Listopad 16, 2019, 02:41:20 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - andrzejp1988

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Chyba raczej nie, bo po pomalowaniu tworzy się powłoka ,. Zazwyczaj maluje się końce desek/bali, które i tak idą do odcięcia lub dalszej obróbki.

Chyba, że pomalujesz, a później będziesz strugał.
Z tym, że kosztowo, to chyba sporo wyjdzie i pomalować tak całą chałupę .... :P


Dokładnie raczej się nie nadaję, gdyż preparat ten nie ma jakiś dodatkowych właściwości zabezpieczających przed grzybami pleśnia itp. więc raczej stosowałbym tylko do końcówek.

2
Próbek już nie mam, ale w normalnej sprzedaży za puszkę 3L - 45 zł plus 21 przesyłka przy pobraniu.

Środek jest bezbarwny. Co do nakładania na pomalowaną powierzchnię innego preparatu nie ma stosownych badań. Co nie znaczy że nie można. Chodzi o to że środek stworzono by zabezpieczać końce, które potem w założeniu powinno się odciąć.

 

3
Sprzedam / Czarny piątek - promocje www.tartaki.pl
« dnia: Listopad 23, 2016, 15:40:15 pm »
Witajcie, czy wielki nietaktem będzie jeżeli umieszczę tutaj informację o tym, że w najbliższym czasie czyli w piątek ma miejsce BLACK FRIDAY. W związku z tym mój sklep www.tartaki.pl organizuje promocję, która może zainteresować forumowiczów. Mianowicie:

Od piątku do niedzieli (25-27.11.2016) oferuje do 15% rabatu na wybrane produkty:
- niemieckie siekiery Krumpholz z dożywotnią gwarancją na głownie
- profesjonalne wilgotnościomierze do drewna i betonu Tanel
- średnicomierze (klupy) do mierzenia średnicy drewna.


Jeżeli zostanie to uznane za spam to proszę admina o usunięcie całego wątku i z góry kajam się za to. Może kogoś zainteresują zwłaszcza te wilgotnościomierze. Informacja na stronie sklepu pojawi się w czwartek późnym popołudniem, a zakupów na preferencyjnych warunkach będzie można dokonać od północy 25.11.2016 do niedzieli do godziny 23.59 :)

4
a ślub kogo bo "z kim" to wiadomo :)

5
Jak tam wrażenia po miesiącu użytkowania preparatu?

7
Próbka dzisiaj wyszła do Was ;)

8
No dobra w takim razie pochwalę się jeszcze pełniejszym linkiem do opisu tego preparatu :D

http://tartakipl.blog.pl/2016/06/19/preparat-do-zabezpieczania-drewna-przed-pekaniem/

10
Info Panowie poszło na priv. Żeby nie spamować danych sklepu.


11
Z przerwy w meczyku:
Żartobliwie to miało być z tymi hejtami.

A na poważnie nie ma właściwości grzybo i pleśniobójczch. Ale nie powoduje przyspieszenia reakcji z tymi potworami. Dla nich preparat jest neutralny.

Preparat pracuje wraz z drewnem. Powłoka podczas suszenia i ponownego nabierania wilgoci przez drewno pracuje i nie pęka. Preparat hamuje też pękanie które już wstąpiło.

Zapomniałem nadmienić że nakładany powinien być w temperaturze powyżej 5 stopni. Jak wyschnie wpełeni (ok. 24 h) zachowuje swoje właściwości również przy ujemnej temperaturze, więc drewno może być później składowane pod chmurką.

12
Na wstępie powiem od razu tak sprzedaje go w swoim sklepie, za wszelkie hejty serdecznie dziękuje.

Nie wiem czy mogę napisać tu o tym środku, bo próbowałem kilka razy podpytać admina, ale nie uzyskałem odpowiedzi (wiadomo każdy wykonuje swoją pracę i nie zawsze ma się czas odpisać). Jeśli nie mogę to proszę usunąć post, ale mam nadzieję że się uda i nie zostanie uznane to za kolejną mega upierdliwą reklamę.

Około 1,5 roku temu dla jednej z podkarpackich firm branży drzewnej, pewna znana i szanowana fińska firma (z siedzibą w Dębicy :D:D:D ) stworzyła preparat do zabezpieczania drewna przed pękaniem podczas suszenia. Innowacyjność preparatu to jego baza. Jest to preparat na bazie wody, żadnej tam parafiny, wosku, kleju itp. powszechnie stosowanych preparatów na rynku, które stosują tartaki czy inne firmy z branży.

Zastosowanie: zabezpieczanie tarcicy, czół kloców, producenci fryzy parkietowej, suszarnie, tartaki, składy drewna budowlanego i konstrukcyjnego, producenci drewna KVH i BSH, producenci listew oraz płyt łączonych wzdłużnie na mikrowczepy, producenci elewacji drewnianych, altan, galanterii ogrodowej itp.

Preparat Pinja Timber Protect bo tak się zowie od tego lata jest wprowadzany do szerokiej sprzedaży. I tu w związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was z branży jest zainteresowany przetestowaniem takiego preparatu.

Próbki są darmowe (tylko koszty przesyłki jak coś), a w zamian podesłanie jakichś materiałów i opinii o produkcie.

Preparat jest bezbarwny (można go łączyć z barwnikami jak do malowania w celu np. sezonowania tarcicy). Poniżej zdjęcia z tego tartaku gdzie jest cały czas stosowany.

13
Inne / Odp: Wilgotnościomierz Benetech GM610
« dnia: Marzec 07, 2016, 13:06:01 pm »
Osobiście polecam produkty firmy Tanel najtańszy koło 160 zł ale i tak profesjonalny sprzęt.

Link do produktu: http://tartaki.pl/urzadzenia-pomiarowe/miernik-wilgotnosci.html

14
Płyty / Odp: tanie osb
« dnia: Styczeń 28, 2016, 08:57:45 am »

15
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Cześć
« dnia: Styczeń 21, 2016, 10:03:03 am »
Witam i ja :)

Strony: [1] 2 3 ... 5