Grudzień 11, 2018, 02:12:40 am

Autor Wątek: Kołki rozporowe Fischer duoPower  (Przeczytany 2017 razy)

kwita

• Gość
Odp: Kołki rozporowe Fischer duoPower
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:07:37 pm »
Do wieszania używam 10x80, tam wchodzą śruby lub haki 6-8mm. Lepiej mieć pewność że nie spadnie. Co do kołków to solidnie wykonane, nie potrzebujesz dłuższej śruby od kołka aby zaczął się ściągać, rozprężać... Tyle z moich obserwacji. Koło mnie kupuję 10x80 po 75gr/sztuka bez śruby. Na 8 montowałem gniazdka natynkowe u siebie, można chyba się wieszać :). Nic nie wylatuje ;D. fajna sprawa, że na każdym kołku podane są wymiary śrub jakie pasują :)

kozio

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2017, 12:11:35 pm »
Zamówiłem na próbę po 100szt.
Zobaczymy sprawdzimy porównamy ...

Stol-Drew

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2017, 15:12:24 pm »
a oto moja dostawa dzisiejsza i tez fischera duopower na probe zakupilem plus zwykle

Stol-Drew

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2017, 15:20:51 pm »
Kozio a skad kupujesz internet?

Offline MebLeszek

• Full Member
    • Meble na wymiar Leszek Lech
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2017, 15:28:19 pm »
Ja do zadań specjalnych używam Fischer FUR ale musi być sciana pozwalająca na wiercenie około 8cm
http://www.fischercentrum.pl/images/PDF/fur-uniwersalny-kolek-ramowy.pdf

kozio

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2017, 20:50:11 pm »
Kozio a skad kupujesz internet?
Internet mam od Plusa.

Offline terminux

• Full Member
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2017, 23:00:08 pm »
Ja jeżeli mam jakiekolwiek wątpliwości co do nośności muru, albo zaprawa jest z samego piasku a tak bardzo często zdarza się w starym budownictwie, to używam chemii i mam święty spokój. Wiem, że drogo ale wolę spać spokojnie wiedząc, że nic nikomu nie spadnie na głowę. Każde mocowanie trochu pracuje i nie raz wierciłem wiertłem 6 a finalnie wchodził kołek 10 albo i lepiej i ledwo się toto trzymało. Przy chemii nie ma takich problemów.
A co do żelbetu, to wystarczy kołek 6 max 8 i wszystko siedzi jak trzeba ;)

Offline pigmey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:14:21 am »
Ja podczas budowy domu używałem głównie kołków Klimasa - odpowiednik tych klasycznych Fischerów (bodajże UX).
W moim odczuciu są dużo lepsze, Fischer (miałem na próbę 100 dybli 6x80) jest tak jakby bardziej miękki i trudniej mi było go wbić gdy otwór wyszedł bardzo "pasowny". Było to niezmiernie uciążliwe zwłaszcza gdy wierciłem i wbijałem kołki przez mocowany materiał (profile przyścienne).
Jeśli chodzi o użycie w różnych materiałach to u mnie stosowałem je w głownie w pustakach ceramicznych (do tego te kołki zostały stworzone), w żelbecie oraz w betonie komórkowym. Wszędzie trzymały (a w zasadzie trzymają) rewelacyjnie.
Cena za pudełko 100szt tych Klimasów 8x60 to coś koło 10-12zł i są w komplecie z wkrętami już - do Fischerów trzeba kupować osobno...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 11:16:01 am wysłana przez pigmey »
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Offline radi198822@wp.pl

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:38:32 am »
A wkret met kolek sfx? Ktos cos? Aaa jak ktos ma dzialalnosc i przerabia duze ilosci mocowan to warto sie zarejestrowac na stronie wkret met i na samym starcie dostaje sie 25% upustu. Minus trzeba brac calymi opakowaniami zbiorczymi.

kwita

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 26, 2017, 16:14:33 pm »
Prawda jest taka, że wieszając coś więcej niż obraz, trzeba mieć ze sobą całą walizkę różnych kołków, mam nawet czasem ze sobą kotwę chemiczną. Czy drogo wychodzi? Powiem, że nie. Jeśli doliczyć stracony czas, jazdę do sklepu po inne kołki, stracone nerwy to... Kotwa chemiczna wystarcza na długo, traci się tylko końcówkę. W hurtowni dostaję kilka gratis do kotwy. Ale mając teraz kilka rodzai wkręt-met i tych fischerów śpię spokojniej :D ;D

Offline leeching

• Full Member
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 26, 2017, 20:20:00 pm »
A wkret met kolek sfx? Ktos cos?

Kupiłem te wkręt-mety kiedyś, z ciekawości. Postaram się porównać do fischerów UX, których z reguły używam.
Wkrętmety są krótsze od fischerów, co nie zawsze jest mi na rękę. Nie widziałem w sprzedaży w takiej samej długości. Są twardsze od fischerów. Jednak największym minusem jest to, że mają większą podatność na obracanie się w dziurze. Kiedy Fischer się blokuje, to wkrętmety potrafią się kręcić i muszę pakować wykałaczkę. Jak się kołek kręci, to nici z funkcji rozprężnej. Poza tym fischery mają ciut szerszy kołnierz i są mniej oczojebne ;)

kozio

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:36:01 pm »
Wypróbowane. Podobaja mi się te małe do kg.
Poza tym bardzo fajnie się aplikuje i świetnie wygląda ;)

Offline sandałówka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 09, 2018, 07:15:43 am »
Ja akurat wkręty kupuję z https://www.rawlplug.com/pl/produkty/wkrety , bo znajomy mówił mi, że są najtrwalsze. Ale wiadomo, czasami to, co się wybiera, to głównie siła głupich przyzwyczajeń.