Maj 20, 2018, 19:32:05 pm

Autor Wątek: Odciąg do trocin Cormak FM 230 A + 2,5 m wąż  (Przeczytany 475 razy)

Offline warmiak

• Newbie
  • *
Odciąg do trocin Cormak FM 230 A + 2,5 m wąż
« dnia: Luty 25, 2018, 22:11:01 pm »

Kupiłem ten odciąg wiórów. Napiszę, że sprzęt sprawdza się przy pilarce i szlifierce. Takie mam obrabiarki. Moim zdaniem jest głośny ale wart tych pieniędzy. Wykonanie ok. Łopatki wirnika metalowe co nie naraża urządzenia na uszkodzenia.
Polecam te urządzenie.

Online draax

• Sr. Member
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
Odp: Odciąg do trocin Cormak FM 230 A + 2,5 m wąż
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2018, 22:59:52 pm »
Łopatki wirnika metalowe co nie naraża urządzenia na uszkodzenia.

Na serio kopiujesz materialy propagandowe Cormaka?

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2018, 00:13:08 am »
Będziesz zadowolony , mam ten sam model i jedyny minus to fakt że konstrukcja jest trochę za lekka ale to w niczym nie przeszkadza

Offline maciekbmx

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2018, 22:43:53 pm »
Akurat jestem po pierwszym dniu pracy z tym odciągiem i niestety już wiem, że jego zakup był błędem.
Podstawowy mankament to "ożebrowanie" przy wlocie do wiatraka, które powoduje bardzo szybkie blokowanie trocin i utratę ciągu. Oczywiście mogę to sobie wyciąć i stracić gwarancję ale nie o to chyba chodzi..
Odciąg nie radzi sobie z tak niewielką strugarką jaką jest Holzmann 260 ECO. Przy struganiu jeszcze jako tako, chociaż problem z blokowaniem strużyn znacznie spowalnia pracę. Przy grubościówce już dno totalne. Myślę, że nie odbiera nawet 30 % strużyn, co skutkuje zapchaniem wału i wiadomo jaki efekt daje to na desce.. Do tego jakaś wada konstrukcyjna w wyniku której odciąg znacznie przechyla się na stronę wiatraka, nawet bym powiedział że prawie się przewraca.