Listopad 14, 2018, 08:28:01 am

Autor Wątek: jakie zawiasy do komody  (Przeczytany 500 razy)

Offline suchy_5

• Full Member
jakie zawiasy do komody
« dnia: Czerwiec 26, 2018, 09:29:41 am »
Witam, w ostatnim czasie złożyłem komodę dla dzieci do pokoju, ale wystąpił mały problem i nie wiem jakich zawiasów użyć. Otóż komoda jak na zdjęciu w załączniku , zostały tu użyte zawiasy https://allegro.pl/zawias-gtv-prestige-z-euro-hydrauliczny-samodomyk-i7198032748.html?snapshot=MjAxOC0wNi0wNVQxOToxMDowOC43NDJaO2J1eWVyOzI5MDNmYTAzYTVhMzZkMDE2ODg2MGYxMTkyZjc1N2MyY2Y0OWJkZTAwNjY3MDBmOTYyNzE3YTVkOWQ0ZjY5OGM%3D tylko problem jest z dwoma frontami wewnątrz ponieważ na tych zawiasach nie mogę odsunąć się frontem od drugiego tyle co potrzebuje . Fronty są już nawiercone i czekają na montaż a tu lipa , szczeliny też są dobrze obliczone tylko problem w zawiasach proszę o pomoc pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2018, 09:31:29 am wysłana przez suchy_5 »

Offline darkk

• Jr. Member
  • **
Odp: jakie zawiasy do komody
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2018, 05:18:10 am »
Nie wiem ile nachodzą Ci te boczne fronty na te przegrody pionowe ale tutaj musisz zastosować zawiasy do frontów wewnętrznych albo bliźniaczych. Możesz też coś pokombinowac z wyższymi prowadnikami. Nie wiem jak gtv ale blum ma takie rzeczy w ofercie.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Offline suchy_5

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2018, 11:30:58 am »
dziękuję za zainteresowanie, od brzegu do frontu jest 6mm i wszystkie szczeliny tez maja mieć 6mm . Moja prośba o jakiś link do tych zawiasów ponieważ nigdy takich nie używałem jeżeli to możliwe. Mi to bez różnicy czy to gtv czy blum może być hafele aby zamontować fronty, dla sprostowania pierwszego wpisu o zawiasach to pisałem na szybkiego ponieważ brak czasu i post może mało zrozumiały więc za to przepraszam :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2018, 11:33:25 am wysłana przez suchy_5 »

Offline darkk

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2018, 18:43:19 pm »
Linków może nie będę podawał ale nr katalogowe mogę.
Zawias bliźniaczy blum CLIP Top 110° 71B3650

Zawias wewnętrzny ZAWIAS WEWNĘTRZNY BLUM 71M2750 NAKŁADANY CLIP TOP
Prowadnikami 3mm blum CLIP 173L8130

Oczywiście są wersje że spowalniaczem i bez, z płynną regulacją i bez itd.  prowadniki są też wyższe i niższe. Wydaje mi się że w twoim przypadku wystarczy zawias do frontu bliźniaczego i prowadnik 0mm, lub zawias do frontu nakładanego i prowadnik 3mm, pod warunkiem że dobrze zrozumiałem ile front nachodzi na przegrodę. Tak naprawdę to najlepiej otwórz sobie katalog bluma i zobacz co w Twoim przypadku będzie najlepsze. Mam nadzieję że samą ideę i dobór prowadnikow i zawiasów mniej więcej Co naswietlilem. W razie czego pytaj dalej. Ewentualnie spróbuj narysować jak te fronty mają nachodzić na przegrodę żebym to dobrze zrozumial.

Offline suchy_5

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:40:59 pm »
przedstawiam rysunek wymiarów

Offline darkk

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2018, 09:36:26 am »
Moim zdaniem powinien sprawdzić się ten zestaw.
Blum Zawias CLIP Top 110° 71T3650 Bliźniaczy

Blum Prowadnik Krzyżakowy Do Zawiasu CLIP 173L6100 h=0mm

W tym zestawie powinno być wszystko ok i powinno wystarczyć regulacji na uzyskanie 6mm szczeliny.

Offline suchy_5

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2018, 09:12:57 am »
witam troszkę późno ale nie było czasu aby tu zajrzeć , chciałbym podziękować za pomoc . Darkk zawiasy pasowały idealnie komoda złożona jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.