Październik 23, 2018, 02:55:38 am

Autor Wątek: Rozciągnięte taśmy Makita LB1200F  (Przeczytany 1117 razy)

Offline piotrkierat

• Newbie
  • *
Rozciągnięte taśmy Makita LB1200F
« dnia: Lipiec 31, 2017, 20:22:01 pm »
Witam koleżanki i kolegów, mam pytanie czy istnieje jakakolwiek forma regeneracji taśm tnących do wyżej wymienionej piły taśmowej?

Niestety kiedy zakupiłem piłę nie zgłębiałem się za mocno w instrukcję i zostawiałem naciągnięte taśmy, teraz każda z nich tnie bardzo nieprecyzyjnie.
Jeden znajomy polecił rozgrzanie w piekarniku do 150 stopni i wrzucenie do zimnej wody, jeszcze nie testowałem, ale wolę się upewnić.

Z góry dzięki, Piotr :)

Offline Artus63

• Newbie
  • *
Odp: Rozciągnięte taśmy Makita LB1200F
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2017, 11:53:14 am »
Witaj
Też jestem użytkownikiem LB 1200F i trochę rozciągnęła mi się wąska taśma 6 mm. Niestety uległa też zerwaniu. Najprościej skrócić taśmę poprzez rozcięcie i powtórne zgrzanie. Tak też zrobiłem. Usługa w Rzeszowie o ile pamiętam 5 lub 7 zl. Poza tym taśmy do "naszej" Makity długości 2240 mm nie kosztują majątku. Chyba, że kolega pracuje tylko na oryginalnych. Nówka taśma szer. 15 mm u producenta w Rzeszowie kosztuje niecałe 30 zł, a musze przyznać, że nieźle kąsa.
Pozdr         

Offline piotrkierat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:01:05 pm »
Dzięki za informacje, nie słyszałem o zamiennikach wcześniej, chętnie sprawdzę!

Offline Stolarniagrodzka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2018, 12:03:19 pm »
Jakieś namiary na producenta taśm w Rzeszowie? 

Offline metasudans

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2018, 09:17:14 am »
Praktycznie każde narzędzie wymaga drobnych poprawek. W przypadku LB1200F warto "uszlachetnić" elementy prowadzące taśmę. Okazuje się bowiem, że łożyska osadzone są wyjątkowo nierówno. Nie jest możliwe ustawienie ich tak, by szczelina pomiędzy łożyskami była równoległa. Wtedy, albo czoło taśmy, albo jej tył "lata sobie luźno". Wynika to z kilku błędów - 1) gruba warstwa "srebrnej" farby tworzy na powierzchni aluminiowego odlewu grube zacieki - trzeba ją zeszlifować do gołego Alu (np. płaskim, szerokim, drobnym pilnikiem); 2) podkładki pod łożyskami mają ohydny grat - kilka przesunięć po drobnym papierze ściernym uczyni je zupełnie płaskimi. Dzięki takim manewrom, szczeliny pomiędzy taśmą a łożyskami udaje się zredukować do minimum, a prowadzenie taśmy jest idealne. BTW, warto także wymienić oryginalne, czarne śruby mocujące łożyska, na nieco dłuższe, mocniejsze, ze stali nierdzewnej. Po usprawnieniu osadzenia łożysk, udaje się bez większego problemu, uniknąć dryftu taśmy (oczywiście przy założeniu, że inne detale ustawienia pilarki są prawidłowe). Powróciłem do ustawienia przykładnicy, po prostu, równolegle do rowka w stoliku.