Maszyny stolarskie > Pilarki

Pilarka taśmowa Scheppach HBS300

(1/11) > >>

szymonrc:
W Juli za niespełna 1200zł pojawiła się piła taśmowa Scheppach HBS300 o mocy 740W i wysokości cięcia 175mm:

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pily-stolowe/pilarki-tasmowe/pilarka-tasmowa-240154/

Macał już ktoś ten sprzęt? Mam ukośnicę tej firmy i z jakością nie jest źle. Taśmówki jeszcze nie ma na stanie sklepu, a jestem ciekaw wykonania i stosunku jakość/cena. Zapowiada się obiecująco.

marek20:
Czekam na opinię bo właśnie potrzebuję pilarki taśmowej

wojo72:
W kieleckiej juli taka pilarka stoi już ze dwa tygodnie. Ja ją kupiłem jako drugą żeby nie przekładać ciągle taśm bo używam 6 mm i 16 mm (wcześniej już miałem meeca 12'), da się na tym pracować, jakościowo nie odbiega od innych chinek w tej klasie, z "firmowymi" typu makita czy metabo nie mam porównania bo nie używałem. Mnie brakuje w niej dźwigni szybkiego luzowania taśmy i wskaźnika napięcia taśmy poza tym przy ustawianiu górnej prowadnicy taśmy trzeba używać obu rąk bo po zluzowaniu śruby blokady prowadnica opada na stolik (nie ma listwy zębatej).
Jedna uwaga, gdyby ktoś kupował to radzę otworzyć pudło przy zakupie i obejrzeć blat żeliwny (jest u góry opakowania) bo moja miała fabrycznie porysowany blat mimo oryginalnych zabezpieczeń w opakowaniu. Wyglądało to tak jakby ktoś po nim przejechał w kilku miejscach czymś ostrym, nie przeszkadza to w niczym przy użytkowaniu ale dysonans pozostaje bo to w końcu nowy sprzęt i wskazuje że w chińskiej fabryce nie ma żadnej kontroli jakości przed zapakowaniem towaru. Miałem nawet ją zawieźć do wymiany ale jak pomyślałem że będę musiał znowu pakować 80-cio kg pudło do samochodu to odpuściłem.

velsyster:
Czy te wszystkie wady wystepuja tez w meecu?

wojo72:
W meecu też nie ma wskaźnika napięcia taśmy i szybkiego luzowania, natomiast prowadnica jest na listwie zębatej (plastikowej). Mecc jest już wycofany z oferty juli zastąpił go właśnie ten scheppach, wizualnie jest on (ten scheppach) identyczny z pilarką maktec czy teraz cormac  przy czym dużo tańszy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej