Maj 20, 2018, 15:55:15 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Strugarki / Odp: Co to za grubościówka i czy warto się brać za nią?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez przemoprzem dnia Dzisiaj o 12:18:56 »
Ale druga sprawa - dlaczego poszła? Może przy skręcaniu blat nie wyregulowaliście i się "skosił" i zaklinował z jednej strony? No bo kurde urwać taką śrubę to deko siły trzeba.
2
Strugarki / Odp: Bernardo ADM 260
« Ostatnia wiadomość wysłana przez whiteBT dnia Dzisiaj o 11:12:56 »
Drops ja też słyszałem przed zakupem jak to się wspaniale sprzedaje 260 eco. A ja Ci powiem poczytaj m.in. moje wątki o tej maszynie...
3
Strugarki / Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Ostatnia wiadomość wysłana przez whiteBT dnia Dzisiaj o 11:10:04 »
Molu ok ale blat jest albo prosty albo krzywy, nie bardzo rozumiem sytuację, że patrzę z serwisantem na ten sam blat i ja widzę po przyłożeniu liniału, że jest krzywy a serwisant krzywizny nie widzi... :o trochę jak matrix. Pocieszające nieco co pisze stakles, że trudno o idealnie proste blaty. Swoją drogą jakie są dopuszczalne odchyły, w tzw.granicach przyzwoitości?? Ja cały czas czekam na rozpatrzenie reklamacji, obecnie czekam na odpowiedź producenta.
Groszek co u Ciebie?
Miłego weekendu chopy!
4
Pilarki / Odp: Pomocy - zakup piły formatowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Dzisiaj o 09:23:42 »
Trzeba tylko pamiętać, że to maszyny delikatnie używane do celów pokazowych w salonach czy na targach.

Hmmm... ale wymyśliłeś ;) Przecież to normalna maszyna do pracy, jak każda inna taśmówka. Jak masz ostrą taśmę to tniesz wszystko co w nią włożysz. Jak opanujesz drift to i fornir rozcinasz przy pełnej wysokości.
5
Pilarki / Odp: Pomocy - zakup piły formatowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez drhambone dnia Dzisiaj o 08:15:15 »
W zeszłym roku chciałem tak kupić piłe taśmową N3800. Miałem już dobrą (wg mnie) cenę wynegociowaną za ten model ze zwykłymi prowadnicami taśmy, a na Dremie był w tej samej cenie ten z ceramicznymi. Czyli cena bardzo dobra. Niestety ktoś ją zarezerwował w 1 dniu targów.

Trzeba tylko pamiętać, że to maszyny delikatnie używane do celów pokazowych w salonach czy na targach.

Pozdrawiam
Tomek
6
Strugarki / Odp: Co to za grubościówka i czy warto się brać za nią?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jendrekk2 dnia Maj 18, 2018, 21:41:15 pm »
No i bezawaryjna praca się skończyła dzisiaj  >:(
Przy podnoszeniu stołu coś chrupnęło i stół zaczął się podnosić bardzo lekko ale za to krzywo.
Zaglądnąłem pod spód i niemożliwe stało się możliwe, jedna ze śrub od podnoszenia stołu urwana.
Mam nadzieję że znajdzie się jakiś cudowny sposób aby bez wyciągania stołu a zarazem demontażu wszystkich wałów i rozbierania prawie całej maszyny wymienić śrubę, którą wcześniej trzeba wyciągnąć i dorobić  >:(
7
Pilarki / Odp: Pomocy - zakup piły formatowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Maj 18, 2018, 11:41:11 am »
A w dobrych cenach sprzedają?

Wszystkie firmy tak robią. Pomyśl ile transport kosztuje, po co kumulować koszta jak można od razu słać do klienta. Nie mam wiedzy jakie są ceny targowe, ale skoro na Drema wszystko idzie jak świeże bułki... co chyba są dobre :)
8
Pilarki / Odp: Pomocy - zakup piły formatowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Maj 18, 2018, 00:29:43 am »
A w dobrych cenach sprzedają?
9
Pilarki / Odp: Pomocy - zakup piły formatowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Maj 17, 2018, 21:17:40 pm »
Może powystawowy sprzęt ci się uda kupić taniej.
Nie wiem co robią z nim po wystawie.

Większość wprost po targach jedzie do klientów ;) W 1 dzień ludzie od razu kupują je :)
Czyli trzeba tam być szybkim i zdecydowanym.
10
Pilarki / Odp: Pomocy - zakup piły formatowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez drhambone dnia Maj 17, 2018, 14:49:47 pm »
oldgringo jaki przecudowny zbieg okoliczności, że akurat testowałeś tą piłe, 20 min wcześniej zarejestrowałeś się na forum, a teraz tak wspaniale wspierasz kolegów dobrą radą :) Marny z Ciebie handlowiec...
Nawet nie wiem jak ci odpowiedzieć  :-\. Sprzęt Scheppach testowałem w UK całkiem niedawno, więc jestem na bierząco. Były to pilarki Precisa 3.0, 4.0 i 6.0. Poza tym formatówki Forsa 4.1 i Forsa 8. Miałem taką możliwość i skorzystałem z niej. Dlatego wybrałem dla siebie Precisa 6.0. Właśnie dogadałem się z internetowym sklepem w Niemczech i organizuję sobie transport na Clicktrans. Możesz wejść i sprawdzić dzisiejsze zlecenie transportu. Są widoczne dla wszystkich. Kiedy sprzęt dojedzie do mnie, to strzelę kilka fotek w garażu. Taki ze mnie handlowiec. Poza tym, to chyba nie reklamowałbym kupowania sprzętu w Niemczech, tylko polecałbym jakiś sklep w Polsce. Lubię wydać mniej niż muszę w Polsce. Na przykład kupiłem niedawno w UK strugarkę Metabo HC260 z transportem za 530 funtów, czyli wtedy za 2500 PLN. Tanio prawda? Fakturę dołączam do wglądu (moje dane zamazałem). Zanim coś napiszesz, to przemyśl to dobrze. Chociaż trochę cię rozumiem. Mogło to nawt wyglądać na tanią reklamę.
I jeszcze jedno. Testowałem to znaczy przeciąłem kilka płyt i kawałków tarcicy dębowej. Tylko dzięki uprzejmości naszego rodaka, który pracuje u jednego z dystrybutorów Scheppach na wyspach. Wracam do zawodu, więc zanim nakupuję sprzętu, to jeśli mogę sprawdzam jego jakość. Próbowałem też pilarki Charnwood i to kilka modeli, ale te maja podzespoły chińskie, choć składane są podobno w UK. Solidny sprzęt i w dobrej cenie nawet u naszego dystrybutora w Polsce.
Pozdrawiam

Zwracam honor i przepraszam

Pozdrawiam
Tomek
Strony: [1] 2 3 ... 10