Lipiec 17, 2018, 09:42:48 am

Autor Wątek: Pomocy - zakup piły formatowej  (Przeczytany 1050 razy)

Offline mroczny

• Newbie
  • *
Pomocy - zakup piły formatowej
« dnia: Marzec 06, 2018, 18:47:17 pm »
Witajcie

Przeglądam czasem forum DiD oraz filmy na YT, ale to dopiero moja pierwsza wiadomość na tym forum.
Potrzebuję pomocy, a raczej porad i niezbędnych informacji do zakupu piły formatowej - czym się kierować, na co zwracać uwagę itp itd.

Zajmuję się meblarstwem (z płyty wiórowej oraz MDF) czyli jestem Paczkarzem :D
W firmie mam piłę Format 4 kappa 400 - piła jest super, ale takiej nie kupię.

Piły potrzebuję do docinek, rowkowanie, zacinania pod 45 stopni - będę docinał głównie płytę wiórową i MDF, czasem lite drzewo.
Nie będę robił rozkroju płyty więc nie chcę długiego wózka, w zasadzie wystarczył by mi 2000-2200 mm. Nie mam pomieszczenia żeby wstawić piłę z wózkiem 3200 więc zdecydowanie odpada.

Fundusze jakie chciał bym przeznaczyć to ok 20 000zł, wiadomo, że chciało by się nową ale nie zawsze można.

Zastanawiam się nad:
WINTER M 45 - 2200 cena 22 000 NOWA

Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi.

p.karwacki

• Gość
Odp: Pomocy - zakup piły formatowej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2018, 19:02:56 pm »
Ryż się z niego sypie. Ja tam wolę włoszczyznę scm minimax.

[regulamin!!!]

Offline Heniek z Tonietut

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2018, 19:35:34 pm »
OFFTOPIC: Jako żółtodziób podpowiem, żebyś w wolnej chwili skrobnął wątek w dziale Przedstaw się na Domidrewno bo Ci zaraz ktoś "stonkę" wstawi.

Offline stachmiesz

• Hero Member
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2018, 20:15:41 pm »
na co zwracać uwagę itp itd.
Na szczegóły:

czasem lite drzewo.
Do 20k powinieneś dostać już coś nowego. Spójrz na kanale Yt "meble Twojego pomysłu" recenzował minimaxa. Poza tym spójrz na hammera :)

p.karwacki

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2018, 20:25:31 pm »
na co zwracać uwagę itp itd.
Na szczegóły:

czasem lite drzewo.
Do 20k powinieneś dostać już coś nowego. Spójrz na kanale Yt "meble Twojego pomysłu" recenzował minimaxa. Poza tym spójrz na hammera :)
Ten minimax jest delikatny.

[regulamin!!!]

Offline mroczny

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2018, 20:52:10 pm »
Jest FELDER K 700 Professional - ma on wózek 2050 mm. Lecz nigdzie nie znalazłem ceny.
Używki są teraz na allegro po ok 20 000zł
Na pewno Felder byłby dobrym zakupem.

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2018, 20:54:25 pm »

@p.karwacki
13)Jeżeli odpowiadamy na ostatni post w temacie to nie cytujemy go wcale, a cytując czyjąś wypowiedź ograniczamy się do jak najmniejszego jej fragmentu.

Że tak powiem,za dużo się ostatnio cytuje-niepotrzebnie :P

p.karwacki

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2018, 20:58:45 pm »
🥃

[regulamin!!!]

Offline radi198822@wp.pl

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2018, 21:05:10 pm »
Wszystkiego i tak nie przeswietlisz. Najwazniejsze aby stol chodzil plynnie. Popatrz na zderzaki na przykladnicy poprzecznej czy nie sa powybijane (poprzekrzywiane). Sprawdzic pret od przykladnicy rownoleglej jest prosty i czy przy zaciskaniu (blokowaniu) przykladnica ta nie odchyla sie na boki. Lozyska warto zrobic po zakupie.

