Forum stolarskie Domidrewno.pl
Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: stachmiesz w 27 Stycznia 2017, 19:50:29 czas Polski
-
Witajcie.
Jesienią wytargałem za czteropak dechy topolowe 60-70 mm grubości i szerokości od ok 300 -500mm. Wiem że miękka, ale za darmo to i ocet słodki. Dziś rano stwierdziłem, że swoje wyleżały ( mają ok 12%) i możnaby coś zrobić. Jako że zagospodarowujemy z moją lepszą połówką działkę, to dobrze by było postawić pod niebem stół do grillowania.
Tak więc w związku z tym, że mój mały sprzęt nie nadaje się do takiej roboty, dechy zabrałem do kumpla u którego zostały wyrównane i odchudzone do 50mm. Ma z nich być powierzchnia ok 180x85cm. Blat ma się składać z trzech części (desek). Dłuższe , zewnętrzne krawędzie nieregularne, wewnętrzne zbrzegowane.
Następnie rozrysowałem na szybko nogi, i wybrałem kilka kantówek, ktore wyrównałem, wyprowadziłem kąty i puściłem przez grubościówkę. Mały sprzęt, więc robota powoli szła. Następnie docinanie kantówek na nogi, rozpórki nóg oraz stelaż na ktory będzie polozony blat. Przymiarka elementów na stole, szlifowanie i zaoblenie kantów.
Dużo dziś nie zrobiłem, a i tak zeszło kilka godzin.
Bardzo przepraszam, mam jakis problem ze zdjęciami. Wrzucę jak tylko będę mógł
-
(https://images84.fotosik.pl/320/0be65ac433fadef1med.jpg) (https://images84.fotosik.pl/320/0be65ac433fadef1.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/320/bb7f7394c6ea17b9med.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/bb7f7394c6ea17b9)
(https://images84.fotosik.pl/320/7a66a29c39840541med.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/7a66a29c39840541)
(https://images82.fotosik.pl/320/1579d18359561fa7med.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/1579d18359561fa7)
(https://images81.fotosik.pl/320/3934b73698394d8dmed.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/3934b73698394d8d)
(https://images84.fotosik.pl/320/23394ac193819c8cmed.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/23394ac193819c8c)
(https://images84.fotosik.pl/320/08e85082006a21d2med.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/08e85082006a21d2)
(https://images84.fotosik.pl/320/e0bde1c4dcbda54fmed.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/e0bde1c4dcbda54f)
(https://images82.fotosik.pl/320/1242911942ab98a2med.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/1242911942ab98a2)
niestety nie dałem rady robić sobie zdjęć w trakcie prac :D
Jako że stół ma być prosty prostacki, klejenie nóg będzie bez żadnych zaciosów, wzmocnione ukrytymi wkrętami. u góry do nóg będą przykręcone wsporniki blatu ( z dwóch stron nóg - ten pseudorzut z góry na szkicu) Moje pytanie - czy po przykręceniu blatu będzie to wystarczająco sztywne, czy też wzmocnić całość jakimiś zastrzałami ? może połączyć ze sobą podstawy stołu, np dając pod stołem dodatkową kantówkę ?
-
Szlifierka nawet dobrze nie zakurzona ;) A co do grilla to ja chyba mam najbliżej... 8)
-
Bo z odkurzaczem pracowała. Aż się zdziwiłem zę kurzu mało
-
Wczoraj dzieci mnie wytargały do aquaparku, więc na wieczór jedynie godzinę miałem fajki Iga siebie. Szybkie przymiarki, pierwsze klejenie, dodatkowe skręcanie elementów i znów klejenie. Dziś rano zszedłem do piwnicy, klej dobrze związał. Niestety czyszczenie zacieków z poliuretanu przy pomocy szlifierki zakończyła interwencja kobiety. Stwierdziła, że to nie był najlepszy sposób na niedzielną pobódkę (nie wiem dlaczego) :D
Tak więc z grubsza usunąłem nadmiar kleju dłutem i przykleiłem poprzeczkę łącząca nogi. Dziś już mam kategoryczny zakaz pracy, więc cd jutro :-)
(https://images82.fotosik.pl/323/065a8e42f25ddca8med.jpg) (https://images82.fotosik.pl/323/065a8e42f25ddca8.jpg)
(https://images83.fotosik.pl/323/f87795bd51d0e26amed.jpg) (https://images83.fotosik.pl/323/f87795bd51d0e26a.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/324/98f22bcaa776f8f1med.jpg) (https://images81.fotosik.pl/324/98f22bcaa776f8f1.jpg)
(https://images82.fotosik.pl/323/7e2fdae13a3c2409med.jpg) (https://images82.fotosik.pl/323/7e2fdae13a3c2409.jpg)
(https://images83.fotosik.pl/323/5669fe64d96313abmed.jpg) (https://images83.fotosik.pl/323/5669fe64d96313ab.jpg)
-
piękna robota stachu. a jak oceniasz szlifiereczkę, ja mam tą słabszą co ma wylot pyłu z tyłu
-
Czy piękna to bym się kłócił ;D
Szlifierka to nowy nabytek, za mało pracowała aby oceniać. Po zakończeniu klejenia wszystko będzie jeszcze szlifowane, to wtedy trochę nią popracuję. Głośna jak silnik miga. podłączony odkurzacz ładnie zbiera pył. Tyle mogę powiedzieć na dzien dzisiejszy bo szlifowalem nią jedynie z gróbsza przed klejeniem.
-
ja na stoły ogrodowe polecam nogi z odlewów aluminiowych, lekkie i trwałe, no i tanie
-
Nie ma być lekki. Całość szacuję na ok 60 kg, może 70. Przynajmniej wiatr nie porwie, albo w inny sposób nie dostanie "nóg"
-
Osobiście malował bym przed złożeniem... dłużej postoi...
-
Podstawy będą malowane przed przymocowaniem blatu. Przed klejeniem nie bardzo malować ;)
Dziś poskładałem drugą podstawę, juz się klei.
Pierwsza podstawa sklejona, więc frezowanie otworów pod wkręty
(https://images83.fotosik.pl/325/5024123c986f49ccmed.jpg) (https://images83.fotosik.pl/325/5024123c986f49cc.jpg)
nawiercanie
(https://images83.fotosik.pl/325/006f2a6da834e525med.jpg) (https://images83.fotosik.pl/325/006f2a6da834e525.jpg)
skręcanie.
(https://images82.fotosik.pl/326/56db06de17f9af90med.jpg) (https://images82.fotosik.pl/326/56db06de17f9af90.jpg)
Powycinałem zaślepki, oszlifowałem je z grubsza i wkleiłem w wyfrezowane otwory.
(https://images83.fotosik.pl/325/d0df95552a9503e5med.jpg) (https://images83.fotosik.pl/325/d0df95552a9503e5.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/326/8087ce8e6884b570med.jpg) (https://images84.fotosik.pl/326/8087ce8e6884b570.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/326/8a7cab74ecfcaab2med.jpg) (https://images81.fotosik.pl/326/8a7cab74ecfcaab2.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/326/a009524933ea42f0med.jpg) (https://images81.fotosik.pl/326/a009524933ea42f0.jpg)
(https://images83.fotosik.pl/325/a7e98f0524ed02d9med.jpg) (https://images83.fotosik.pl/325/a7e98f0524ed02d9.jpg)
W związku z tym, że klej musi związać, odpuściłem dalsze prace i przygotowałem na kolejne podejście nóż do struga i dłuta. W końcu trzeba będzie splanować zatyczki i usunąć nadmiary kleju. Chyba wystarczająco ostre ;)
(https://images83.fotosik.pl/326/f2ccf3603a7cb04bmed.jpg) (https://images83.fotosik.pl/326/f2ccf3603a7cb04b.jpg)(https://images84.fotosik.pl/326/221056eecfa15cedmed.jpg) (https://images84.fotosik.pl/326/221056eecfa15ced.jpg)
proszę o podpowiedzi, w jaki sposób zamocować deski blatowe. Myślałem o wkrętach na wylot przez blat do podstawy, oczywiście schowanych pod zaślepkami. Może jakieś inne pomysły na niewidoczne połączenie? Zastanawiałem się o wkrętach idących przez podstawy i wkręcanych w blat. Ale obawiam się o skuteczność i trwałość takiego połączenia ( blat jest z topoli).
A ponadto proszę o wytykanie błędów, abym wiedział na przyszłość, co zrobiłem źle :D
-
Wkręty ale od dołu i nic nie będzie widać.
Poprzeczne baliki przykręcone do nóg .
Ja zazwyczaj nic co idzie na dwór nie kleję - skręcam. Wześniej jeden raz maluję.
-
Witam powiedz jak sprawuje ci sie ta heblarko grubosciowka
-
Wąskie płaszczyzny robocze. Stół podawczy równiarki lekko przekoszony. Ale daje się pracować. Na dzień dziesiejszy zainwestowałbym w dw733 i do tego jakaś mała równiarka. Wyszłoby drożej, ale nie byłoby tyle nerwów.
Bez klejenia byłoby szybciej, ale .....taki miałem kaprys :D To jest klejone, a skręcane jest "na zapas"
-
Wześniej jeden raz maluję.
ja też już sie nauczyłem że najpierw malowanie później montaż jak coś ma na dworze stać, wilgoć wejdzie wszędzie
-
No będzie, będzie malowane. A między połączonymi elentami jest klej, który się "bokami" wyszedł, więc raczej nic nie powinno podejść :)
-
Kawał stoła . Będzie na czym wódkę i karkowke postawić.
-
No będzie, będzie malowane. A między połączonymi elentami jest klej, który się "bokami" wyszedł, więc raczej nic nie powinno podejść :)
I słusznie.
Powierzchnie klejone nie powinny być malowane.
Dopiero jak się skręca bez kleju, to koniecznie trzeba pomalować.
Wkrety od dołu sprawdzą się.
-
Tak więc cd...
równanie podstaw blatu, usówanie nadmiaru zaślepek
(https://images82.fotosik.pl/329/02e2af0e244b330amed.jpg) (https://images82.fotosik.pl/329/02e2af0e244b330a.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/328/605ac44c57acdb00med.jpg) (https://images84.fotosik.pl/328/605ac44c57acdb00.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/328/68acf02caafbf314med.jpg) (https://images84.fotosik.pl/328/68acf02caafbf314.jpg)
(https://images83.fotosik.pl/328/27e6621753cfa11amed.jpg) (https://images83.fotosik.pl/328/27e6621753cfa11a.jpg)
Później szlifowanie całości i jest pierwsza podstawa
(https://images82.fotosik.pl/329/71043b3a8c579c4amed.jpg) (https://images82.fotosik.pl/329/71043b3a8c579c4a.jpg)
I druga...
(https://images84.fotosik.pl/328/43c138e705abefe5med.jpg) (https://images84.fotosik.pl/328/43c138e705abefe5.jpg)
Zaczyna to przypominać stół (chyba)
(https://images83.fotosik.pl/328/c4991d6fc8939925med.jpg) (https://images83.fotosik.pl/328/c4991d6fc8939925.jpg)
Zastrzałów nie będę robił, każda podstawa ma ok 15cm szerokości i po lekkim skręceniu na próbę z jednej strony ściskami jest bardzo stabilnie. Ta paskuda na stole to ja :D
(https://images81.fotosik.pl/329/8c18ebe1e43c5e40med.jpg) (https://images81.fotosik.pl/329/8c18ebe1e43c5e40.jpg)
Pierwsza podstawa gotowa. Druga skręcona po klejeniu i wklejają się zaślepki otworów. Po wyschnięciu kleju będę ją kończył.
Moje pytanie brzmi: czym głęboko to zagruntować i zaimpregnować, jak wykończyć? Stół będzie stał pod chmurką, jedynie na zimę będzie czymś zakrywany. Chciałbym trochę zrównać odcieniami tą sosnę z topolą (lub na odwrót), wolałbym aby całość była w miarę jasna.
