heyka
Zrobiłem małe ściski tzw "hold-down" z sklejonki cienkich warstw jesiona, żeby trzymać części tuż obok wiertła na pile kolumnowej.

rysowałem plan w sketchupie który wydrukowałem w skali 1:1 i skleiłem na kopycie

piłą tąsmową go wyciąłem

wyczeszczenie strugiem

Powiększenie dziurki na śrubę zamkową


Takie same ściski z innego wzoru mogłbym chyba tez zrobić z litego drewna i by było szybsze ale chciałem testować koncept i trochę się bawić robieniem taka sklejonkę :-)
Czy właśnie taki sposób sklejenia cienkich warstw drewna a ich ukształtowanie w kopycie posiada jakąś nazwę po polsku. Używam sklejonkę ale wydaje mi się, że lepsza nazwę powinna istnieć tylko, że jej nie znam
Jak zwykle mały filmik budowy tych ścisków. Miłego oglądania