Maszyny stolarskie > Odciąg

Odciąg do trocin Cormak FM 230 A + 2,5 m wąż

(1/2) > >>

warmiak:

Kupiłem ten odciąg wiórów. Napiszę, że sprzęt sprawdza się przy pilarce i szlifierce. Takie mam obrabiarki. Moim zdaniem jest głośny ale wart tych pieniędzy. Wykonanie ok. Łopatki wirnika metalowe co nie naraża urządzenia na uszkodzenia.
Polecam te urządzenie.

draax:

--- Cytat: warmiak w Luty 25, 2018, 22:11:01 pm ---Łopatki wirnika metalowe co nie naraża urządzenia na uszkodzenia.
--- Koniec cytatu ---

Na serio kopiujesz materialy propagandowe Cormaka?

MChObi:
Będziesz zadowolony , mam ten sam model i jedyny minus to fakt że konstrukcja jest trochę za lekka ale to w niczym nie przeszkadza

maciekbmx:
Akurat jestem po pierwszym dniu pracy z tym odciągiem i niestety już wiem, że jego zakup był błędem.
Podstawowy mankament to "ożebrowanie" przy wlocie do wiatraka, które powoduje bardzo szybkie blokowanie trocin i utratę ciągu. Oczywiście mogę to sobie wyciąć i stracić gwarancję ale nie o to chyba chodzi..
Odciąg nie radzi sobie z tak niewielką strugarką jaką jest Holzmann 260 ECO. Przy struganiu jeszcze jako tako, chociaż problem z blokowaniem strużyn znacznie spowalnia pracę. Przy grubościówce już dno totalne. Myślę, że nie odbiera nawet 30 % strużyn, co skutkuje zapchaniem wału i wiadomo jaki efekt daje to na desce.. Do tego jakaś wada konstrukcyjna w wyniku której odciąg znacznie przechyla się na stronę wiatraka, nawet bym powiedział że prawie się przewraca.

kszaczek:
maciekbmx, nie przesadzasz odrobinę? Masz rację, że nie jest to marzenie i oczywiście, że kratkę należy usunąć :)
Natomiast używam tego samego chińczyka (po nazwą technologis) od kilku lat i jakoś daje sobie radę. Stoi przy formatówce, więc trociny są drobne. Tam gdzie masz większe strużyny - blokuje na kratce. To dla wyciągu zabezpieczenie, ale też problem dla nas :)
Nie jest ideałem, ale po prostu w takiej cenie, jako odciąg stanowiskowy nie widzę specjalnej alternatywy.
Aha i oczywiście występuje w szerokiej gamie nazw i cen, ale.... to zawsze to samo.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej