Październik 24, 2018, 02:57:50 am

Autor Wątek: Radziecka strugarko grubościówka.  (Przeczytany 597 razy)

Offline eddie_orzel

• Newbie
  • *
Radziecka strugarko grubościówka.
« dnia: Maj 24, 2018, 19:21:38 pm »
Witam !

Wpadła mi w ręce strugarko grubościówka produkcji radzieckiej, chciałbym żebyście rzucili okiem i wyrazili swoja opinie na temat tegu urządzenia.
Grubościówka nie ma swojego napędu pod stołem są tylko 2 rolki dociskające i wałek zapobiegający cofaniu materiału. Silnik 1 fazowy 1,5kW. Z boku była jeszcze zamontowana piła tylko, że nie ma do niej stołu i fi wewnętrzne to 50mm, jednak wg mnie w miejscu piły powinno być coś innego.
Próbowałem przestrugać deskę sosnową i porobiło mi się sporo wcięć, czy to nie dlatego, że między stołem odbiorczym a głowicą jest za duża przerwa ??

meridox

• Gość
Odp: Radziecka strugarko grubościówka.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2018, 09:52:46 am »
wrzuć zdjęcia deski po struganiu, i sprawdź ustawienie noży i blatów

Offline eddie_orzel

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2018, 17:46:17 pm »
W tej chwili nie ma mnie w domu. Wrócę pod koniec następnego tygodnia to dopiero będę mógł wrzucić zdjęcia. Czy dobrze wszystko ustawione nie wiem bo nie miałem czasu sprawdzić bo miałem wyjazd. A inna sprawa nie wiem czy będę umiał bo to moja pierwsza maszyna tego typu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

meridox

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2018, 19:44:31 pm »
maszyna używana nie wiadomo jak była ustawiona zapewne ja bym nie strugał bez sprawdzenia noży, wału itp ;) ryzykant jesteś :P
czekamy na zdjęcia :P

Offline eddie_orzel

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2018, 21:28:47 pm »
Noże trochę za bardzo wystawały ponad stół. Teraz ustawiłem tak, że jak przyłożę jakiś materiał to delikatnie szurają. Stół podawczy ma regulacje tylko zbieranego wióra ale w stosunku do odbiorczego jest ok. Na drugim zdjęciu widać, że deska po struganiu dalej jest krzywa. To chyba dlatego, że maszyna dosyć mała lub wina operatora. Noże muszę jeszcze do ostrzenia dać ich wymiar to 250x35x3

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:52:34 am »
deska z takimi słojami (boczna z kłody ) będzie twardsza i trudniejsza do obróbki dla noży