Witam,
mam taki mały blat 50x50 z klejonki. Nie wiem jakie to drewno. Blat ma służyć jako stoliczek na balkonie. Chciałem wyciągnąć kolor drewna olejem, ale wtedy nie pokryję go bezbarwnym lakierem w celu ochrony przed pogodą i plamami po szklankach. W jaki sposób mogę wyciągnąć kolor drewna lakierem/bejcą/czymś innym niż olej i również zabezpieczyć go potem na matowo?