-
Ja robię tak - -
- najpierw impregnat konstrukcyjny (im więcej tym lepiej)
- następnie impregnat koloryzujący lub lakierobejca (min. dwie warstwy)
Proponuję lakierobejcę - ja używam Altax elewacyjna
-
Ja bym odradzal lakierobejce, bo trudniejsza bedzie renowacja. Raczej impregnat dekoracyjny, albo lazura... Choc sam do konca nie wiem czym rozni sie lazura ochronno-dekoracyjna od impregnatu?
-
Stachu! fajna realizacja, dużo ładnych zdjęć.
na ostatnim, promienie słoneczne ładnie wpadają Ci do warsztatu :)
pozdro!
-
promienie słoneczne ładnie wpadają Ci do warsztatu
Efekt brudnych szyb w połączeniu z kurzem w powietrzu :D
Zdjęcia jak zdjęcia. Robione tel, ale staram się robić jak najwięcej. Aby faktycznie było krok po kroku. Aparatu szkoda mi w kurz brać, a odciągu się jeszcze nie dorobiłem, radzę sobie odkurzaczem ;)
Lakierobejcy nie chcę, miałem na pergolach i ladnie wygląda, do czasu aż się zacznie łuszczyć. Myślałem o impregnacie gruntującym, później może bejca dla zrównania koloru, a na to lakier?
-
Lakierobejcą mam pomalowany stół, zadaszenie drzwi, taras - 2/3 dnia na słońcu - nic się nie łuszczy ...
Podałem sprawdzoną.
Jeśli nie chcesz lakierobejcy, to konstrukcyjny + koloryzujący.
Kilka warstw.
-
Zobaczę dziś po sklepach za tym altaxem
-
Myślałem o impregnacie gruntującym, później może bejca dla zrównania koloru, a na to lakier?
jeśli będzie stało w słonecznym miejscu lakier będzie się łuszczył z czasem i może brzydko wyglądać, lakierobejce i impregnaty są lepsze na zewnątrz. Co nie zmienia faktu że nie ma złotego środka do tego i obojętnie czym nie zrobisz to za jakiś czas będzie trzeba poprawić, zwróć uwagę na to w jaki sposób będzie najłatwiej później poprawić, mi się wydaje że najłatwiej impregnat
-
Stahu ja mam takie męskie pytanie.
Prosił bym więc o męską odpowiedź.
Jak działa ci ta wiertarka kolumnowa marki szajser bajzer ??
Osobiście mam złe wspomnienia z tą wiertarką.
Zgaduję, że u ciebie podobnie :P
PS Pokaźny masz ten warsztat (zazdraszczam) ;D
-
Jedyny kłopot jaki miałem z tą wiertarką dotyczył samego uchwytu, który miał bicie. Kupilem do niej bisona 5133 3-16mm i jest cacy. Przy większym nacisku lekko ugina się stolik, ale to chyba nie jest wyjątek w tej klasie. Przed zakupem macałem scheppacha, dedry i inne tego typu i najkonkretniejsza wydała mi się ta.
Kupiłem impregnat gruntujący i impregnat dekoracyjny biały z altaxa. Próbki raz pomalowane leżą i schną, zobaczymy po 2lub 3malowaniu jak to będzie wyglądało. Jest jedno ale.... W niektórych miejscach widać pojawiającą się sinicę, którą będę jeszcze traktował chlorem. Nie jestem jednak pewny, czy ten biały impregnat ją zamaskuje. No cóż, najwyżej trzeba będzie wykończyć na ciemniejszy kolor.
Zacząłem również dłubać przy blacie. Stwierdzam, że Topola nie jest wdzięczna przy pracy strugiem :(
-
mało przy niej robiłem, ale chyba problemem są długie włókna..
Dobrze pamiętam ?
Jak ten biały ? Ja używałęm Drewnochronu, ale żeby biały był biały (a nie żółty), to musiałem kilka warstw nałożyć.
-
Próbki pomalowane drugi raz impregnatem. Wieczorem w kilku miejscach próbowałem wywabić sinicę, do rana co nieco zeszło. Dziś potraktowałem wszystkie miejsca sine, zobaczę efekty wiecxorem, jak wrócę z pracy.
