Lipiec 17, 2018, 09:39:35 am

Autor Wątek: Obrzeże ABS/PCV + Mirror Gloss Kronospan Pomoc  (Przeczytany 883 razy)

Offline Pablo_klb

• Jr. Member
  • **
Odp: Obrzeże ABS/PCV + Mirror Gloss Kronospan Pomoc
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2018, 07:40:42 am »
Byłem w hurtowni.
Powiedziano mi, że to klej, a nie mogą tego polerować (czyścić) bo maszyna ustawiona jest tak, że uwzględnia grubość folii ochronnej.

Dostałem płyn Hraniclean - było tam kilku stolarzy i powiedzieli, że tak się robi, a oni przed montażem czyszczą wszystkie oklejane płyty właśnie tym zmywaczem.

Także zobaczymy czy mi to zejdzie, na razie męczę się z zabudową narożnika z okapem i nie mam czasu na to

p.karwacki

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2018, 08:22:54 am »
Czyli maszyna za słaba do akrylu.
Moim zdaniem powinieneś dostać zrobione na gotowo.

[regulamin!!!]

Offline Pablo_klb

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2018, 12:37:10 pm »
Moim zdaniem powinieneś dostać zrobione na gotowo.
i cóż mi zrobić...tylko ta hurtownia u mnie tnie na wymiar, i mam ją 700 od domu
Zobaczymy czy zmywacz zdziała cuda, dam znać, to będzie dla innych

Offline Waterlive

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2018, 23:15:27 pm »
Ja dwa razu robiłem fronty akrylowe.
Za pierwszym razem (kremowy kolor) miałem powtapianą niebieską folię zabezpieczającą - musiałem skrobać brzegi nożykiem.
Za drugim razem (bordo) tak jakby wyciśnięty klej. Ciężko schodzi - niby się skrobie paznokciem, a niby tylko rozmazuje - dałem sobie spokój na razie i wygląda bardzo słabo (na szczęście małe trzy szafki w łazience). Spróbuję tego specyfiku, o którym mowa wyżej.

Offline Pablo_klb

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2018, 07:08:11 am »
Ja już to zrobiłem, mam dwa zmywacze czeskie.. ten czerwony powyżej i kupiłem jeszcze jeden nie pamiętam nazwy, o zapachu zielonego jabłka... ale skład jest ten sam - tzn. benzyna ekstrakcyjna - ale oczyszczona i bez zapachu.

Chciałem kupić ABSorfen Strong, ale u mnie nie mieli - ponoć najmocniejszy, ale nie przetestowałem.

Generalnie klej usunąłem mechanicznie... żadne zmywanie nie dawało rady. Wziąłem łyżeczkę kuchenną - o takich dość ostrych krawędziach i jechałem po kleju tak jak nożykiem. A robiłem łyżeczką bo czubek od niej zbierał mi tylko klej i nie rysował ani obrzeża ani płyty.
Później resztki przemyłem tym zmywaczem i umyłem nim całe fronty - i w sumie to było najgorsze.
Myjesz, pucujesz a i tam zostają smugi. W końcu na zmianę, jedna szmatka, druga, trzecia, raz benzyną, raz zmywaczem, raz jakimś tam płynem to czyszczenia mebli W5 (coś kiedyś w Lidlu kupiłem, usuwa tłuste plamy) i w końcu się udało. Na jasnych płytach pewnie tego problemu nie ma. Generalnie nigdy więcej czarnego połysku :) Choć patrząc na całą kuchnię jestem zadowolony.

Offline przemoprzem

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2018, 12:23:45 pm »
Z tym czarnym to samo jest na płycie kuchennej - wycierasz, wycierasz i zawsze wygląda jak ubabrana.

Offline Pablo_klb

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2018, 13:40:23 pm »
Kiedyś będąc w Lidlu kupiłem jakieś super mleczko do czyszczenia płyt indykcyjnych... powiem, że bardzo dobrze czyści i nie zostawia smug, bo po innych środkach różnie to bywa... ale najczęściej ręcznik papierowy i płyn do okien W5... nie zauważyłem żeby miało się mazać.. nawet po smażeniu radzi sobie z tłuszczem

Na frontach miałem problem po zdjęciu folii... nie wiem co na tych okleinach było ale nijak nie szło tego usunąć.. to tak jakby taki tłusty pył... niby polerujesz w jednym miejscu i jest ok, ale zraz zamaz się robi obok.. ze 3 dni się z tym bawiłem żeby było akceptowalne