Sierpień 05, 2020, 15:12:26 pm

Albumy

Właściciel: JarekO

1 pozycja
Zapraszam do galerii moich ostatnich prac

Właściciel: Armagedon

33 pozycji
32 pozycji

Właściciel: Szczepan

6 pozycji
Dębowa kołyska, ręcznie rzeźbiona. Wewnętrzne wymiary na standardowy materac (90x40). Mechanizm blokujący kołysanie "obsługiwany" nogą, nie trzeba się schylać. Odstępy między szczeblami 6cm. Możliwość wielokrotnego składania i rozkładania (8 wkrętów stolarskich). Po rozłożeniu na części (2x drabinka, front, tył, podłoga) zajmuje 120cm x 70cm x 25cm.
11 pozycji

Właściciel: Sebastian

2 pozycji

Właściciel: Patrycjusz

8 pozycji
Zapraszam do komentowania.

Właściciel:

7 pozycji
Składany olchowy stołek wzorowany na filmie Steve'a Ramsey'a. Ponoć genetycznie pochodzi z Portugalii gdzie był/jest masowo konstruowany (i używany) przez tamtejszych wieśniaków. Moja żona "ochrzciła" go "siupkiem" z racji extra łatwego rozkładania i składania... :)
2 pozycji
4 pozycji
Łóżeczko o wymiarach materaca 140 cm x 70 cm. Materiał sosna. Lakierowane trzykrotnie Syntilor'em Mat Aquarethane do drewna z normą EN 71.3 w kolorze "Padouk". Trzy środkowe szczebelki w najdłuższym boku wyjmowane. Rama główna składa się z dwóch części - górna jest uchylana (na okres kolek i ulewań) - takie zabezpieczenie przed zespołem śmierci łóżeczkowej - ponoć pomaga maluchowi i nie trzeba podkładać książek pod nogi łóżeczka :). W późniejszym okresie górną ramę wyjmę a we wręgi w dolnej włożę…
8 pozycji
Blat z "wióry" gr. 4 cm - odzysk ze szwalni :). Profile teowe z uni-max;u, profil U kupiony "za rogiem" domu. Proste stopery na razie się sprawdzają. W culadze rozsuwane "skrzydełka" i oczywiście podłączany odciąg. Prosta winda - na śrubie wpuszczonej w blat jeździ nagwintowana tuleja z przyspawanym do niej grubym płaskownikiem który łączy z frezarką śruba dopasowana w miejsce ogranicznika głębokości. Na obecną chwilę kombinuję z odciągiem od spodu - przy wrzecionie (fabryczny plastik nie daje si…
9 pozycji
Sosna. Całość na kołki i klej. Ramki frontów robione na frezarce, płyciny ze sklejki 8mm merranti. Lakierobejca orzech + 2x ciemny dąb + lakier do parkietów na sale gimnastyczne i jakiś "zwykły" ale za to matowy  :) . Lakierowanie pędzlem to jedna wielka porażka - ale nie mam pistoletu i kompresora więc... Jest jak jest. Słupki pod głośniki i parapet też mojej produkcji  ;)

Właściciel: Tomek

5 pozycji
Piękne czerwone jesiony zostały zniszczone i pogrzebane

Właściciel:

2 pozycji
Będę tu umieszczał zdjęcia wykonanych przeze mnie intarsji.
Adam

Właściciel: DrewnoPasjaTworzenia

Aeva Media 1.4w © 2008-2011 Nao & Dragooon - Wedge: level up your forum!