-
Stachu, opowiedz więcej o obróbce topoli, jakie wrażenia? Leży u mnie gdzieś kawałek i zastanawiałem się do czego mógłby mi się przydać, a wcześniej styczności z topolą nie miałem.
-
Poprawcie mnie jesli się mylę...
Drewno lekkie, miękkie. Łatwo się obrabia, choć problem mogą stworzyć długie włókna.
Dobrze się barwi.
-
Struganie jest nieprzyjemne przez dlugie włukna, które łatwo się wyrywają z miękkiego drewna. Zostawia to paskudne ślady. Brzegi splanowałem strugiem, jednak płaszczyzny to raczej tylko szlifowanie
-
Z przyczyn techniczno zdrowotnych miałem "chwilę" przerwy. Dziś jednak stwierdziłem, że dosyć nieróbstwa. Skończyłem drugą podstawę, tj. Zestrugałem zaślepki. Następnie po wywabianiu sinicy ( wybieliło, ale nie wszystko ) ponownie wyszlifowałem obie podstawy oraz dechy na blat. W deskach blatowych epoksydem zakleiłem pękcięcia i ubytki w sękach. Jak dobrze wyschnie będzie jeszcze szlifowane. Z jednej strony dechy odciąłem również za bardzo odstającą w bok krzywiznę, pod kątem. Obie podstawy zostały już w całości pomalowane impregnatem gruntującym. Pomalowałem również boczne i spodnie płaszczyzny dech blatowych. Wierzch pomaluję po zeszlifowaniu epoksydu.
(https://images82.fotosik.pl/338/8231aa94ed8e9a06med.jpg) (https://images82.fotosik.pl/338/8231aa94ed8e9a06.jpg)
(https://images82.fotosik.pl/338/0a969d567e66b86bmed.jpg) (https://images82.fotosik.pl/338/0a969d567e66b86b.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/338/7b04e2c8b18374fdmed.jpg) (https://images81.fotosik.pl/338/7b04e2c8b18374fd.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/338/c5e595d2b01d47b9med.jpg) (https://images81.fotosik.pl/338/c5e595d2b01d47b9.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/338/62fa4e61119495aemed.jpg) (https://images84.fotosik.pl/338/62fa4e61119495ae.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/338/176bc5180b95f9c8med.jpg) (https://images81.fotosik.pl/338/176bc5180b95f9c8.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/338/3ff6128e5db69aebmed.jpg) (https://images81.fotosik.pl/338/3ff6128e5db69aeb.jpg)
(https://images83.fotosik.pl/337/1416805e5e508701med.jpg) (https://images83.fotosik.pl/337/1416805e5e508701.jpg)
Zrobiłem też coś dla duszy - przed malowaniem posprzątałem warsztacik, od razu milej się pracowało ;)
(https://images82.fotosik.pl/338/5d17cda282230a22med.jpg) (https://images82.fotosik.pl/338/5d17cda282230a22.jpg)
-
Bardzo ładnie Ci to idzie :)
-
robię to, czego potrzebuję. A że lato za pasem to stół potrzebny. Jeszcze przed sezonem czeka mnie kilka prac, ale po kolei. A narzędzia jak narzędzia. Z niszy cenowej, ale da się pracować. Po prostu dłużej schodzi i nerwów czasem trochę jest. Ale każdy robi tym, na co go stać. Mnie stać na tanie narzędzia, i jakoś sobie nimi radzę ;)
-
Ja mam droższe narzędzia od ciebie ale i ty masz droższe ode mnie i wszystko się sumuje :P
-
Marek. Nie rozumiesz mnie. Nie przeliczam narzędzi na pieniądze. Nie porównuję z czyimiś. Kupuję to co mi potrzebne (a czasem uważam ze cos się przyda, a okazuje się że sprzęt później leży nieużywany)
Nawet najlepsze i najdroższe narzędzia nie pracują same.
Możesz mieć najlepsze narzędzia i nic nimi nie zrobisz, albo zrobisz nimi na odpie..l.
Możesz mieć cienki sprzęt, ale jak się przyłożysz to coś z tego będzie.
