Mogę wypowiedzieć się tylko ze swojego doświadczenia. Robię w jednej firmie formatki gdzie zamawiam płyty Egger, tam na okleiniarce jest starszy gość. Dla nas każda płyta to 18mm a dla niego nie. On każdą płytę z palety mierzy mikrometrem, wydaje się dziwne ale tak robi. Ma już takie doświadczenie, że później tak ustawi frez że okleina wychodzi idealnie z maszyny. Nie jest za dużo ani za mało zebrana, klej idealnie do brzegu płyty. Często faktury drewna zamawiam 2mm, bo okleina ma też słoje i przy frontach wygląda to super... Nieraz przeciwnicy frontów okleinowanych nie wierzą że można fajnie i stosunkowo tanio zrobić. W Eggerze bok okleiny po frezowaniu ma już słoje...