Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Piły => Wątek zaczęty przez: Kaczanek w Listopad 22, 2014, 00:00:59 am

Tytuł: Piły Kirschen
Wiadomość wysłana przez: Kaczanek w Listopad 22, 2014, 00:00:59 am
Noszę się z zamiarem zakupu piły tylko nie wiem która wybrać. Upatrzyłem sobie trzy.
Piła ma być przeznaczona do krótkich cięć o głębokości maksymalnie 3cm.

http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-kirschen/pila-grzbietnica-kirschen.html (http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-kirschen/pila-grzbietnica-kirschen.html)
http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pila-grzbietnica-odgieta-kirschen.html (http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pila-grzbietnica-odgieta-kirschen.html)
http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pila-grzbietnica-odwracana-odgieta-kirschen.html (http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pila-grzbietnica-odwracana-odgieta-kirschen.html)

Czy te piły będą spełniać powierzone im zadania? Jeśli tak to która wybrać? Dodam że po nowym roku planuje kilka dłut firmy Narex.
Tytuł: Odp: Piły Kirschen
Wiadomość wysłana przez: gołąb w Listopad 22, 2014, 10:12:00 am
To nie są piły wysokiej jakości - odkąd mam piły japońskie tych do rąk nie biorę. Kup grzbietnicę japońską - trochę droższa ale jakość, dokładność pracy nieporównywalna
Tytuł: Odp: Piły Kirschen
Wiadomość wysłana przez: hycel w Listopad 22, 2014, 13:54:10 pm
Witam .
    Jakiś  czas temu kupiłem grzbietnice o logu dwóch wisienek.
 Mogę powiedzieć jedno BADZIEWIE , oczywiście w porównaniu
do Japońskich .
      Popieram przedmówce ,dołóż parę złoty .
Praca będzie przyjemna ,dokładna i na lata.
                       Pozdrawiam. .
Tytuł: Odp: Piły Kirschen
Wiadomość wysłana przez: Kaczanek w Listopad 22, 2014, 14:32:54 pm
Czy o takie chodzi? Którą z nich wybrać?

http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-universal-compact.html (http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-universal-compact.html)
http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-compact.html (http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-compact.html)
Tytuł: Odp: Piły Kirschen
Wiadomość wysłana przez: rafalx w Listopad 22, 2014, 23:29:08 pm
Witaj ,akurat ja wybrałem kiedyś tę piłę
http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-super-hard.html (http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-super-hard.html) muszę przyznać że jeszcze nie napracowała się,za dużo ale,za każdym razem kiedy jest w mojej ręce wiem że będę zadowolony jej pracy :)
Tytuł: Odp: Piły Kirschen
Wiadomość wysłana przez: gołąb w Listopad 23, 2014, 18:40:52 pm
Czy o takie chodzi? Którą z nich wybrać?

[url]http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-universal-compact.html[/url] ([url]http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-universal-compact.html[/url])
[url]http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-compact.html[/url] ([url]http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-compact.html[/url])http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-universal.html (http://www.dluta.pl/katalog/ciecie/pily-japonskie-dozuki/pila-dozuki-universal.html)
Ja mam taką ale każda dozuki będzie dobra - byleby była piłą japońską i wykonaną w japonii a a nie tzw. "piłą typu japońskiego" za 15 zł.   
Tytuł: Odp: Piły Kirschen
Wiadomość wysłana przez: Szczepan w Listopad 23, 2014, 19:07:30 pm
Popieram przedmówców. Piły japońskie warte swej ceny. Dwa lata temu kupiłem katabę i dozuki. Używam ich do dzisiaj, a po europejskie piły już nie sięgam. Kataba po mimo że eksploatowana solidnie, dalej ma jad. Kilka zebów lekko ugiętych na szpicu, piła brudzona klejem podczas docinania kołków. Trzyma się super. Dozuki jeszcze lepiej. Używana jedynie do prac warsztatowych. Po 2 latach tnie jak nowa.
Do europejskich pił raczej na pewno już nie wrócę. Zwłaszcza, że cięcie podczas ciągnięcia jest o niebo lepsze niż podczas pchania.
Kto próbował ten wie ;)