Grudzień 11, 2018, 02:06:00 am

Autor Wątek: Wkrętarka Akumulatorowa do 300 zł PILNE  (Przeczytany 2811 razy)

Offline True

• Newbie
  • *
Odp: Wkrętarka Akumulatorowa do 300 zł PILNE
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 09, 2018, 17:35:39 pm »
Można zrobić sobie zgrzewarkę. Są 2 wersje.  Kondensatorowa ( ładujesz kondensatory o dużej pojemności do odpowiedniego napięcia i zgrzewasz impulsem) lub transformatorowa ( trzeba przewinąć transformator z kuchenki mikrofalowej). Zerknij na elektrodę, tam widziałem kilka przykładów zgrzewarek DIY. Osobiście zrezygnowałem z budowy własnej zgrzewarki. Za dużo czasu trzeba poświęcić na dobór ogniw używanych. Wolałem zapłacić parę złotych za zgrzaniem nowych ogniw. Poza tym nie miałem niczego z używanymi ogniwami o dużym prądzie rozładowania a te z laptopa to raczej się do nich nie zaliczają. 
... Produkcja zbyt wielu użytecznych rzeczy prowadzi do wytworzenia zbyt wielu bezużytecznych ludzi...

Offline TomeczekBBS

• Newbie
  • *
Odp: Wkrętarka Akumulatorowa do 300 zł PILNE
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 13, 2018, 12:54:31 pm »
Według mnie ta ryobi, której link wrzuciłeś fajna i nie dość, że teraz z niej skorzystasz, to jeszcze zostanie CI w domu fajny, a nie za drogi sprzęt, więc jak będziesz chciał coś naprawić, czy skręcić meble, to zawsze się przyda. A przeciez możesz też zajarać się majsterkowaniem i też będziesz z niej korzystać.