Maj 19, 2024, 23:32:16 pm

Autor Wątek: Wiercenie  (Przeczytany 4527 razy)

Offline szymonzapal

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Wiercenie
« dnia: Sierpień 31, 2013, 10:21:56 am »
Zastanawiam się czy są jakieś tuleje, szablony do wiercenia pod kątem prostym lub innymi kątami. za podesłane linki i wyjaśnienia z góry dzięki.

Offline a3756

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2013, 13:32:15 pm »
Ja kupiłem swego czasu coś takiego WOLFCRAFT Stojak do wiertarki TECMOBIL. Ale nie wiem czy dokładnie o to ci chodzi

Offline Szczepan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 583
  • ARS LONGA VITA BREVIS
    • Zobacz profil
    • Snycerstwo
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2013, 17:09:25 pm »
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2013, 17:13:45 pm wysłana przez Szczepan »

mily68

  • Gość
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2013, 20:27:22 pm »
Z szablonami jest zazwyczaj tak, że jak są to oczywiście w Polsce niedostępne. Cena też pewnie wysoooka... Zależy do czego potrzebujesz. Do kąta 90 st. wiertarka kolumnowa (zdaje się że są też takie z pochylanym wrzecionem wtedy kąty wiercenia mogą być inne). Co chcesz robić? Czy pytasz tylko teoretycznie? Jeśli potrzebujesz jakiś konkretny kąt (np. 28 st.) to tak sobie myślę, że można by wykonać sobie samemu taki szablon (inna sprawa jak ale to osobny problem).
Aha, jak używasz wiertarki kolumnowej (ew. zwykłej na statywie) można użyć imadła w podstawie maszyny i obrabiany element zacisnąć pod wybranym kątem.
W warunkach amatorskich do często jedno- czy max kilku- razowych realizacji trzeba kombinować. Chyba że kogoś stać na kupowanie drogich maszyn czy przyrządów używanych sporadycznie...

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2013, 21:16:51 pm »
Moim zdaniem jak chcesz ustawiać różne kąty to takie coś jak amigorg zrobił : http://forum.domidrewno.pl/sam'y-34/stojak-do-wiertarki-recznej/

Jakiś czas temu próbowałem zrobić szablon.  Wziąłem kawałek kantówki, nawierciłem, wsadziłem metalową rurkę. No ale to była totalna improwizorka i w dodatku kąt nie równy... A także to tylko pod jedno wiertło pasowało. 

Jakby takie coś ulepszyć, czyli równo na wiertarce kolumnowej wywiercić, różne otwory zrobić, to może by coś z tego było.   ;)

mily68

  • Gość
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2013, 21:25:39 pm »
No jest to jakieś rozwiązanie. Przyrząd amigorg'a to wersja diy Tecmobil'a firmy Wolfcraft o którym pisał a3756. Cena oryginału poniżej 200 zł (ciekawe jak z jakością i precyzją). Może kolega a3756 opisze wrażenia z pracy swoim egzemplarzem?

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5697
    • Zobacz profil
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2013, 21:30:02 pm »
Szymonzapal - po co Ci szblony  wprawiaj się i dawaj z ręki  - dasz radę :)

Offline a3756

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2013, 23:37:09 pm »
Ja kupiłem swój przyrząd za coś koło 70 zł w markecie. Co do wykonania nie mam zastrzeżeń. Jedyne co jest w nim upierdliwe to przykręcenie bo trzeba wykręcić dwie śruby i potem skręcić.  Przy mojej wiertarce metabo po założeniu do przyrządu ciężko się zmienia wiertło. Do wiertarki z udarem też nie da się założyć bo za małą obejma. Ja go używam sporadycznie także te wady mi nie przeszkadzają. w komplecie jest taki mały gadżet który zakłada sie do przyrządu i można odkurzacz podłączyć. Ma soje wady ale czasami się przydaje. Jak masz jakieś pytania to dawaj. bo nie wiem co pisać o nim

Offline szymonzapal

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2013, 09:02:54 am »
Moim zdaniem jak chcesz ustawiać różne kąty to takie coś jak amigorg zrobił : http://forum.domidrewno.pl/sam'y-34/stojak-do-wiertarki-recznej/

Jakiś czas temu próbowałem zrobić szablon.  Wziąłem kawałek kantówki, nawierciłem, wsadziłem metalową rurkę. No ale to była totalna improwizorka i w dodatku kąt nie równy... A także to tylko pod jedno wiertło pasowało. 

Jakby takie coś ulepszyć, czyli równo na wiertarce kolumnowej wywiercić, różne otwory zrobić, to może by coś z tego było.   ;)

No dzięki za opinie wszystkim, cieszę się ze nikt nie pisze jakiś bzdur tylko każda porada to jakaś treść konstruktywna i dająca do myślenia w każdej opinii jest prawda Ale tutaj Adam mnie zaciekawił strasznie tym rozwiązaniem.:D

mily68

  • Gość
Odp: Wiercenie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2013, 10:04:28 am »
W sensie zaciekawił rozwiązaniem amigorg'a czy własnym? Pochwal się co planujesz. Jeśli masz zamiar skonstruować własny przyrząd to musisz wiedzieć że nie odpuścimy Ci i będziesz musiał opisać taką realizację (ze szczegółami od A do Z) na forum ;)