Witajcie!
Kolejne na mojej liście do wykonania jest łóżko w pokoju córki.
Materiał z którego planuję zbudować owe łóżko to BRZOZA. Chcę ją następnie polakierować na biały połysk (aby łóżko pasowało do szafy z poprzedniej realizacji).
Poniżej znajduje się rysunek poglądowy.
I tu nasuwają mi się pierwsze dwa pytania technologiczne.
1. Czy klejonki do wezgłowia , i tego elementu gdzie nogi

powinienem robić poziomo czy pionowo?
2. Czy ten boczny długi element (wybaczcie,ale nie znam nazewnictwa) mogę zrobić z całej deski , czy konieczna jest klejonka?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że z Waszą pomocą w miarę sprawnie przebrnę przez ten projekt

pozdrawiam
Radek