Grudzień 11, 2018, 01:45:27 am

Autor Wątek: Przyrząd, pomocnik, hebel do szlifowania wąskich płaszczyzn.  (Przeczytany 197 razy)

Offline majsterklepka

• Newbie
  • *
Przyrząd, pomocnik, hebel do szlifowania wąskich płaszczyzn.
« dnia: Listopad 14, 2018, 09:24:44 am »
Witam Kolegów Forumowiczów. Mam nadzieję, że mi pomożecie w następującej sprawie. Otóż wykonałem sobie z krawędziaka taki pomocnik do szlifowania wąskich płaszczyzn. Jest on w kształcie litery "L". Wiadomo, że nie sposób oszlifować ręcznie, lub za pomocą szlifierki ręcznej wąskiej /do 4 czy też 5 cm/ powierzchni zachowując idealnie kąt prosty. Do jednego boku wewnętrznego tegoż hebla przytwierdziłem papier ścierny i szlifowałem wąskie powierzchnie. Niestety papier błyskawicznie sie "zamulał". Doszedłem do wniosku, że trzeba zrobić odciąg do tego przyrządu i podłączyć do odkurzacza. A więc przykleić do tego pomocnika rzep z otworami i do tego papier ścierny z rzepem i otworami. Nie ma problemu z wycięciem otworów w rzepie /sa takie wycinaki o różnych średnicach do wycinania w materiałach miękkich takich jak skóra, tektura itp/, natomiast gorzej z wycięciem otworów w papierze ściernym z rzepem. Taki wycinak do materiałów miękkich zaraz sie stępi. Może ktoś ma pomysł jak i czym to zrobić? Za poradę z góry dziekuję. Pozdrawiam