Offline mroczny

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2018, 21:58:32 pm »
Powiem szczerze, że miałem styczność z piłami:
Format4 kappa 400 (tej piły używam w pracy na docinki itp)
Rema ta ostatnia która była w zielonym kolorze.
Stara piła Winter z wózkiem 3200 - to według mnie był złom.
Także stara Winter, z wózkiem chyba 1600 no to ta była zadbana ale nie mam opini bo raz coś docinałem.

Ogólnie o Winterze mogę powiedzieć, że mnie nie przekonuje ale może dla tego że to były stare maszyny.

Powiedzcie jakich producentów nie brać pod uwagę ???

Offline oldgringo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2018, 14:29:10 pm »
Testowałem ostatnio piłę Scheppach Forsa 4.1 z podcinakiem. Gdybym miał więcej miejsca w warsztacie, to bym sobie sprawił. Sprzęt bardzo kompaktowy i robiony w Niemczech. W niemieckim sklepie można kupić cały zestaw za 4000 Euro netto, czyli około 17 tys. Tu masz link do producenta https://www.scheppach.com/product-details/Formatkreissaege-Forsa-41-scheppach----400V-50Hz-4800W.aspx A tu unboxing z jakimś Niemiaszkiem:

Offline drhambone

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2018, 21:38:33 pm »
oldgringo jaki przecudowny zbieg okoliczności, że akurat testowałeś tą piłe,  a teraz tak wspaniale wspierasz kolegów dobrą radą :) Marny z Ciebie handlowiec...
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2018, 21:48:03 pm wysłana przez drhambone »

Offline oldgringo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2018, 22:03:00 pm »
oldgringo jaki przecudowny zbieg okoliczności, że akurat testowałeś tą piłe, 20 min wcześniej zarejestrowałeś się na forum, a teraz tak wspaniale wspierasz kolegów dobrą radą :) Marny z Ciebie handlowiec...
Nawet nie wiem jak ci odpowiedzieć  :-\. Sprzęt Scheppach testowałem w UK całkiem niedawno, więc jestem na bierząco. Były to pilarki Precisa 3.0, 4.0 i 6.0. Poza tym formatówki Forsa 4.1 i Forsa 8. Miałem taką możliwość i skorzystałem z niej. Dlatego wybrałem dla siebie Precisa 6.0. Właśnie dogadałem się z internetowym sklepem w Niemczech i organizuję sobie transport na Clicktrans. Możesz wejść i sprawdzić dzisiejsze zlecenie transportu. Są widoczne dla wszystkich. Kiedy sprzęt dojedzie do mnie, to strzelę kilka fotek w garażu. Taki ze mnie handlowiec. Poza tym, to chyba nie reklamowałbym kupowania sprzętu w Niemczech, tylko polecałbym jakiś sklep w Polsce. Lubię wydać mniej niż muszę w Polsce. Na przykład kupiłem niedawno w UK strugarkę Metabo HC260 z transportem za 530 funtów, czyli wtedy za 2500 PLN. Tanio prawda? Fakturę dołączam do wglądu (moje dane zamazałem). Zanim coś napiszesz, to przemyśl to dobrze. Chociaż trochę cię rozumiem. Mogło to nawt wyglądać na tanią reklamę.
I jeszcze jedno. Testowałem to znaczy przeciąłem kilka płyt i kawałków tarcicy dębowej. Tylko dzięki uprzejmości naszego rodaka, który pracuje u jednego z dystrybutorów Scheppach na wyspach. Wracam do zawodu, więc zanim nakupuję sprzętu, to jeśli mogę sprawdzam jego jakość. Próbowałem też pilarki Charnwood i to kilka modeli, ale te maja podzespoły chińskie, choć składane są podobno w UK. Solidny sprzęt i w dobrej cenie nawet u naszego dystrybutora w Polsce.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2018, 22:17:32 pm wysłana przez oldgringo »

Offline oldgringo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2018, 22:35:34 pm »
Jescze dodam link do mojego ogłoszenia na Clicktrans: https://clicktrans.pl/przesylka/pilarka-stolowa,2710764
Dla Clicktrans też nie pracuję, jak by co  ;D

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2018, 22:51:16 pm »
Dla Clicktrans też nie pracuję, jak by co 

A no właśnie, ludzie rzucają się na innych, a tu... zdziwienie ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek