Wrzesień 22, 2018, 01:37:01 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa, szafka na buty, czy da radę i jak zamontować dżwi przesuwne na 120cm TOP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amciek dnia Wrzesień 21, 2018, 20:01:42 pm »
Hej,

Ja niestety nie montowalem więc nie pomogę. Ci co montowali już się ulotnili więc nie ma kto odpisać. Z przykrością muszę stwierdzić, że życie na tym forum zamiera. A szkoda.
2
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa, szafka na buty, czy da radę i jak zamontować dżwi przesuwne na 120cm TOP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rprzemko dnia Wrzesień 21, 2018, 08:46:34 am »
Nikt nie montował osprzęt Hettich TOP LINE?
3
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Witryna wystawowa w domu aukcyjnym.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amciek dnia Wrzesień 19, 2018, 09:54:13 am »
Lirorobert, jakieś nowe info?
4
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Budynek gospodarczy - pomysły na budowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zaradny dnia Wrzesień 18, 2018, 08:44:49 am »
Jeżeli będzie to oddzielny budynek połączony tylko dylatacją może w starostwie pójdzie na zgłoszenie zamiast plany i pozwolenia na rozbudowę koniecznie zapytać się u źródła tylko z kompetentnym urzędnikiem.
5
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Balustrada tarasowa - damek drewniany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zaradny dnia Wrzesień 18, 2018, 08:20:15 am »
Witam.
Mnie też czeka wykonanie balustrady i mam plan wykonać właśnie podobną. to prosta konstrukcja skręcona z desek, sztachetki na frezarce powycinać. Zabezpieczenie przed grzybami i pleśnią używam penetrin i na to olej 3 razy i za rok mam zamiar pomalować znów olejem. Jak nie wiesz jak zrobić żeby było tak samo musisz tą starą rozebrać i skopiować elementy.
6
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Budowa tarasu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zaradny dnia Wrzesień 17, 2018, 12:48:24 pm »
Kolejne prace wykonane: schody, podwójna wiatrownica,  rynna i pokrycie dachowe.
7
Krok po kroku (realizacje własne) / Balustrada tarasowa - damek drewniany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziomseb dnia Wrzesień 17, 2018, 11:22:26 am »
Witam,


Na przyszłą wiosnę chciałbym zrobić nowy taras i balustradę, obecnie jest to wszystko w opłakanym stanie ,wygląda to tak www.mm.pl/~ziomseb/side/side1.jpg . Balustrada z tego co wiem była wykonana w latach 90 , w zasadzie podoba mi się jej  wygląd. Jednak znalezienie poszczególnych elementów chyba jest niemożliwe przynajmniej moje kopanie na goglach nic nie wskórało. Czy znacie w sieci sklepy gdzie mógłbym dostać gotowe poszczególne elementy do tej balustrady? Jakie macie patenty  na porządną ochronę przed pleśnią , robactwem i warunkami pogodowymi?


Pozdrawiam
Sebastian
8
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Balustrada na taras
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Wrzesień 14, 2018, 23:08:36 pm »
Nie wiem jakie maszyny posiadasz. Ja czopy wycinam piłą, najpierw od stopa podcinam czy to pod kątem prostym czy pod innym z obu stron żeby było symetrycznie i równo, później piłą na wrzecionie frezarki wycinam czopy na grubość z dołu obracając deski i podnosząc piłę aby dopasować do gniazd.

Gniazda wiercę na wiertarce poziomej i poprawiam tylko narożniki dłutem to ściany już mam równoległe i prostopadłe.

Co do cięcia pod kątem 45 stopni to może spróbuj skalibrować sobie piłę, aby rama złożyła się bez szpar, tym bardziej, że chcesz zrobić kilka przęseł. Powinno to zająć mniej czasu niż ręczne struganie.

Osobiście nie używam domina to nie wiem czy jest wystarczająco mocne na balustradę. Swoją balustradę robiłem na czopach.
9
Krok po kroku (realizacje własne) / Balustrada na taras
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szymon dnia Wrzesień 14, 2018, 22:14:44 pm »
Witam,
plan na zimę jest taki, żeby wykonać 8 przęseł balustrady na taras z modrzewia w myśl koncepcji w złączniku. Ramę chcę połączyć na złącze uciosowe z krytym czopem, belki wewnątrz (90x50) na czop kryty, natomiast poprzeczki(belka 60x40) na małe domino. Przy okazji projektowania nasunęło mi się kilka pytań:
1) Czy małe dominio, kołek 10x50 - 2 szt na kantówkę 60x40 będą wystarczające do tego typu aplikacji
2) Najbardziej skomplikowanym wydaje się połączenie na ucios z krytym czopem. Gniazdo wykonam dłutem. Może ktoś ma jakieś patenty, żeby utrzymać równą szerokość gniazda na całej jego długość.
Czop chcę wykonać ukośnicą z ogranicznikiem głębokości cięcia a następnie doczyścić dłutem lub strugiem blokowym. To co mnie najbardziej frapuje to fakt, że przy cięciu ukośnicą pod kątem 45 zdarza mi się, że dwa elementy nie zawsze schodzą się idealnie. W związku z tym mam taki plan, żeby wykonać cięcie z minimalnym zapasem a następnie dopieścić je strugiem kątnikiem.
Czy jest to sensowny pomysł ? oraz jaki strug polecacie, jaki model i jakiej firmy. Jest pretekst żeby go kupić więc chciałbym nabyć coś sensownego co posłuży mi długo.
Oczywiście będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie.
Pozdrawiam
10
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Witryna wystawowa w domu aukcyjnym.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Wrzesień 12, 2018, 22:26:47 pm »
Dalej czekam
Strony: [1] 2 3 ... 10