Forum stolarskie Domidrewno.pl

Kosz => Kosz na śmieci => Wątek zaczęty przez: woodlovers w 31 Stycznia 2014, 16:24:18 czas Polski

Tytuł: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: woodlovers w 31 Stycznia 2014, 16:24:18 czas Polski
Witam,
Niestety nie wiem jak to inaczej nazwać. Blat lity niestrugany?
Jestem zainteresowany kupnem takich "kawałków" drewna jak na zdjęciach poniżej. Wie ktoś gdzie mogę takie coś znaleźć? A może ma ktoś do sprzedania jakiś fajny "kawałek"? :)
(http://www.digsdigs.com/photos/Natural-Wood-Furniture-for-Original-Contemporary-Room-Design-12.jpg)
(http://2.bp.blogspot.com/-iRpq4gtRMuk/UbmlmWxDttI/AAAAAAAAAo0/wCRHy5ZPyZc/s640/creative-wood-coffee-table.jpg)
(http://furnitursite.com/wp-content/uploads/2011/06/contemporary-design-furniture-wood-construction-Landscape-28-5.jpg)
(http://www.fopple.com/wp-content/uploads/2011/02/wasted-wood-furniture-material-design.jpg)
(http://www.calfinder.com/assets/blog/images/wood-desk.jpg)
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 31 Stycznia 2014, 16:36:46 czas Polski
Witam.
Co do tych kawałków to chodzi o gotowy blat o nieregularnym kształcie czy np kłodę do przetarcia i zrobienia czegoś takiego?
Mi się wydaję że u nas ciężko będzie coś takiego znaleźć ja bym szukał po tartakach te dziwne narośle nieraz odkładają jako opał ale nic więcej nie doradzę.
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 31 Stycznia 2014, 16:49:11 czas Polski
Myślę, że amatorów na "takie" kawałki byłoby wielu. Przecież to rarytas.
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 31 Stycznia 2014, 16:58:32 czas Polski
Lite  nie    , ale okleinę jesion fladrowaną
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 31 Stycznia 2014, 17:26:40 czas Polski
Jest zima... rolnicy wycinają stare drzewa owocowe, gruszki, śliwki itp - to jeden ze sposobów na zdobycie starych, pięknych kłód. Oczywiście transport, roztarcie na traku itd...
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: woodlovers w 31 Stycznia 2014, 17:48:33 czas Polski
...Co do tych kawałków to chodzi o gotowy blat o nieregularnym kształcie czy np kłodę do przetarcia i zrobienia czegoś takiego?...
Nie ma znaczenia. Mam zaprzyjaźniony tartak gdzie mogę to podzielić.

Jest zima... rolnicy wycinają stare drzewa owocowe, gruszki, śliwki itp - to jeden ze sposobów na zdobycie starych, pięknych kłód.
Muszę w takim razie poszukać tego na własną rękę. Dzięki za radę.

Myślę, że amatorów na "takie" kawałki byłoby wielu. Przecież to rarytas.
Hm, może to pomysł na biznes :) Szukać takich kawałków gdzieś po Polsce i sprzedawać to na przykład na takim forum :) Może ktoś chętny?
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 31 Stycznia 2014, 18:03:39 czas Polski
Rolnicy to cwane bestie ;) Kupisz 1 kłodę, a jak przyjedziesz po 9 kolejnych cena będzie x3 ;) To jak z kamieniami z pola... kiedyś były za darmo, byle zabrać je z pola, dziś usłyszysz - oooo Panie... takie kamienie to są sporo warte! ;)
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: lemonmint w 31 Stycznia 2014, 18:15:29 czas Polski
No Grześkowiak już o tym śpiewał.. "Chop żywemu nie..." ;)
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 31 Stycznia 2014, 18:31:08 czas Polski
Ja najbardziej lubię słuchać jak jestem na jakimś rynku jak taki rolnik się targuje jak jakiś sprzedaje to właśnie mówi że to jest bezcenne i on to i tak tanio sprzedaje a jak kupuje to że to złom i nie wart połowy ceny :D.Z mojego doświadczenia (a dokładnie mojego kolegi) wynika że jak coś potrzeba (na przykładzie zboża) to on sprzeda ale w sumie to nie wie bo mało ma i że za mało chce zapłacić i coś tam i coś tam że w końcu kolega powiedział że już nie jest zainteresowany to się nagle namyślił że jednak chce sprzedać.W rezultacie do transakcji nie doszło a w mieście w sklepie kupił i to taniej :D.Nie mówię że wszyscy tacy są no ale trafiają się tacy.Tak trochę zboczyłem z tematu sorki :P.Co do kawałków o ciekawym kształcie,jakiś czas temu pisał do mnie pilarz maile z pytaniami i przy okazji pochwalił się swoimi wyrobami.Były to właśnie takie narośle i powichrowane kawałki które zabierał bo i tak to "śmieci". Może to jest pomysł iść na zrąb i pogadać żeby jakieś ciekawe kawałki drewna ci zostawili a ty im flaszkę przyniesiesz :). Pewnie to takie wymiary nie będą ale może się przyda informacja.
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: Grześ_ w 05 Lutego 2014, 17:11:37 czas Polski
Są rolnicy i Rolnicy, coś o tym wiem :)
Co do takich kawałków to wycinka z przydrożnych drzew, idealnie pokręcone są. W lato w pracy robiliśmy ławki klonowe z przydrożnych drzew, piękny oflis wychodził :) jedyny minus to gwoździe po ogłoszeniach :(
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: Ana w 05 Lutego 2014, 18:38:06 czas Polski
J też poluję na takie piękne kawałki i mam zamiar powiesić ogłoszenia na działkach :) Sezon na wycinkę...

Na razie mam piękny czereśniowy pieniek w garażu, czeka na warsztat
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 05 Lutego 2014, 21:48:10 czas Polski
Ostatnio poszukiwałem tarcicy jaworowej i natknąłem się na coś takiego http://allegro.pl/tarcica-jesionowa-pieknie-przebarwiona-30mm-i3931256239.html (http://allegro.pl/tarcica-jesionowa-pieknie-przebarwiona-30mm-i3931256239.html) Może się wam spodoba...?
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 05 Lutego 2014, 23:12:18 czas Polski
Zajebisty  ten jesion - kocham to drewno :D
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: woodlovers w 06 Lutego 2014, 10:32:43 czas Polski
Ostatnio poszukiwałem tarcicy jaworowej i natknąłem się na coś takiego http://allegro.pl/tarcica-jesionowa-pieknie-przebarwiona-30mm-i3931256239.html (http://allegro.pl/tarcica-jesionowa-pieknie-przebarwiona-30mm-i3931256239.html) Może się wam spodoba...?

Super, dzięki!
I cena wydaje się być rozsądna, co myślicie?
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 06 Lutego 2014, 10:39:23 czas Polski
Zwykłą tarcicę jesionową można kupić po 1400 zł/m3, ale te "kawałki" są extra. Myślę, że cena jest rozsądna.
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 06 Lutego 2014, 12:42:41 czas Polski
Zajebisty  ten jesion - kocham to drewno
Jeśli taki użytkownik pisze jw. to musi być ono warte jeszcze więcej. Panowie nie ma co spokojnie, bo cena osiągnie niebotyczne ceny i o przysłowionej złotówce można zapomnieć.Podejrzewam żeby taki słój drewna spotkał - powiedzmy zwykły kowalski to wylądował by w piecu . :P
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: woodlovers w 07 Lutego 2014, 13:06:04 czas Polski
Mam już nawet wstępnie zdecydowanego klienta na stolik z takim blatem. Zobaczę czy spodobają mu się te kawałki i może kupię. "Na magazyn" to nawet nie bardzo mam gdzie to wziąć :(

Dziękuję za opinię o cenie!
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 12 Lutego 2014, 04:16:53 czas Polski
Dwa śmieszne kawałki  :)
http://allegro.pl/krok-meskie-krocze-pien-pniak-erotyczny-prezent-i3961582401.html (http://allegro.pl/krok-meskie-krocze-pien-pniak-erotyczny-prezent-i3961582401.html)
http://allegro.pl/krok-krocze-pien-pniak-erotyczny-prezent-gadzet-i3956084646.html (http://allegro.pl/krok-krocze-pien-pniak-erotyczny-prezent-gadzet-i3956084646.html)
Tytuł: Odp: Kupię ciekawe "kawałki"
Wiadomość wysłana przez: woodlovers w 12 Lutego 2014, 10:04:43 czas Polski
Rzeczywiście śmieszne. Najlepszy jest opis tego w wersji męskiej :)