Marzec 28, 2024, 09:59:52 am

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Czym pomalować blat stołu ogrodowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dawlish dnia Czerwiec 05, 2023, 14:16:07 pm »
Ja bym użył yacht varnish.
Wiesz jak poprawnie polakierować?

ja sie przymierzam do polakierowania blatu w lazience, jakies rady co do lakierowania? bo w tym pytaniu powialo troche groza :D
22
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie blatu lazienkowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dawlish dnia Czerwiec 05, 2023, 14:14:11 pm »
dzieki za odpowiedz. Czyli samo szlifowanie bez wczesniejszego rozpuszczalnika? a jesli jednak rozpuszczalnik to jaki? jakas terpentyna?

i co z tym bokiem, ktora ma zachowana strukture drewna? nie chcialbym jej szlifowac, bo strace calkowicie ten efekt.
23
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie blatu lazienkowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Czerwiec 03, 2023, 06:25:59 am »
 Do lakierowania użyj yacht varnish albo dwuskładnikowego lakieru. Tylko żadne pomysły na bazie wody.
Ewentualnie żywica.
Moim zdaniem trzeba to wyszlifować i może wyszczotkować aby uzyskać odpowiedni efekt.
24
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie blatu lazienkowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dawlish dnia Czerwiec 02, 2023, 09:48:52 am »
tutaj jeszcze zdjecie jak wyglada to obecnie
25
Środki sztuczne - lakiery / Lakierowanie blatu lazienkowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dawlish dnia Czerwiec 02, 2023, 09:46:16 am »
Witam wszystkich,

przejrzalem rozne tematy ale niestety bez jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Kupilem w zeszlym roku blat pod zlew do lazienki debowy. Blat byl juz gotowy zaimpregnowany olejem a pozniej woskiem. Niestety mimo wycierania od razu kazdej kropli wody po niespelna roku uzytkowania wyglada w wielu miejscach bardzo nieladnie. Chcialbym stworzyc trwaly efekt, dlatego mysle o lakierowaniu. Pod innym postem spotkalem sie z podpowiedzia uzycia rozpuszczalnika do wosku przed szlifowaniem. Kolejnym problemem jest strona zewnetrzna, ktora ma zachowany naturalny ksztalt i strukture drewna (na pewno to sie jakos fachowo nazywa) jak na zalaczonym zdjeciu. Czy wystarczy jak uzyje samego rozpuszczalnika przed lakierowaniem aby nie zeszlifowac struktury drewna, ktora bardzo mi sie podoba? W tych miejscach na szczczescie nie ma zadnych przebarwien.
No i przede wszystkim jakiego lakieru uzyc?
Z gory bardzo dziekuje za wszelkie porady,
Mariusz
27
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Piaskowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wisz dnia Maj 25, 2023, 17:11:27 pm »
A jesli pod lakierem wychodzi szare drewno podobno to jest grzyb,Jesli pomaluje to lakierem kolorowym szarosc bedzie przebijac?
28
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Piaskowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Maj 24, 2023, 20:59:39 pm »
Kto ci taką bzdurę powiedział że się nie da?
Usunąć trzeba tylko łuszczącą się powłokę. Jak się trzyma to wystarczy przeszlifować papierem o ziarnistości około 120. Jeśli zetrzesz do czystego drewna to malujesz najpierw gruntem. Szlif. Potem jedna lub dwie warstwy podkładu i na koniec farba końcowa.
29
Środki sztuczne - lakiery / Piaskowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wisz dnia Maj 23, 2023, 19:10:29 pm »
Witam.Mam pytanie .Mam drewniany domek pomalowany lakierem bezbarwnym,chce go przemalowac na kolor.Podobno nie da sie jesli nie zeszlifuke starej farby ,czy piaskowanie to dobry pomysl zeby pozbyc starej powloki?Jesli to jakiego sprzetu uzyc?W miare taniego.
30
Środki sztuczne - inne / Odp: "Bloker" pod lakier poliuretanowy.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Maj 18, 2023, 18:05:51 pm »
Witam
Używam lakierów Adler i przed lakierowaniem właściwym chce zrobić jedna warstwę kaponu. Kiedyś kupowałem capon extra z drewnochronu,niestety został wycofany,co kupić?
Pozdrawiam
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10