Maj 26, 2020, 07:46:49 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kszot

Strony: [1] 2
1
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: Jaki impregnat na płot
« dnia: Styczeń 23, 2020, 14:57:01 pm »
ja tam u siebie płotek na działce impregnowałem altaxem. Wybrałem taki ponieważ kupując altankę też była tym pomalowana. Nie chciałem brać czegoś innego aby kolor pasował. Altanka stała 4 lata i zero problemów z kolorem. W tym roku płotek pomalowany zobaczymy jak będzie z nim.

2
Hyde Park Domidrewno / Odp: Alkomat jako prezent
« dnia: Listopad 18, 2019, 10:48:31 am »
kalibracja  dobrego alkomatu kosztuje  około 300 zł, i powinno się  to robić co  roku. moja żona  ma taki  jako kurator i to sąd  wysyła  do kalibracji. sam alkomat  kosztuje  około 1 tys

czytałem np na stornie alkohita że ma kalibrację gratis. A samo urządzenie można kupić poniżej 1 tys. złotych wszystko zależy od modelu.

3
Hyde Park Domidrewno / Odp: Alkomat jako prezent
« dnia: Październik 15, 2019, 21:31:43 pm »
Wiem:D też się kiedyś na to często nacinałem, a nie było wtedy tak jak teraz, że są pomontowane alkomaty na korytarzach. Tego Alkohita dostałem jakieś 4 lata temu na urodziny. Więc i tak spoko że dalej działa, chociaż jak czytałem to jest dalej na gwarancji nawet bo gwarancja jest na 6 lat:D

a który model alkohita masz?? Jakąś kalibrację robiłeś?? Słyszałem że alkohity mają darmową.

4
Hyde Park Domidrewno / Odp: Alkomat jako prezent
« dnia: Wrzesień 20, 2019, 22:20:35 pm »
Zaraz na samym początku po zakupie podreptałem na komisariat, a wcześniej walnąłem 2 piwa. Zbadałem się przed wejściem i poprosiłem o alkomat. Wynik był taki sam jak na Alkohicie więc później dałem spokój z porównywaniem. Raz jeszcze dmuchałem podczas trzeźwych poranków, ale wtedy byłem pewny że jest 0.0.

dobrze że Ci się udało przebadać na komisariacie. Ja raz poszedłem i powiedziano mi że załoga z alkomatem pojechała w miasto. :/
Jak długo masz tego alkohita??

5
Hyde Park Domidrewno / Odp: Alkomat jako prezent
« dnia: Sierpień 07, 2019, 18:44:34 pm »
Alkohit x50 z sensorem elektrochemicznym. Z badaniem i wynikami nigdy nie było problemu. Czasami dla pewności robiłem badanie porównawcze za jakieś 5-10 minut, żeby sprawdzić czy wyniki się pokrywają, czy jest tendencja rosnąca czy malejąca. Tak jak robi drogówka:)

a zdarzyło Ci się porównać wynik z Twojego alkohita z policyjnym??

6
Hyde Park Domidrewno / Odp: Alkomat jako prezent
« dnia: Lipiec 10, 2019, 23:01:17 pm »
Generalnie to wysyłam do dystrybutora tych alkomatów. Tak przynajmniej było na ich stronie, żeby nie kombinować i wysłać do nich. Na gwarancji kalibrację miałem darmową więc skorzystałem. Nie pamiętam jak długo to trwało, ale chyba ok tygodnia. Głównie chodzi o logistykę. Ale alkomat wrócił z kalibracji z wydrukami potwierdzającymi sprawdzenie i prawidłowe działanie.

a jaki masz alkomat??
Ma on sensor elektrochemiczny?? Czytałem że z takim sensorem dają najdokładniejsze wyniki.

