Listopad 18, 2019, 20:49:30 pm

Autor Wątek: Scheppach 1600 duże drgania  (Przeczytany 708 razy)

Offline Kapelmajster

• Newbie
  • *
Scheppach 1600 duże drgania
« dnia: Styczeń 08, 2019, 07:37:00 am »
Witam,  od roku używam  wyrzynarki i już mnie tak denerwują jej drgania,  bicia, ze ze stołu  przeniosłem ja na uspawany uchwyt do ściany przykrecony a tu znowu piętro  wyżej żona  sie drze że  cala podłoga  drży.  O ile na wolniutkich obrotach da sie przezyc tyle na najwyższych to masakra,  teraz na sztywno do sciany sie ładnie  pracuje (przedtem do blatu stołu to wszystko z niego zjeżdżało) ale to przenoszenie po murze to mi nie pozwolą za długo  ;D
Może  na jakiś gumowych odbojnikach ja zamontować? Chyba że  sama w sobie jest jakas zwajchowana że  tak bije a kupilem ja używaną.  Nie miałem  styczności na żywo  z innymi i nie mam porównania.

Offline MarekET

• Sr. Member
Odp: Scheppach 1600 duże drgania
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:21:08 am »
Witam .

Praca wyrzynarki włosowej nie jest zbyt cicha ale żeby aż tak wyrabiała to coś mi to wygląda podejrzanie .

Sprawdź czy wszystko jest w porządku z przełożeniem napędu z mimośrodu na dolne ramię . oczywiście czy wyrzynarka przypadkowo nie ma skrzywionej podstawy .
Tu też ważna uwaga wyrzynarek włosowych nie należy stawiać na stole czy też szafce bo stół może zacząć "chodzić" przy szybszych obrotach a szafka będzie działać jak pudło rezonansowe i wzmocni hałas pochodzący z napędu wyrzynarki .
Najlepiej wyrzynarkę postawić na jakimś koźle specjalnie dopasowanej do wyrzynarki . Ja moją wyrzynarkę stawiam na tzw. rozsuwanym stole warsztatowym - -  ale moja ma 25kg wagi więc potrafi przycisnąć stół do ziemi swoją masą , dodatkowo do podstawy wyrzynarki przykręciłem nogi gumowe które faktycznie są odbojami do drzwi . Widać to na zdjęciach w temacie o wyrzynarce DEDRA 7762 , że tak powiem widać co ja jej zrobiłem w ramach poprawek i przeróbek .

Marek .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2019, 01:23:57 am wysłana przez MarekET »