Październik 19, 2018, 21:59:46 pm

Autor Wątek: Prośba o pomoc przy regeneracji Remmy DMMA 350  (Przeczytany 153 razy)

Offline Szymon

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Prośba o pomoc przy regeneracji Remmy DMMA 350
« dnia: Wrzesień 23, 2018, 22:28:13 pm »
Cześć wszystkim,
kupiłem używana piłę REMA DMMA 350. Piła stała ostatni roku w stolarni i nie była używana więc właściciel postanowił się jej pozbyć. Silnik piły działa jednak mam problemy z pokrętłami wygląda na to, że w owej stolarni wysokość oraz pochylenia kąta nie było zmieniane od dawna.
Pokrętła pracują stosunkowo ciężko i w nie pełnym zakresie. Mam zamiar wyczyścić śruby trapezowa i zobaczy na ile to pomoże. Po oględzinach nasunęło mi się kilka pytań, może któryś z kolegów pomoże.
1) Pod blatem piły jest ukryte coś na wzór cylindra. Domyślam, że jest to element który odpowiada za stabilizację ruchu w pionie, oraz że jest to ciasno pasowany walec w walcu który służy za prowadzenie. Czy mam rację ? czy może konstrukcja i przeznaczenie tego elementy jest inne
2) Czy ktoś próbował wsadzić większa tarczę niż 350, wygląda na to że wnęka ma tyle miejsca żeby zmieścić tarczę 400. Oczywiście wtedy nie ma szans żeby całkowicie schować tarczę ale pytam w kontekście cięcia wyższych elementów.
3) Brakuje mi w tej pile jakiegoś przyzwoitego kątomierza nastawnego, może ktoś wie gdzie taki
kupić
4) Przykładnica od strony tarczy ma tylko 600 mm zakresu roboczego, czy ktoś próbował wymienić ten wałek prowadzący na dłuższy, żeby owy zakres zwiększyć?

5) W momencie obniżania piły dochodzi do sytuacji że mocowanie śruby wysokości zaczyna trzeć od śrubę pochylenia, czy komuś przydarzyło się coś podobnego ?

Mam zamiar przywrócić piłę do pełnej świetności, więc będę wdzięczny za każdą uwagę.
Wątek na tym forum odnoście regeneracji piły już przeczytałem ale nie rozwiało to moich wszystkich wątpliwości dlatego pytam.
Szymon
If you have no critics you'll likely have no success - X