7
Hyde Park Domidrewno / Odp: Alkomat jako prezent
« dnia: Czerwiec 27, 2019, 18:11:40 pm »
Lejek działa na podobnej zasadzie jak ustnik. Można używać wymiennie bo końcówki pasują do korpusu. Dużą zaletą jest że nie trzeba go zmieniać jak ustników. A wyniki wychodzą takie same jak przy ustniku. Zakładam najczęściej jak jest jakaś impreza i wiem że będzie kilka osób do przebadania. Do sprawdzenia wysyłam raz w roku, bo liczby pomiarów po której jest kalibracja wymagana jakoś nigdy nie osiągnąłem. Alkomat jest na baterie AAA

a długo trwa proces kalibracji?? Wysyłasz tego Alkohita do producenta czy sklepu gdzie kupiłeś??

8
Hyde Park Domidrewno / Odp: Alkomat jako prezent
« dnia: Maj 29, 2019, 17:22:54 pm »
Myślę, że w internecie znajdziesz specjalne sklepy z alkomatami :)
są zarówno sklepy jak i strony producenta. Można np skorzystać alkohit.pl gdzie można nie tylko przekonać się jakie producent oferuje alkomaty ale również uzyskać troszkę informacji zarówno o alkomatach jak i informacje z prawa.

9
Hyde Park Domidrewno / Odp: Alkomat jako prezent
« dnia: Luty 18, 2019, 13:11:39 pm »
jeszcze nic nie kupiłem szukam nadal. Ostatnio znalazłem ranking https://alkomat.com/pl/i/Ranking-porownanie-ALKOMATOW/13 Gdzie bardzo dobre wyniki mają Alkohity. Teraz będę rozglądał się za tymi alkomatami.

10
Hyde Park Domidrewno / Alkomat jako prezent
« dnia: Grudzień 16, 2018, 19:57:00 pm »
Czy ktoś z Was ma albo dostał kiedyś alkomat??
Czym się kierować przy wyborze takiego alkomatu??

11
Hyde Park Domidrewno / Odp: Ogrzewanie domu
« dnia: Listopad 07, 2018, 21:07:01 pm »
Ekologiczne to piec żeliwny camino i obecnie takie przepalanie po południu (po powrocie z pracy) drewnem pozyskanym na posesji. Jak zrobi się chłodniej, to przełączę na kocioł gazowy Beretta (ma już kilka latek i myślę o czymś zamiennym - może kondensacyjny a może pompa ciepła powietrze-woda). Chciałbym usunąć przy okazji piecyki łazienkowe i postawić jakiś zasobnik na ciepłą wodę.

a jakiego producenta pompę rozważasz?? Masz już porównanie kosztów?

12
Hyde Park Domidrewno / Ogrzewanie domu
« dnia: Październik 25, 2018, 15:29:58 pm »
W jaki sposób ogrzewacie swoje domy?? Macie jakieś ekologiczne rozwiązania takie jak np pompa ciepła??

13
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Pellet
« dnia: Styczeń 04, 2018, 21:52:15 pm »
mój kolega robi pelet  i  grzewa  tym  warsztat i domy  dla całej rodziny. nie kurzy się i nie brudzi jak z eko groszku.
trochę  więcej  bo chyba 20% więcej trzeba spalić  niż  ekogroszku, natomiast cena oscyluje  w granicach  600 -650 zł za1m3
a jak z kalorycznością tego pelletu??
Znajomi mają około 17 kJ z pelletu ze Stelmetu

14
Hyde Park Domidrewno / Odp: Monitoring
« dnia: Grudzień 27, 2017, 22:29:32 pm »
a co sądzicie o Mikavi YE2 360?? Myślicie że dla takiego prostego monitoringu jak ja chcę da radę??

15
Hyde Park Domidrewno / Monitoring
« dnia: Listopad 29, 2017, 23:35:33 pm »
Zastanawiam się nad montażem kamerki w moim garażu. Miałaby monitorować co się dzieje jak mnie tam nie ma. Ale nie musiałaby nagrywać cały czas tylko dopiero w momencie jak się coś pojawi w polu "widzenia" A i fajnie gdyby wysyłała informację że coś się dzieje.

Strony: [1] 2