-
Dziś niedziela, więc bez maszyn, ręczne szlifowanie zaimpregnowanych elementów. Malowanie podstaw oraz spodów blatu :)
(https://images83.fotosik.pl/340/190d471a1d1f59bamed.jpg) (https://images83.fotosik.pl/340/190d471a1d1f59ba.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/341/23283254aba30c4bmed.jpg) (https://images81.fotosik.pl/341/23283254aba30c4b.jpg)
(https://images83.fotosik.pl/340/20bb597aa24f8f93med.jpg) (https://images83.fotosik.pl/340/20bb597aa24f8f93.jpg)
(https://images83.fotosik.pl/340/bfe94bfc54f2ce20med.jpg) (https://images83.fotosik.pl/340/bfe94bfc54f2ce20.jpg)
-
Tak sobie patrzam i myślę ja maluję jeden raz a tu mi pokazujo po 20tys zdjęć z malowania :P I zastanawiam się gdzie popełniłem błąd.
-
Pierwsze malowanie było penetrinem, dziś szlif i impregnat dekoracyjny, koloryzujący. Osobiście wolałbym bezbarwnym, ale ... ;)
-
Przez ostatnie mrozy robota stała, bo przy zamkniętych oknach można było się udusić, a przy otwartych za bardzo się bydynek wychładzał. No ale że się ociepliło, to przeszlifowałem podstawy i pomalowałem je po raz trzeci. Wyszlifowałem również "prawą" stronę dech na blat i je również pokryłem impregnatem dekoracyjnym - warstwa pierwsza. Dzięki masce mogłem robić bez przeciągu na plecach (jeszcze raz dzięki Radeks), a okna pootwierałem dopiero po zakończeniu prac :)
(https://images81.fotosik.pl/360/b5317039455ebbcfmed.jpg) (https://images81.fotosik.pl/360/b5317039455ebbcf.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/359/8f85d451758585bbmed.jpg) (https://images84.fotosik.pl/359/8f85d451758585bb.jpg)
-
Jak ci się sprawuje ta szlifiernia metabo FSX200 ?? Polecasz ?
-
ładne moro- zagraniczne pewnie
-
Metabo nie wiem czy polecić, mam od wczoraj. Za krótko na opinię. Minus za brak króćca do odkurzacza w zestawie ( można dokupić, z przesyłką ok 40zł). Ciuchy roboczo -wędkarskie Flecktarn Bundeswehr ;)
-
A co to za grubościówka i jak się spisuje?
-
Pytasz o tą dedrę z pierwszej str? Nie polecam. Kupiłem to jest, drugi raz bym nie kupił. Blat podawczy wyrówniarki krzywy. Stół grubościówki podnoszony czterema gwintowanymi prętami. Jak mi spadł łańcuch przy podnoszeniu stołu, to pół dnia się pie..m aby ustawić. Można robić ale szkoda nerwów. Bede kiedyś myślał o czymś typu dw733, na razie musi mi starczyć
-
hmm właśnie jakoś widzę, że ta strugarka ma jakieś złe opinie na tym forum. Mam tę dedrę od ponad roku i nic mi się nigdy nie zepsuło. Nic nie pospadało.
-
Wstęple złożenie całości, zaznaczenie elementów do złożenia i wiercenia. Sednikiem 20mm zrobiłem zagłębienia pod łby śrub i przewierciłem podstawy. Zrobiłem nawierty w dechach blatu i na epoksyd wkręciłem mufy. Podstawy będą skręcone z blatem śrubami m8. Wilno idzie, bo etat nie pozwala, a i wyskoczył mi remont pokoju w międzyczasie
(https://images81.fotosik.pl/365/5f5195329d4f9c43med.jpg) (https://images81.fotosik.pl/365/5f5195329d4f9c43.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/365/2fd57fe964db954cmed.jpg) (https://images84.fotosik.pl/365/2fd57fe964db954c.jpg)
-
Te poprzeczki pod blatem zrobiłbym trochę krótsze, nie na całą szerokość blatu. Krótsze o długość kciuka z obu stron.
