Maj 04, 2024, 20:16:15 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Odkurzacze / Odp: Odciąg wiórów w małym warsztacie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tayjkt dnia Listopad 13, 2023, 22:31:21 pm »
Cormak szerokim łukiem omijaj tak jak inne chińczyki. Moc deklarowana nie ma nic wspólnego z realną. Sam popełniłem błąd i kupiłem cormaka, działać działa jednak wydajność to jakiś żart. Żałuję że nie opłaciłem do czegoś lepszego.
22
Strugi / Odp: Jaka wyrowniarka, Metabo, power record, scheppach, duma8?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tayjkt dnia Listopad 06, 2023, 13:40:19 pm »
Bez różnicy wszystko to chińszczyzna z innym logo
23
Odkurzacze / Odp: Fetool czy Starmix
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tayjkt dnia Listopad 06, 2023, 13:27:54 pm »
Podbijam temat. Mam dwa pytania
1 Czy jeśli odkurzacz nie będzie używany do gładzi to jest sens brać z otrząsaczem do samego szlifowania drewna ?
2 Będzie duża różnica jeśli do chińskiego cyklonu z beczką podłączę takiego starmixa zamiast np. karchera wd3 ? Może nie warto tyle wywalać na odkurzacz jeśli efekt będzie podobny?
Jeśli do szlifowania to obowiązkowo z otrząsaczem. Jak są duże frakcje ściągane to opadną w komorze, najgorzej jest z pyłem to on zapycha filtr i trzeba czyścić. Co do cyklona do obojętnie każdy będzie działał ja kupiłem cyklon od festoola tylko dlatego, że jest w formie skrzynki którą zapinam na odkurzaczu.
24
Strugi / Jaka wyrowniarka, Metabo, power record, scheppach, duma8?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez camel87 dnia Październik 30, 2023, 15:28:40 pm »
Witam, szukam w miarę mobilnej wyrówniarki, na grubosciówce mi nie zależy bo mam już DeWalta 733 który na moje potrzeby starczy
Odrzuciłem Cormaka pt 260 i pochodne z racji na dziwna praktykę sprzedajcych gdzie wołają za używkę bez gwarancji 4tys a nowa obecności e na stronie 4700 :)
Pod uwagę biorę głównie Metabo hc260, scheppach HMS 260, rekord power , kitty i inne pochodne elektra bachum . Są jakieś znaczne różnice między nimi czy tylko kolor i znaczek?  Rozważam głównie 3fazpwa maszynę , czy w razie braku ciekawych ofert warto spojrzeć na 1 fazowa których jest dużo więcej? Obróbka głównie drewna sosna/świerk, sporadycznie coś twardszego, bardzo rzadko twarde typu dąb etc
25
Odkurzacze / Odp: Fetool czy Starmix
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Październik 15, 2023, 21:41:43 pm »
Pytanie 1.
Ja tak myślałem i zrobiłem.
Kupiłem tańszy bo nie potrzebowałem otrząsacza..
Po pewny czasie okazało się że jednak był potrzebny i skończyło się na zakupie drugiego z otrzączaczem.
I taka była oszczędność że miałem podwójny wydatek.
Pytanie 2.
Nie pomogę zbytnio.
Miałem kiedyś taki odciąg.  Beczka z silnikiem na wieku.
Co się stało? Niechcący przygrzałem dębinę frezem. Frez może już nie był najostrzejszy i zbyt wolny posów.
Efekt taki że trociny w beczce zaczęły się tlić. Silnik pompował tlen i pogarszał sytuację. Całe szczęście że w porę się zorientowałem, przed końcem pracy.
Uczulam kolegów i koleżanki.


26
Odkurzacze / Odp: Fetool czy Starmix
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robbi dnia Październik 15, 2023, 16:46:00 pm »
Podbijam temat. Mam dwa pytania
1 Czy jeśli odkurzacz nie będzie używany do gładzi to jest sens brać z otrząsaczem do samego szlifowania drewna ?
2 Będzie duża różnica jeśli do chińskiego cyklonu z beczką podłączę takiego starmixa zamiast np. karchera wd3 ? Może nie warto tyle wywalać na odkurzacz jeśli efekt będzie podobny?
27
Pilarki / Odp: DeWalt DWE 7492 - Pierwsze wrażenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Babahabukan dnia Wrzesień 25, 2023, 08:35:07 am »
Jeśli jesteś młodym twórcą i chcesz rozwinąć swoje umiejętności na jednej z naszych specjalizacji, skorzystaj z szansy na bezpłatną naukę. Na zgłoszenia w majowej edycji serdecznie zapraszamy! To doskonała okazja, by zdobyć cenne doświadczenie i wiedzę w dziedzinie, która Cię interesuje. Warto inwestować w swój rozwój, a oferta bezpłatnej nauki jest niesamowitą możliwością. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod adresem: https://ggbets-pl.com/. Nie przegap tej okazji, bo to może być krok w kierunku realizacji Twoich marzeń i osiągnięcia sukcesu w wybranej dziedzinie.
28
Pilarki / Odp: Szyny prowadzące
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Wrzesień 24, 2023, 11:02:48 am »
Dziękujemy za podpowiedź.
29
Pilarki / Odp: Szyny prowadzące
« Ostatnia wiadomość wysłana przez alehar dnia Wrzesień 23, 2023, 12:10:25 pm »
odświeżam temat
Kupiłem  jak kolega wyżej pisał "profilu aluminiowego D do taśmy LED" świetnie się nadaję jako szyna do zagłębiarki MacAllister 1200 W.
Położona szyna na panelu podłogowym i wszystko pięknie działa, myślę że nawet lepiej niż oryginał szyny (którą trochę zniszczyłem).
Guma mi nie potrzebna bo tnę tylko dechy o grub 5 cm, szer. 30-50 cm
Jeśli ktoś zainteresowany to taki profil jest na Al..ro.
30
Strugi / Odp: Dewalt DW733 noże
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Sierpień 26, 2023, 09:29:56 am »
Jeśli grubościówka w wersji type 2 to wystarczy naostrzyć noże i ustawić. Nowe noże nie muszą być z otworami jak oryginalne. Można też używać standardowych płaskich noży, trzeba tylko wymienić śrubki, które podpierają noże na krótsze.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10