Maj 26, 2020, 09:24:17 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Jerry

Strony: [1]
1
Inne / Przyrząd do ostrzenia Veritas Mk. II - pytanie
« dnia: Październik 21, 2015, 18:52:11 pm »
Cześć,

Wczoraj dotarł do mnie przyrząd do ostrzenia Veritas Mk. II.  ;D Od razu zabrałem się za ostrzenie i tu lekkie zdziwienie. Mikrofaza po ostrzeniu jest krzywa (widać na zdjęciach).

Czy to normalne ?

2
Strugi / Strug Stanley 12-137 - problem
« dnia: Wrzesień 16, 2015, 21:36:42 pm »
Cześć,

Dzisiaj odebrałem w paczkomacie strug Stanley 12-137 http://www.stanleyworks.pl/products/detail/Narz%C4%99dzia+Stolarskie/Strugi+i+Ostrza/STRUG+R%C3%93WNIAK+354
Może jestem zbyt zielony jeśli idzie o strugi i mam z nim pewien problem. Nawet przy największym wysunięciu, nóż nie wystaje na tyle by dosięgnął do materiału.

Nie wiem jak to wyjaśnić, ale wygląda to tak, jakby stopa była za mało zeszlifowana co powoduje, że żaba w swoim najcieńszym miejscu (przy ustach) jest zbyt „oddalona” od stopy (ok 2mm).

Załączam zdjęcia pokazujące:
1. żabę po zdjęciu noża, z ustawioną na śrubie maksymalną głębokością skrawania
2. odległość od stopy do żaby w najcieńszym miejscu
3. maksymalne wysunięcie noża

Czy mam reklamować strug, czy może coś w nim powinienem wyregulować ?

3
Wiertarki / Wiertarka stołowa - wysokość
« dnia: Maj 16, 2014, 21:08:47 pm »
Cześć,

Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń warsztatowych ii zapytać, na jakiej (mniej więcej) wysokości powinna stać wiertarka stołowa by się na nie wygodnie pracowało? Chodzi mi o wysokość od podłogi do rączki do opuszczania wrzeciona.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem wiertarki stołowej Magnum SP2505. Wiertarka, o wysokości 120cm, trafiła na stół o wys. 76cm. Takie ustawienie jest bardzo niewygodne do pracy - urządzenie stoi za wysoko. Chcę zrobić stolik pod wiertarkę, i zastanawiam się jak wysoki.

Może ktoś z Was ma wiertarkę o podobnej wysokości jak moja i spotkał się z podobnym problemem.

4
Przedstaw się na Domidrewno / Witam serdecznie....
« dnia: Marzec 07, 2014, 20:32:56 pm »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Mam na imię Jurek, i dopiero zaczynam moją przygodę z "dłubaniem w drewnie"  ;) Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda mi się zrealizować kilka projektów w moim ogrodzie  ;D

Miło mi dołączyć do Waszego grona  :)

Strony: [1]