-
Ja też. Jeszcze można ściąć koniec pod kątem 45 * - mniejsze ryzyko uderzenia kolanem
-
Zgadza się, blat miał mieć szerokość 85 cm, ale po zbrzegowaniu wyszło trochę mniej. Już je skróciłem, zabierając po 1 cm z obu stron. Poprzeczki będą cofnięte o ok pół cm od krawędzi blatu.
Jaki koniec ściąć?
-
Koniec tych belek podporowych. Poza tym ze cofnąć (ja bym nawet więcej niż 1 cm cofnął bo nośności to nie straci) i końce tych belek zaciąć 45 stopni. Zdecydowanie poprawi to stylistykę stołu od boku.
-
Sorki za szkic, ale w aucie siedzę i ciężko coś innego na szybko zrobić
-
Dokładnie tak chciałem naszkicować :) tylko ja bym nie ścinał na ostro ( krawędź skośna do samego blatu) tylko zostawiłbym 2-3 cm i dopiero wtedy faza.
-
2 cm wystarczy.
-
Na tym foto nie widać, ale jak się cofnięcie do wcześniejszych postów to tam widać, że końce są zacięte pod kątem
-
Na ostatnim zdjęciu są na prosto...
-
Złudzenie optyczne. Są cięte nie na 90 a na 110 stopni
-
Takie coś mam na myśli
-
Dokładnie coś takiego próbowałem opisać :) ja bym jeszcze mimo wszystko cofnął ta podporę pare cm od krawędzi
-
Kurczę, fotosik mi spłatał figla. Nie chciałem obciążać fotami serwera forum, i mam za swoje :P
Wreszcie znalazłem trochę czasu po poludniu.
Tak więc ponawiercałem otwory w dechach blatu, wkręciłem w nie mufy. Podstawy przykręcałem na śruby m8. Daje to możliwość odkręcania i przykręcania. Z wkrętami nie byłoby takiej opcji. Całość postawiłem na nogi, dociąłem końce blatu. oszlifowałem i całość pomalowałem. Postaram się wrzucić jeszcze raz foty. Na razie kiepskiej jakości pokaz slajdów z roboty:
-
2:05 i 2:35 jawne lokowanie produktu :) bardzo fajnie wyszło :)
-
Ha, nie reklamuje. Pokazuję tylko, czym zabezpieczyłem ;)
-
Nono (taki odkurzacz z teletubisiów) Masz subika :) Mam nadzieję, że zasłużonego :D
-
No gratulacje. Zmobilizowałeś mnie do działania. Ja ze swoim stołem jestem na początku ale będę gonił :)
-
Dodaje resztę fotek z roboty :)
(https://images81.fotosik.pl/397/8339056af43e9c4a.jpg) (https://images81.fotosik.pl/397/8339056af43e9c4a.jpg)
(https://images81.fotosik.pl/397/1ede5808a7bd3296.jpg) (https://images81.fotosik.pl/397/1ede5808a7bd3296.jpg)
(https://images82.fotosik.pl/397/7b96a0e6f5594237.jpg) (https://images82.fotosik.pl/397/7b96a0e6f5594237.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/396/9306ffd542fd1f18.jpg) (https://images84.fotosik.pl/396/9306ffd542fd1f18.jpg)
(https://images82.fotosik.pl/397/da46683edfbacd28.jpg) (https://images82.fotosik.pl/397/da46683edfbacd28.jpg)
(https://images83.fotosik.pl/397/3006a2e270432bf4.jpg) (https://images83.fotosik.pl/397/3006a2e270432bf4.jpg)
(https://images82.fotosik.pl/397/357a1efeac61b97e.jpg) (https://images82.fotosik.pl/397/357a1efeac61b97e.jpg)
(https://images82.fotosik.pl/397/a474b14192bdb59e.jpg) (https://images82.fotosik.pl/397/a474b14192bdb59e.jpg)
Teraz czeka na mnie jakaś półeczka/ stojaczek nie wiem na co. Kobita jeszcze nie zdradziła szczegółów. Pozdrawiam
-
Ale super on wyszedł!
-
bardzo ładny! super realizacja. pozdrawiam