Listopad 15, 2018, 03:39:42 am

Autor Wątek: Wkrętarko-wiertarka do 700zł  (Przeczytany 4029 razy)

mily68

• Gość
Odp: Wkrętarko-wiertarka do 700zł
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 19, 2017, 22:07:59 pm »
Aaaa, zapomniałem o kolumnowej! Masz rację. :)

Offline Bladepoland

• Full Member
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 19, 2017, 23:24:50 pm »
Co nie zmienia faktu, że na robotę zawsze dobrze jest mieć dwie wkrętarki, a z Metabo  bs quick mamy jakby 2,5 :). Jeśli jednak wiem, że mam same skręcanie mebli, to spokojne z naładowaną do pełna baterią wiem, że mi starczy na 5-6 godzin jedna wkrętarka. Powiecie - ryzykant. Nie ma zabawy bez ryzyka ;D, a tak na poważnie nie lubię targać zbędnych gratów, a i tak targam :D
Jeśli nie masz czego robić, nie rób tego tutaj...

Offline MebLeszek

• Full Member
    • Meble na wymiar Leszek Lech
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 20, 2017, 14:46:56 pm »
Ja używam wiertarki Bosch na kablu i 1 wkrętarko-wiertarki Einhell (trochę kiepski model). Czasami faktycznie przydało by się jeszcze jedno urządzenie ale tragedii nie ma. Kolumnowej nie mam - jakoś nie widzę u mnie dla niej zastosowania... otwory pod zawiasy - zawsze z ręki - do wyznaczenia punktu wiercenia mam szablon samoróbkę i wiertło samocentrujące.

Offline rafsta

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 25, 2017, 10:25:48 am »
Witam,

Ja także jestem na etapie zakupu wiertarko wkrętarki i ..... zbaraniałem.

Problem z takimi laikami/amatorami jak ja, jest taki że gdy padają pytania: do czego będzie służyć to urządzenie? mogę odpowiedzieć: nie wiem lub do wszystkiego po trochu. Z jaką częstotliwością będzie używana? Sporadycznie lub intensywnie w pewnych okresach weny twórczej na majsterkowanie.
Nie będę używał wkrętarki do zarobku ale nie zdzierżę jak będę chciał wkręcić większego wkręta i zabraknie mi mocy (przy czym co do mocy, to nie mam porównania). Ma być uniwersalna i jak już się dorwę do pracy to nie zamierzam się z nią pieścić.

Dobra mniejsza z tym .
Poczytałem, prześledziłem ceny i wybór padł na takie dwa modele:

- Metabo SB 18 - cena 609 zł (lepszej jak na razie nie znalazłem). Udar/2 biegi/Do 1600 obrotów/48 NM/18 V/bateria 2Ah. Nie znalazłem dużo opinii o tej wkrętarce ale z tego co widziałem model BS 18 ma opinie bardzo dobre.

- Bosch GSB 14,4-2-li Plus - cena 768 zł. Udar/2 biegi/do 1900 obrotów/59 NM/14,4V/bateria 2 Ah. O tym sprzęcie prawie nie ma opinii. Znalazłem jeden filmik na youtube.

Zanalazłem również Metabo SB 18 LT za 799 zł nowy ale z gwarancją sklepu a nie producenta  :-\ Z gwarancją to już powyżej budżetu.

Dylemat nie tyle co kasowy ale bardziej związany z opinią o sprzęcie. Metabo ok i bardzo mi się podoba ale Bosch ma bardzo dobre parametry. Więcej obrotów i NM. Na minus napięcie 14,4V i nie jestem pewny co do jakości tego sprzętu a w szczególności udaru (wiem że to nie udar do ciągłej roboty).

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Offline sebastianp88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 21, 2018, 08:34:43 am »
Witam
mam 30 lat szukam wiertarko-wkrętarki do pracy przy domu ale chciałbym porządny sprzęt, więcej będę wkręcał niż wiercił.
wszystkich, prosiłbym o pomoc wyborze wiertarko wkretarki, zastanawiam się nad dwoma modelami firmy DeWalt
https://www.ceneo.pl/53266957;0284-0...b=click_scroll
https://www.ceneo.pl/53266950
te 740zł to taki maksymalny budżet, chyba ze w tej cenie jest coś lepszego innej firmy
którą z nich byście wybrali?
są to podobne konstrukcje z silnikiem bezszczotkowym
jedna jest z udarem druga bez
teraz pytanie czy warto dopłacić do tego udaru? nie będzie to zwiększało ryzyka awarii, czy będzie cięzko używany ciężko mi powiedzieć może kilka razy się przy czymś przydać

I jeszcze jedną jeśli wezmę udarową to bity też powinny być udarowe mimo tego że udar będzie rzadko używany?
a jak wybiorę bez udaru to warto kupić bity udarowe? czy lepiej zwykłe
dziekuje za pomoc wszystkim