Listopad 17, 2018, 01:22:14 am

Autor Wątek: szlifierka taśmowa Bosch PBS 75 A czy Makita 9910  (Przeczytany 2288 razy)

Offline fler

• Newbie
  • *
szlifierka taśmowa Bosch PBS 75 A czy Makita 9910
« dnia: Grudzień 13, 2015, 22:41:49 pm »

Witam.
Parę słów o mnie.
zacząłem bawić się w renowację starych mebli i kompletuje sobie powoli sprzęt. Nie jest to wielki warsztat raczej garaż. Za sobą mam renowacje dwóch komód (na pożyczonym sprzęcie). Nie jest to wiele, ale od czegoś trzeba zacząć.

potrzebuję się dowiedzieć jak w temacie którą szlifierkę warto kupić. Czy Bosch PBS 75, czy Makita 9910, a może makita 9911, gdzie przy tych dwóch ostatnich różnica cenowa około 100 zł. Jaka jest różnica? Czy warto płacić 550 zł czy lepiej zapłacić około 400 zł na moje małe potrzeby.
pytanie kieruję do osób które pracowały na tych sprzętach.

Offline fler

• Newbie
  • *
Odp: szlifierka taśmowa Bosch PBS 75 A czy Makita 9910
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2015, 21:08:53 pm »
Witam.

No niestety nie doczekałem się odpowiedzi. Byłem w Lera i kupiłem za 540 zł Makite 9910. Sprzedawca twierdził, że Bosch (kosztował jakoś 440 zł) jest strasznie drogi, a jakość żadna. Przekonał mnie. Dzisiaj jestem po pierwszym dniu pracy tym urządzeniem. Chyba musze jeszcze poczytać instrukcję obsługi. Ponieważ jakoś dziwnie robi mi się tą szlifierką.

Tematu nie zamykam bo może znajdzie się ktoś kto robił Boschem i Makitą i będzie mógł wskazać różnice.

mily68

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2015, 21:58:48 pm »
Nie doczekałeś się odpowiedzi bo z zasady/natury i z regulaminu na pierwsze posty odpowiadamy tu: http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/ ale tam nic nie napisałeś :( więc jak miał ktokolwiek cokolwiek odpowiedzieć?

Offline mihuhu

• Newbie
  • *
  • dzieło, do dzieła
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2016, 13:06:07 pm »
Cześć,
mam szlifierkę oscylacyjną delta (z narzędzia wielofunkcyjnego). Do małych pracy i zakamarków jest właściwa. Ale przede mną jest:
- szlifowanie starego stołu, biurka, setki desek/listew przypodłogowych i wielu desek na ścianę - i chce zakupić szlifierkę taśmową. Bo do mimośrodkowych chemii coś nie czuję. Oglądałem w Juli Boscha PBS 75A dobrze to wyglądało. Taki czołg. Fajnie bo można ją przymocować do góry nogami, znaczy do góry taśmą. Jakoś mi przyadłą - teoretycznie i namacalnie super. Ale w praktyce - czy miał może ktoś z Was do czynienia z tą maszyną albo do 400zł, może coś polecić co mu przypadło - będę rad.

Co jest dla mnie ważne: wydajność, by można było ją używać stacjonarnie, mile widziane zbieranie syfu do dedykowanego zbiornika :)

Offline mihuhu

• Newbie
  • *
  • dzieło, do dzieła
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2016, 13:20:28 pm »
Fler - a możesz podzielić się spostrzeżeniami? Choć mam wrażenie, że ten post jest i będzie martwy.

Offline piotrekamg

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2016, 13:25:39 pm »
czytaj co napisał  Miłosz

Offline mihuhu

• Newbie
  • *
  • dzieło, do dzieła
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2016, 13:46:26 pm »
Słusznie. Przeniosłem poprawione pytanie do innego wątku (http://forum.domidrewno.pl/szlifierki/jaka-szlifierka-tasmowa/msg61725/#msg61725. Staram się nie zakładać nowych wątków tylko podpinać pod najbardziej adekwatne.
A teraz zgłebiam :) filmy Jarka 318 i 158 :) i zaraz dojde do wniosku, że chce szlifierkę taśmową i oscylacyjną ;)