Maj 22, 2018, 21:27:41 pm

Autor Wątek: Stolik do wyrzynarki Wolfcraft  (Przeczytany 179 razy)

Offline Adas1k

• Newbie
  • *
Stolik do wyrzynarki Wolfcraft
« dnia: Maj 09, 2018, 20:40:36 pm »
Cześć,
trafiłem ostatnio na taki mały dodatek do wyrzynarki, mianowicie stolik a raczej uchwyt do przykręcany do stołu, w który mocujemy wyrzynarkę i możemy wtedy wycinać coś jakby na pile taśmowej.
https://www.ceneo.pl/9371007
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Czy nada się to do takich podstawowych prac stolarskich? Nie oczekuję od tego cudów bo lepiej kupić prawdziwą piłę taśmową lub włosową ale może przy małych kantówkach lub deseczkach poradzi sobie w zadowalającym stopniu.
Cena nie jest wygórowana więc może warto zaryzykować lecz po to przecież jest takie forum by dowiedzieć się czegoś. Wolfcraft teoretycznie jak robi dodatki to są dobrej jakości. Mam kilka i jestem z nich zadowolony.
Dzięki.

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
Odp: Stolik do wyrzynarki Wolfcraft
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2018, 20:44:44 pm »
Mam taki stolik Festoola i ciekawa sprawa, jak ktoś nie ma taśmówki. Tego z linka nie miałem w ręku więc trudno się wypowiedzieć o stabilności. Ale... Wolf ciekawe narzędzia robi generalnie.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline MarekET

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2018, 22:30:53 pm »
Adas1k , mam ten stolik od wielu lat jako coś podręcznego się sprawdza , jeśli blacha z której jest stolik zrobiony jest tak samo solidna obecnie jak ta jaką użyto na stolik przed ponad dziesięcioma laty to stolik przykręcony do boku stołu jest trochę hałaśliwy bo blacha trochę dzwoni sama z siebie , czyli stal jest solidna :) )))
Ale jak myślisz używać to zamiast piły tarczowej to nie polecam to dwie inne piły i dwa inne sposoby cięcia .
Stolik jest dobry jak chcesz wycinać albo drobne rzeczy na ręcznej wyrzynarce , oczywiście tyle ile się da na niej z małych rzeczy wyciąć ograniczeniem jest sam brzeszczot to nie wyrzynarka włosowa , lub ciąć np. deskę węższą niż stopa wyrzynarki a dodatkowo z skomplikowanym i bogatym wzorem wtedy taki stolik się sprawdzi .
Może też trochę pomóc ciąć grubsze deski ale jest problem bo długi brzeszczot będzie wchodził w drgania i szczelina cięcia na górnej powierzchni będzie nierówna i zależnie od materiału mniej lub więcej pogryziona .

Montaż wyrzynarki do tego stolika jest tak pomyślany że da się praktycznie wszystkie typowe wyrzynarki zamontować do stolika .

W sumie jako dodatek do ręcznej wyrzynarki się przydaje w pewnych okolicznościach .

Marek .
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 22:33:06 pm wysłana przez MarekET »

Offline Adas1k

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2018, 19:08:03 pm »
No właśnie taki mam zamysł na przeznaczenie tego dodatku. W przyszłości prawdziwą piłę włosową trzeba będzie kupić ale do takich małych wcięć powinno wystarczyć na początek. Wiadomo, że koszty są diametralnie różne a na ukośnicy nie każde wcięcie da się zrobić.