Grudzień 15, 2019, 00:45:00 am

Autor Wątek: pasy ścierne  (Przeczytany 5394 razy)

Offline Armagedon

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Malym wiorkiem, malym wiorkiem
Odp: pasy ścierne
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2013, 21:39:58 pm »
dlatego nigdy sie nie zastanawiam nad kupnem no name'ow. Wole dolozyc i kupic porzadne a jak sie spieprza to wracaja do sklepu z zadaniem wymiany

Offline Jakub

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2013, 21:40:53 pm »
To nie ja ;) to poprzedni właściciel zamówił gdzieś i dorobili mu na wymiar pod Festool'a.
Odpisywałem na post Jarka  ;)
Pozdrawiam Jakub.

Offline alagor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2013, 09:02:53 am »
Witam

Jak macie klejone pasy? na zakładkę, tzn powstaje lekki uskok, czy na styk i od spodu taśma do łączenia pasów.
Ja dostałem namiar od kolego adis-a z FS na gościa co robi papiery na markowych papierach i płótnach, lecz łączy je bezuskokowo, od spodu jest cieńka taśma szerokości może 2 cm, jeszcze nie zerwał nam się pas.

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2013, 13:51:28 pm »
Na skośną zakładkę

Offline Jakub

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 07, 2013, 17:38:38 pm »
Tak samo jak Tomekz.
Pozdrawiam Jakub.

Offline GC-Stolarz

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 08, 2013, 06:31:06 am »
pamiętam za czasów szkoły cięliśmy papier z rolki na wymiar i podklejaliśmy od środka kawałkiem zużytego papieru za pomocą rakolu i podgrzewaliśmy żelazkiem. Trzymało się całkiem długo. 

Offline Seiko

• Newbie
  • *
  • Drewno - naturalne piękno
    • meble z drewna
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 13, 2013, 20:22:26 pm »
Ja zauważyłem jedną zasadniczą sprawę związaną z papierami i to nie tylko tymi małymi do ręcznych maszyn. Pewnie nie jest to jedyny powód ale bynajmniej my najwięcej problemów ze zrywaniem papierów zauważamy w okresie jesienno zimowym. Ponieważ testowaliśmy papiery różnych firm to i rozmowy były na ten temat.  Główny problem to zbyt niska temperatura w pomieszczeniu w którym ów pasy są klejone lub zaraz po klejeniu przechowywane. Kleje nie zdążą dobrze związać a już są schłodzone. Kiedyś cała partia ( około 500 szt ) taśmy bezkońcowej 60x2260 mm  zrywała się jak tylko poszła w obroty o dostała temperatury. Producent sam przyznał iż powodem była niska temperatura przy wytwarzaniu.  Jeśli zerwanie powstaje nie na klejeniu a w innym miejscu to należy szukać przyczyn gdzie indziej. Choćby w złym magazynowaniu i uderzeniu w taką taśmę. powstaje wtedy mikro pękniecie na krawędzi a po nagrzaniu taśmy i jej naciągnięciu pęka jak zwykła kartka.
Meble z drewna - tworzymy z pasją i zamiłowaniem.

Offline minek9

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2019, 14:27:43 pm »
Widzę, że dobrze trafiłem, bo się znacie na rzeczy. Potrzebuję zakupić pasy bezkońcowe Trizact. I w sumie nie wiem na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie. Kumpel poleci mi http://www.pasyscierne.pl/oferta/trizact, ale tak czy inaczej nie wiem jakie parametry są najważniejsze. Pomożecie?

Offline patisonek80

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2019, 18:48:02 pm »
Ja mam ten sam problem z pasami ściernymi - ciągle się rozrywają. Co polecicie? Ostatnio już się zdenerwowałem, bo miałem trochę do roboty i użyłem normalnej ściernicy lamelkowej cyrkonowej i mi się udało i przy okazji nic się nie zniszczyło i nie rozerwało... Tak więc jak ktoś ma taki problem to polecam zajrzeć na stronę, gdzie zamówiłem te ściernice, bo mają duży asortyment http://www.sciernicelistkowe.pl/sciernice-lamelkowe-cyrkonowe