Wrzesień 16, 2019, 10:19:02 am

Autor Wątek: Regał na kartony JÄTTENE z IKEA  (Przeczytany 605 razy)

Offline irvi

• Newbie
  • *
Regał na kartony JÄTTENE z IKEA
« dnia: Lipiec 10, 2018, 12:23:02 pm »
Ten projekt raczej nie dorównuje estetyką i ambitnością innym projektom z tego działu, ale może komuś się przydadzą wymiary ;)

Z żoną i dziećmi się powoli przeprowadzamy, w związku z czym robimy też porządki i wybieramy rzeczy, które będą potrzebne dopiero za jakiś czas (np. ubrania dla dzieci) i rzeczy, które potrzebne są tylko okresowo (np. buty zimowe) - te rzeczy chcemy przechowywać w piwnicy. Żeby nie ugrząść w kartonach, wpadłem na pomysł skonstruowania regału; wybraliśmy też standardowy rozmiar kartonu, żeby regał mógł być "na miarę". Padło na kartony przeprowadzkowe z IKEA (są dość wytrzymałe).

Regał zaprojektowałem w formie czterech niezależnych poziomów, które mogą być rozdzielone; całość wykonana ze sklejki 12mm dociętej na wymiar w hurtowni i płyty HDF na plecki. Poniżej rysunki. Z całego przedsięwzięcia najbardziej żmudne było trasowanie wymiarów na długich płytach, ale przy dobrze wyrysowanych liniach wyznaczających położenie poprzeczek i gwoździ, składanie szło migiem...

Z perspektywy czasu wierciłbym te otwory w HDFce od strony lakierowanej, żeby ograniczyć wyrwania. Więc czegoś się nauczyłem :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2018, 12:28:51 pm wysłana przez irvi »

Offline zamator

• Full Member
Odp: Regał na kartony JÄTTENE z IKEA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2018, 17:11:17 pm »
a jak bedzie po przeprowadzcze, bedziesz miał regał na rupiecie :)

całość jest w miare sztywna?

Online agoliat

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2018, 10:04:23 am »
Piwnica kojarzy mi się z chłodniejszym i wilgotniejszym powietrzem.

Chowając te wszystkie rzeczy w tak zapakowanych kartonach, bez przewiewu, może się to okazać zgubne.

Nie mówię że tak będzie ale pod uwagę to wziąć koniecznie trzeba

Offline irvi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:40:17 pm »
@zamator po przybiciu HDF regał stał się bardzo sztywny.

@agoliat piwnica sama z siebie jest sucha, wentylowana; ma też zamontowane ogrzewanie podłogowe. Ściany będą wyłożone surową boazerią, która z mojego doświadczenia doskonale reguluje wilgotność w pomieszczeniu...więc optymistycznie mam nadzieję uniknąć grzybków ;)