Sierpień 22, 2018, 01:22:16 am

Autor Wątek: Którą szlifierke wybrać  (Przeczytany 787 razy)

Offline marchwiak

• Newbie
  • *
Którą szlifierke wybrać
« dnia: Marzec 14, 2018, 22:17:50 pm »
Którą z tych dwóch szlifierek polecacie ?
SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA R18ROS-0 RYOBI ONE+ 18V   czy

DeWalt DWE6423 Szlifierka mimośrodowa 280W D26453.

Proszę o opinię

Offline tommies

• Full Member
Odp: Którą szlifierke wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2018, 09:25:08 am »
Wypadało by się przywitać w odpowiednim dziale, a z pewnością uzyskasz później pomoc.

Offline marchwiak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2018, 10:32:51 am »
O dziękuję za odpowiedź w formie hejtu ! Jak to miło być przywitanym przez Pana. Za brak przedstawienia ( co już zrobiłem ) dostałem odpwiedź w 1 godzinę a na odpowiedź w interesującym mnie temacie chyba będę musiał jeszcze zaczekać ...... Jeszcze raz dziękuję tommies.

Offline tommies

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2018, 11:37:21 am »
Bardzo proszę ;)

Zasady na tym forum są proste. Witamy się i dopiero później pytamy.

Już odpowiadam zgodnie ze swoją wiedzą.
Porównujesz dwa różne produkty. Jeden sieciowy drugi akumulatorowy a w dodatku z różnych segmentów jakościowych.

Najpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie o sposób używania. Jeśli będą używane tylko w jednym miejscu to sieciowe narzędzia będą tańsze i nieco wydajniejsze, czasami też lżejsze bez dużego i ciężkiego akumulatora.
Akumulatorowe zaś oferują nieporównywalnie większą swobodę działania, ale do swobodnej pracy wymagają przynajmniej 2 akumulatorów, a po
kilku latach trzeba będzie myśleć o ich wymianie na nowe. Podobnej klasy jak DeWalt są też po prostu drogie.
W pewien sposób związują też do kupowania narzędzi z tej konkretnie serii aby ujednolicić akumulatory. 
Zatem pierwszy zakup akumulatorowego powinien być dobrze przemyślany i opierać się nie tylko na jednym narzędziu, ale zapoznaniu się z całą serią.

Ryobi to narzędzia amatorskie, lepsze niż Meec, Parkside, ale odbiegające od DeWalta, Boscha czy Makity.
Ryobi ma dużą gamę produktów akumulatorowych i sam miałem poważny dylemat - Ryobi czy niebieski Bosch akumulatorowy.
Ostatecznie wybrałem Boscha ale to był raczej kaprys "bo mogę sobie na to pozwolić" niż do końca wybór z rozsądku, bo Ryobi w zupełności by mnie zadowoliło.

Dewalt to profesjonalne narzędzia dla zawodowców stworzone do codziennej pracy. Są jednak drogie w szczególności akumulatorowe. Te narzędzia mają w zamyśle na siebie zarabiać anie tylko ładnie wyglądać na półce.

Co do samej szlifierki rozważ Metabo SXE 3150. Odrobinę droższa, ale tarcza 150mm i ma bardzo dobre opinie w tym na forum. Sam takową posiadam i w porównaniu z poprzednim Skilem, to duży skok jakościowy.

kwita

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2018, 11:58:28 am »
Też zastanawiam się, skąd porównanie akurat dwóch różnych urządzeń, aku i sieciowej. Jak napisał poprzednik, jeśłi nie masz żadnego pojęcia, napisz do czego ma służyć, jak często i zakres cenowy (choć on czasem jest względny). W szlifierce aku masz cenę bez aku, także jeśli nie masz nic z tej firmy, to dolicz przynajmniej 1 aku (najlepiej 2) i ładowarkę. Myślę, że cena sama Ci odpowie :)

Offline marchwiak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2018, 13:01:21 pm »
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź  Panowie ! ! !  DeWalt wygrał, dzięki waszej opini i tego co wyczytałem na forum !

kwita

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2018, 14:08:29 pm »
Nie znam DeWalt ale z tego co widzę na filmach, to aby podłączyć wąż odsysający, potrzebna jest specjalna przejściówka. Jak dla mnie to już jest dyskwalifikacja. Mam Metabo FSX 200 bo nie była mi potrzebna lepsza, ale w tej chwili kupiłbym SXE 3150. Moja też ma przejściówkę i czasem mnie to wkurza.

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2018, 14:25:29 pm »
Nie znam DeWalt ale z tego co widzę na filmach, to aby podłączyć wąż odsysający, potrzebna jest specjalna przejściówka. Jak dla mnie to już jest dyskwalifikacja.

DW można bez przejściówki, ma normalne, okrągłe gniazdo.

Offline daylander

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:31:08 pm »
Witam

Czy koledzy mogliby podrzucić średnicę tego gniazda? Wew i zew.

Z góry dziękuje.

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2018, 14:15:10 pm »
I kolejne pole do druku 3d :) Mierzę, modeluje i za 1h przejściówka gotowa :)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek