Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Wiertarki / wkrętarki => Wątek zaczęty przez: Ana w 03 Lutego 2014, 14:51:07 czas Polski

Tytuł: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Ana w 03 Lutego 2014, 14:51:07 czas Polski
Jak w temacie?
Macie swoich ulubieńców?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W domu pracuję na METABO i mam zamiar kupić taki sam zestaw do pracy.

https://www.elektronarzedzia24.pl/wiertarko-wkrtarka-akumulatorowa-powermaxx-basic-metabo-p-24153.html (https://www.elektronarzedzia24.pl/wiertarko-wkrtarka-akumulatorowa-powermaxx-basic-metabo-p-24153.html)

Nie mam jednak porównania z innymi wkrętarko-wiertarkami. Kryteria, jakie musi spełnić to poręczność, nieduża waga i wytrzymały akumulator. Mile widziana cena zbliżona do METABO i zestaw wierteł z walizką:)

Bosch - nioe ma zestawu wierteł

http://www.agito.pl/bosch-wiertarko-wkretarka-gsr-1800-li-2x15-li-jon-2115-881772.html (http://www.agito.pl/bosch-wiertarko-wkretarka-gsr-1800-li-2x15-li-jon-2115-881772.html)

Makita

http://www.makita.sklep.pl/6271dwpetc-aku-12v-wiertarko-wkretarka-walizce-116-elementami-makita-6271-dwpetc-p-2357.html (http://www.makita.sklep.pl/6271dwpetc-aku-12v-wiertarko-wkretarka-walizce-116-elementami-makita-6271-dwpetc-p-2357.html)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Lutego 2014, 15:01:15 czas Polski
Jeśli miałbym coś doradzić to zdecydowanie dokup drugą wkrętarkę Metabo , według mnie to najlepsza oferta  :)
Makita- przestarzały akumulator ,
Bosch - brak wyposażenia
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Ana w 03 Lutego 2014, 15:34:01 czas Polski
Dzięki - utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że i na tle innych wypada dobrze :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 03 Lutego 2014, 15:46:48 czas Polski
2v-wiertarko-wkretarka-walizce-116-elementami-makita-6271-dwpetc-p-2357.html
Jeśli nie przeszkadza Ci rozmiar Bosch, to wybrał bym Bosch.
Dla czego ?
Bo akumulatory 18V i największa moc 34 Nm
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Lutego 2014, 15:54:35 czas Polski
Paweł 46 to prawda, ale ponad dwa razy cięższa od Metabo ;)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Ana w 03 Lutego 2014, 16:01:24 czas Polski
Paweł - no wlaśnie...Kupuję też wiertarkę stołową, tego malucha muszę mieć poręcznego i niezbyt ciężkiego :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 03 Lutego 2014, 16:25:45 czas Polski
Kupuję też wiertarkę stołową
Nie wiem co to ma do rzeczy i co ma ze sobą wspólnego :) ale ok. Ty najlepiej wiesz co potrzebujesz.
Jak dla mnie nie ma bardziej denerwującej rzeczy jak wkrętarka staje, bo nie ma siły wkręcić np długiego wkręta.
Ja np. mam 4 wkrętarki różnej mocy i wagi każda do innych zadań i rezerwowo gdybym zapomniał naładować akumulator.
Generalnie sądzę, że trzeba mieć dwie dużą silną i małą poręczną.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Ana w 03 Lutego 2014, 16:32:12 czas Polski
Paweł - to też zależy od charakteru pracy :) Ja robię małe elementy, wkrętarko-wiertarka będzie mi potrzebna do drobnych prac. Duże otwory (głębokie, tudzież szerokie) będę wiercić na wiertarce stołowej.

Każdy ma swoje priorytety, każdy też wykonuje inne prace.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 03 Lutego 2014, 17:41:34 czas Polski
Nie wiem czy ktoś już pracował takim sprzętem?
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Wiertarko-wkr%C4%99tarka+sieciowa+&search_scope= (http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Wiertarko-wkr%C4%99tarka+sieciowa+&search_scope=)
posiadam coś takiego z najniższej półki ot tak dla hecy kupiliśmy z kolegą i jestem zadowolony jak się wyładuje akumulatorowa to sięgam po tą z przewodem. :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 03 Lutego 2014, 19:06:09 czas Polski
też postawił bym na Metabo
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Grześ_ w 04 Lutego 2014, 21:46:13 czas Polski
W pracy mamy Metabo z aku 14,4 i służy do wiercenia lub kręcenia małych wkrętów do mebli. Jak pada aku to nagle. Taki delikatny się zdaje
Mamy jeszcze Makitę z czerwonym aku która się kurzy bo nikt tym nawet nie pracuje bo nie trzyma mocy
ale za to seria LXT z aku 18V 3.0ah są katowane codziennie od ponad dwóch lat i tylko jedna poszła na gwarancję(ktoś wkręcał duże wkręty na biegu wiercenia) a poza tym działają cały czas
Oczywiście  pozostaje kwestia do czego potrzebna ci wkrętarka :)
Sieciowe są fajne ale w warsztacie :)
Jest jeszcze marka dla majsterkowiczów Maktec od Makity, niektóre podzespoły są te same za mniejsze pieniądze. też się dobrze robi
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 05 Lutego 2014, 13:32:54 czas Polski
Widzę, że temat otarł się o Makitę LXT to pochwalę się, że skompletowałem sobie taki komplet :

1. Wkrętarki DDF454 LXT (nowy korpus) z ebay.de za ok. 80 euro,
2. Ładowarki Makita 18V z Allegro za ok. 170,00 zł,
3. Akumulatorów 18V 3Ah i 4,5h łącznie ok. 300,00 zł z aliexpress.com
4. Systainera Makpac z ebay za ok. 160,00 zł

Tak więc za ok. 960,00 zł można skompletować mega wypasioną i bardzo mocną (80 Nm) wkrętarkę z najwyższej półki o wartości rynkowej 1500-1600 zł.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 05 Lutego 2014, 13:52:38 czas Polski
Parę obrazków nabytku:

(http://thumbs.ebaystatic.com/d/l180/pict/201012887460_1.jpg)
(http://thumbs.ebaystatic.com/d/l180/pict/201012936614_1.jpg)
(http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxNjAw/z/~~60UAAMXQ9qpRUwIl/%24T2eC16ZHJI!E9qSO9evfBRUwIkpyYQ~~60_35.JPG)
(http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1540140369_1/18v-4500mAh-Akku-for-Makita-BL1830-194205-3-194230-4-LXT400-BL-1830-BL1815-Accu.jpg_350x350.jpg)


W takiej konfiguracji to nawet nie można byłoby kupić tego sprzętu w Polsce. Polecam :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Szajba w 05 Lutego 2014, 15:03:45 czas Polski
W Polsce raczej nie, w Chinach na pewno.
Mam duże wątpliwości by ładowarka była ładowarką Makity.
Bateria również nie wygląda na oryginał, a jej cena i pojemność to potwierdza.
Co do wkrętarki nie wypowiem się (słabe zdjęcie), ale cena mówi sama za siebie.

Podobnie jak kolega Grześ pracuję na zestawie LXT600 i w przeciągu dwóch lat katowania na różnych projektach padła mi jedna bateria. Chyba za mocno ją przeciążyłem :/ Reszta zestawu pracuje bez zarzutu.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 05 Lutego 2014, 15:27:03 czas Polski
Zapewniam kolegę, że wkrętarka, ładowarka i skrzynka  to ori sprzęt Makity. DDF454 jest starszym modelem, gdyż aktualnie Makita stosuje nieco inny kształt korpusu. Na rynku jest dużo takich nowych korpusów, z których można skompletować cały zestaw. Akumulatory szukałem w Chinach bo są ponad dwukrotnie tańsze w zakupie od "ori chińskich" akumulatorów Makity a działają tak samo i dodatkowo mają większą pojemność. Argument, że pojemność baterii potwierdza jej nieoryginalność powoduje opadnięcie rąk i nóg. Rozumiem, że akumulator 3Ah za 450,00 zł jest lepszy ?
Zapewniam, że sprzęt działa wyśmienicie.

Co do wątpliwości odnośnie ładowarki to proszę:

http://www.makita.sklep.pl/ladowarka-dc18rc-72v18v-liion-makita-poprzedni-model-to-dc18ra-p-2359.html (http://www.makita.sklep.pl/ladowarka-dc18rc-72v18v-liion-makita-poprzedni-model-to-dc18ra-p-2359.html)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: bartus7 w 05 Lutego 2014, 16:11:25 czas Polski
Ja mam Hitachi DV 18DCL2. Mały zestaw wierteł i pinów (też Hitachi) dostałem niby w gratisie :P... Jestem bardzo zadowolony, długo szukałem i udało mi się nabyć coś fajnego. Kosztowało mnie to chyba ok. 650 zł. Dwie baterie 18V i ładowarka oczywiście w zestawie. Co do wagi, nie mam porównania z innymi markami, ale moją czasem coś wkręcam i wiercę na drabinie po całych dniach i jest ok a nie jestem zbyt jurnym chłopakiem :D... W porównaniu z "marketową" sieciową ma prawie same zalety, prócz oczywiście wartości momentu obrotowego. Ale chcąc uzbroić się w maszynę z momentem koło 100Nm musiałbym wydać nawet kilkakrotnie więcej... hehe, no i dla mnie analiza wielokryterialna wyszła jednoznacznie.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 06 Lutego 2014, 15:18:22 czas Polski
Drodzy koledzy, dziewczyna (Ana) zakłada mały warsztat do produkcji zabawek, galanterii drewnianej, małych półeczek ogólnie małych rzeczy, a zaczynacie proponować coraz cięższe i mocniejsze maszynki nawet do robót ciesielskich, to chyba pełzający odjazd od tematu ;)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 06 Lutego 2014, 15:24:14 czas Polski
Bosh 10.8V w zupelnosci wystarczy. Ja mam zestaw wkretarka udarowa I wiertarka I katuje go od 4 lat już i na razie dają radę.  Baterie nie są drogie i mozna smialo dokupić jeszcze na przyklad dwa aku a i do tego pełne naladowanie osiaga sie w 30 minut
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 06 Lutego 2014, 15:41:34 czas Polski
Jak mały sprzęt to w sam raz dla dziewczyny Festool CXS. Śliczne i cudnie pracuje :)

(http://www.e-tama.pl/environment/cache/images/250_0_productGfx_28c824af1b057ad11245af2b5ca95884.jpg)

Najlepsza cena chyba tutaj :

http://www.e-tama.pl/pl/p/FESTOOL-CXS-Li-1%2C5-Set-Wiertarko-Wkretarka-10%2C8V-Li-Ion-1%2C5Ah/2346 (http://www.e-tama.pl/pl/p/FESTOOL-CXS-Li-1%2C5-Set-Wiertarko-Wkretarka-10%2C8V-Li-Ion-1%2C5Ah/2346)

Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Ana w 06 Lutego 2014, 15:42:02 czas Polski
znam znam...tylko cena mnie powstrzymuje :P
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Nakusek w 06 Lutego 2014, 16:15:29 czas Polski
Bosh 10.8V jest spoko.
Sam po przekopaniu ofert go wybrałem.

Jego zalety: mały, lekki i w zestawie ma 2 aku, które błyskawicznie się ładują.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 06 Lutego 2014, 19:28:33 czas Polski
Ana bierz CXS-a  8)
W podobnej konfiguracji Bosch 10,8 będzie ok. 200,00 zł tańszy a w CXS-sie masz jeszcze fajny i przydatny dodatek z głowicą kątową. No i look Festool'a miażdży Bosch-a w przedbiegach  ;D
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 06 Lutego 2014, 19:32:39 czas Polski
No i look Festool'a miażdży Bosch-a w przedbiegach 
Miażdży chyba ceną, bo kręci tak samo jak Bosch :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 06 Lutego 2014, 19:35:43 czas Polski
Paweł myślę, że nie masz wrażliwości na piękno tworzone ludzką ręką. Widzę, że nie "zaćpałeś" jeszcze Festoola  :D
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 06 Lutego 2014, 19:47:06 czas Polski
Arek_VI ja jestem rozsądny i pragmatyczny nie ćpam :)
To samo z alkoholem piję bardzo rzadko, ale najlepiej podchodzi mi czysta, bo po gatunkowej drogiej efekt końcowy może być znacznie gorszy ;)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 06 Lutego 2014, 20:58:19 czas Polski
Paweł też tak myślałem. Potem była zagłębiarka i opad szczęki.... potem poszło szybko: Rotex, CXS i ostatnio Domino ..... choroba  :'(
Sorry za OT.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 06 Lutego 2014, 21:00:16 czas Polski
Arek_VI jak przezucisz sie na zagłębiarkę mafella to ci dopiero szczęka opadnie
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Kris w 06 Lutego 2014, 21:03:06 czas Polski
Patrząc na to obiektywnie, bo nie pracuję na żadnych z tych sprzętów,  to trzeba Przyznać Panowie, że spośród tych trzech co wybrała Ana to Makita  zdecydowanie wygrywa. Ze względu na wyposażenie, poręczność i baterią ustępuje tu Bosch-owi.
Ana, ale może się doczekamy że Jarek niedługo będzie tu mieć w ofercie specjalnej jakąś fajną wkrętarkę Fastoola.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Ana w 06 Lutego 2014, 21:33:38 czas Polski
No, jakby tak miał w kwietniu w przyjemnej cenie to "łykam" :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 18 Sierpnia 2016, 10:17:18 czas Polski
Wow ale wyciąg wątku z grobu :) trochę bezczelny spam
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 18 Sierpnia 2016, 14:23:53 czas Polski
Nie wiem czy ktoś już pracował takim sprzętem?
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Wiertarko-wkr%C4%99tarka+sieciowa+&search_scope= (http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Wiertarko-wkr%C4%99tarka+sieciowa+&search_scope=)
posiadam coś takiego z najniższej półki ot tak dla hecy kupiliśmy z kolegą i jestem zadowolony jak się wyładuje akumulatorowa to sięgam po tą z przewodem. :)



Ja mam taką -

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-sieciowa-nesd280-nutool,p223626,l161.html

Od kilku lat nieprzerwanie i bezproblemowo pracuje .
a kupiłem "na szybko" na chwilę ....
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: michal_firley w 18 Sierpnia 2016, 15:57:43 czas Polski
http://sklep.transpal.pl/towary.php?pg=&tab=&katid=48&stid=&lwns=100&sort=1&submit=submit

Jeśli chodzi o tanie i do domowego użytku to polecam zobaczyć tutaj
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Grzegorz58 w 18 Sierpnia 2016, 16:15:00 czas Polski
Jeśli chodzi o tanie i do domowego użytku to polecam zobaczyć tutaj
"akwizytorom" dziękujemy ;)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Sierpnia 2016, 18:31:16 czas Polski
To jehowy jak nic. Ulotka w drzwiach i do widzenia ;)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: vitter w 19 Listopada 2016, 12:10:56 czas Polski
Do lekkich prac w drewnie dwie sztuki jakieś 10,8 leciutka i naprawdę daje radę
 i jakąś 14,4 do cięższej pracy . Wybór zależy tylko od budżetu możne zestawik
np. http://www.kajt24.pl/aeg-12-v-bb-s-12c2-li-202c-kit-1-4935446382,id215676.html

Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Piotr123 w 02 Grudnia 2016, 00:17:14 czas Polski
Ostatnio ktoś podsunął mi pomysł zakup wkrętarki sieciowej  MAKITE TD0101F. Czy to dobry wybór?

Wysłane z mojego K00Z przy użyciu Tapatalka
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Grudnia 2016, 06:54:57 czas Polski
Dobry. Też mi ją ktoś polecał. Minusem jest kabel oczywiście bo to narzędzie z którym się sporo biega.
W niskiej cenie jest zakretarka meec z juli.
Mają 3 lata gwarancji i dobre akumulatory które pasują do całej serii.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: draax w 02 Grudnia 2016, 09:24:10 czas Polski
Zakretarka daje rade! Mam i jak na razie zlego slowa powiedziec nie moge. Nie wiem czy rzeczywiscie ma te katalogowe 180NM, bo nijak sprawdzic, ale w domowym / amatorskim uzytku nie sadze, zeby jej zabraklo mocy.

Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Piotr123 w 02 Grudnia 2016, 16:03:12 czas Polski
A co lepiej zakupić jak nie mam wkrętarki. Tą sieciową wkretarke czy Akumulatorową? Dolcan ze mam tylko wiertarke a chcę dziecku domek zbudować i do długich wkrętów obawiam się ta akumulatorowa może nie dać rady.

Wysłane z mojego K00Z przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: agoliat w 02 Grudnia 2016, 16:21:55 czas Polski
Może ten filmik tobie pomoże
Test tanich wkrętarek


Ja długo wkręcałem wkręty zwykłą wiertarką i jak się przesiadłem na akumulatorowe wkrętarki to wiertarkę używam jak już MUSZĘ

Dłuższe wkręty wkręcisz tylko trochę więcej czasu będziesz potrzebował.
Ewentualnie użyjesz wiertarki
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Grudnia 2016, 16:29:48 czas Polski
do długich wkrętów obawiam się ta akumulatorowa może nie dać rady.
a jakich tych wkrętów przy domku będziesz używał?

Jaka masz kosiarkę do noszenia trawy?
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 07:33:32 czas Polski
Panowie poratujcie proszę - która z popularnych wkrętarek niskobudżetowych da radę z wkrętami ciesielskimi 8x180? Czerwony Meec 18 V da radę? Obecnie posiadam wkrętarkę B&D 12 V i lipa, zero mocy. A może poradzi sobie tylko zakrętarka udarowa? A może nie kupować nowej wkrętarki tylko zaopatrzyć się w długie wiertło fi 6-8 i nawiercać pod wkręt? (choć wtedy takie ciesielskie wkręty trochę przepłacone się robią)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 20 Kwietnia 2017, 08:12:34 czas Polski
Ja młotowiertarką wkręcam ...
Miałem kupić wkrętarke udarowa, ale jakoś się z tym schodzi...
I zdecydować się nie mogę...
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 20 Kwietnia 2017, 08:12:50 czas Polski
Lecę z pomocą...

Jeśli masz tylko kilka to:
1 Nawierć albo,
2 użyj wiertarki udarowej do wkręcania - trza uważać bo rękę wyrywa na końcu.
3 wkręc ile się da tym co masz a resztę dokręć grzechotką.

Jeśli jednak masz kasę  to kup nawet tą  zakrętarkę udarową z juli  (http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-udarowe/wkretarka-udarowa-000709/) a zostanie Ci do innych rzeczy. Naprawdę warto mieć takie narzędzie.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kerry w 20 Kwietnia 2017, 08:20:33 czas Polski
użyj wiertarki udarowej
kozio, takiej do wiercenia w betonie?!
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 20 Kwietnia 2017, 08:44:59 czas Polski
Jeżeli wkręty są długie to może być za słaba...
Wtedy młotowiertarka
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 09:26:39 czas Polski
Dzięki za rady. Przyznam że wiertarka z udarem jest dość kontrowersyjnym pomysłem :)

Postaram się pożyczyć dziś zakrętarkę udarową Erbauera, zobaczymy jak pójdzie.
Ale myślę, że póki co użyję wkrętów z łbem sześciokątnym 8x180 ze wstępnym nawiercaniem. Chcę się tylko upewnić przed kupnem długiego wiertła - dla takiego wkręta o fi 8 chyba lepiej jako pilot wziąć wiertło fi 6, bo ta "8" to średnica zewnętrzna gwintu wkręta. Dobrze myślę? (nie mam teraz możliwości sprawdzić tego dotykowo)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 20 Kwietnia 2017, 10:07:16 czas Polski
Dobrze myślisz.
W jakie drewno ?
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 10:15:18 czas Polski
Świerk.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: MebLeszek w 20 Kwietnia 2017, 17:12:11 czas Polski
Ja posiadam wkrętarke Einnhel 12V i np. do skręcania mebelków z palet jest za słaba także zainwestowałem w zestaw szlifierka kątowa i wiertarko-wkrętarka 18V z RYOBI ONE+ z 2x aku 1,3Ah. Wkrętarka ma 50NM i daje radę. Jakby było za mało to można dokupić wkrętarkę(klucz) udarową. Aku pasują do wszystkich narzędzi z serii ONE+.  Teraz z chin chcę ściągnąć zamiennik aku 4Ah bo wychodzi około 150zł. Ponoć wydajność ma około 3,5-3,8Ah ale i tak warto za tą cenę - to tak do tej szlifierki.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 20 Kwietnia 2017, 19:06:56 czas Polski
Mogę polecić wkretarke udarowa Erbauera 18v.  Wkręty 12x7 wkrecala bez problemu do końca w płytę OSB. 
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 19:37:15 czas Polski
No właśnie jestem po testach Erbauera - wkręt 180x8 w połączone obok siebie świerkowe słupy 140x140 - trochę słabo. To znaczy - w niektóre miejsca weszły powoli acz do końca, a w niektóre nie ma szans dokręcić do końca ani odkręcić - śruby zaklinowane, do tego hałas niemiłosierny. Spróbuję jeszcze z naładowanymi porządnie akumulatorami, choć wątpię czy to jest przyczyną.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 20 Kwietnia 2017, 20:54:17 czas Polski
No to wersja max u mnie to celma na 1 biegu z regulatorem prędkości przykreconym na 2/3. Tylko trzeba uważać żeby na końcu ręki nie wykręcić :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 20 Kwietnia 2017, 21:01:13 czas Polski
Faktycznie chodziło mi o młotowiertarkę.
Muszę nagrać film o wkrętarkach i porównać.

Kup sobie zakrętarkę udarową. To jest bez porównania narzędzie stworzone do tego...
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 20 Kwietnia 2017, 21:08:06 czas Polski
A klucz pneumatyczny ktoś testował na wkręcanie śrub w drewno ?
nada sie ?
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 20 Kwietnia 2017, 21:11:34 czas Polski
Ja testowałem 350 i 700nm

Jest ok ale minus tego rozwiązania to kompresor...
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 20 Kwietnia 2017, 22:02:47 czas Polski
A klucz pneumatyczny ktoś testował na wkręcanie śrub w drewno ?
nada sie ?
Ja stosuje, ale trzeba delikatnie bo urywa łby :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 20 Kwietnia 2017, 22:24:39 czas Polski
Ciesielskie i konstrukcyjne spaxy nie tak łatwo zerwać...
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 20 Kwietnia 2017, 22:40:23 czas Polski
No ja mam klucz do kół Yato 1300Nm urywa wszystko nawet się nie obejrzysz  ;)
Trzeba delikatnie i z czuciem  8)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 23:55:08 czas Polski
Jeśli jednak masz kasę  to kup nawet tą zakrętarkę udarową z juli a zostanie Ci do innych rzeczy. Naprawdę warto mieć takie narzędzie.

To jest ta, którą kiedyś testowałeś na filmie? Widzę, że ma nawet nieco większy moment obrotowy niż testowany dziś przeze mnie
Erbauer ERI6041PD.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 21 Kwietnia 2017, 06:38:41 czas Polski
To co testowałem to klucz udarowy a ja tu piszę o wkrętarce udarowej.  http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-udarowe/wkretarka-udarowa-000709/
Akumulator 3 Ah  w tym wypadku bardzo dobrze sobie radzi i wystarczą na długo.

Trzeba liczyć 179 + 69 + 199 ale potem aku i ładowarka zostaje do innych narzędzi które są w śmieszniej cenie.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: MAM w 21 Kwietnia 2017, 08:32:14 czas Polski
Ja osobiscie uzywam Dewalt i jestem bardzo zadowolony.

Wkretarka udarowa 18V: DCF886: http://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DCF886N/info/specifications/
I wiertarko-wkretarka 18V: DCD790: http://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DCD790M2/

Kupuje zawsze narzedzia bez akumlatorow, a akumlatory kupuje na wyprzedazach w Polsce albo w USA.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: MebLeszek w 21 Kwietnia 2017, 20:01:37 czas Polski
Fajne porównanie
https://www.youtube.com/watch?v=GGzSu5jgmPQ (https://www.youtube.com/watch?v=GGzSu5jgmPQ)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 23 Kwietnia 2017, 21:14:32 czas Polski
Od soboty 06 ma być wiertarko wkrętarka z udarem za 249 zeta. Aku 2,0 Ah. Ma ktoś coś takiego ? Jak to się sprawuje ?
poglądowe zdjęcie ( proszę się nie sugerowac aukcją i ceną, bo wruciłem pierwsze z brzegu )

https://www.olx.pl/oferta/nowa-wiertarko-wkretarka-parkside-20v-CID99-IDlETVI.html#6ba9c8b18b
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Kwietnia 2017, 21:25:28 czas Polski
To nie to samo co wkrętarka udarowa... zupełnie inny udar...
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: MebLeszek w 23 Kwietnia 2017, 23:54:15 czas Polski
kolejne fajne porównanie
https://www.youtube.com/watch?v=_Dlt_9B6_zw (https://www.youtube.com/watch?v=_Dlt_9B6_zw)

a tu macie zasadę działania
https://www.youtube.com/watch?v=f0gSJa3L_7c (https://www.youtube.com/watch?v=f0gSJa3L_7c)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Chokai w 24 Kwietnia 2017, 00:17:39 czas Polski
Kiedyś, szukając solidnej dobrej wkrętarki, zasugerowałem się opinią niejakiego Pana Fleksa i wybrałem Metabo PowerMaxx (http://www.panfleks.pl/twoje-najwazniejsze-narzedzie-wiertarko-wkretarka/ )  i nie żałuję.

Skręcałem altanę używając spaxów 8x200 , belki sosnowe 14x14 i 14x7 i wkręcała je do końca bez zająknięcia. (jednakowoż trzeba uważać, bo chcąc robić to jednoręcznie trzeba mieć łapę jak szwarceneger, ja potem musiałem rehabilitować nadgarstek bo mi go kilka razy porządnie ukręciło).
34 NM momentu to może nie jest jakiś top, ale na codzień wystarcza, za to jest mała i poręczna , na plus baterie na które Metabo daje 3 lata gwarancji.


Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: daka w 24 Kwietnia 2017, 07:32:46 czas Polski
ja mam malutką makitke na kabelku TD0101F i daję radę w większością wkrętów
wiadomo do 200 jest za słaba no ale każdy bierze to co potrzebuje  a cena naprawdę dobra
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 24 Kwietnia 2017, 07:51:51 czas Polski
miałem ją przez chwilę, ale mię zepsuli
Faktycznie dobra, tylko kabel czasem przeszkadzał ...
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Gotycki_Zdun w 27 Kwietnia 2017, 13:19:29 czas Polski
Mam Jcb i jestem z niej bardzo zadowolony
 https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/wkretarki-akumulatorowe/wkretarka-akumulatorowa-z-udarem-jcb-20-v.html#product
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Johny Mnemonic w 05 Maja 2017, 20:27:39 czas Polski
Cytat: MAM
Ja osobiscie uzywam Dewalt i jestem bardzo zadowolony.

Wkretarka udarowa 18V: DCF886: http://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DCF886N/info/specifications/
I wiertarko-wkretarka 18V: DCD790: http://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DCD790M2/

Piątka bracie, zacny zestaw :).
U mnie podobnie, sprzęt do pracy w drewnie i nie tylko w drewnie !

(http://i58.photobucket.com/albums/g277/tw1s/DeWalt_zps4gyjw6hg.jpg?t=1493921412)

Jakby ktoś chciał rzucić okiem na parametry to :
Wkrętarka udarowa DeWalt : DCF887 (http://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DCF887P2/)
I wiertarko wkrętarka DeWalt : DCD996 (http://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DCD996P2/), jedna z silniejszych na rynku, rozważałem jeszcze mocniejszą Milwaukee, ale ten DW lepiej mi w łapie leżał.
Właściwie na chwilę obecną, kablową młoto-wiertarkę wyciągam już tylko jeśli beton wchodzi w rachubę.
Filmów na YT z porównania Milwaukee i DeWalta jest co nie miara, nie będę przytaczał bo każdy sobie znajdzie.


Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Qiub w 06 Maja 2017, 01:08:38 czas Polski
Jesli ma byc lekka, wytrzymala,  z dobry aku, dobrze lezaca w lapie... nie ma takiej

Cos za cos - ja osobiscie mam protoola 18/4 DRC bodajze z udarem. Parametry na dzien dzisiejszy przecietne a jak przyjdzie co do czego to ora na jednym aku wiecej dziur w betonie niz 3 wkretarki innych firm. Warto zauwazyc ze wkretarka wraz z aku w systainerze lezy na pace samochodu i nie ma znaczenia czy +40 czy -20 sprzet chodzi a ma juz kilka lat.
Jest sprzedawany dalej juz pod festoolem.
Zalety to centrotec z szybka wymiana wiertel, glowice katowe, szybkie ladowarki, dobre aku...


Jest jeszcze z egzotyki cos takiego jak SPIT
Widzialem na duowie w Holandii i w Austrii ze boshe i makity lezaly a kolesie robili na SPITach.
http://www.spit.com.pl/component/spidercatalog/showproduct/137/13/49/HDI-286-Li--Akumulatorowa-wkr%C4%99tarko-wiertarka

Ostatnio tez Panasonic zaczal wypuszczac pod swoim logo sprzety ktore robil dla hilti
http://narzedzia-panasonic.warszawa.pl/narzedzia_panasonic.html
Cena przez pol tego co ma hilti

Musisz wydaj przynajmniej 1500 papiera zeby miec cos na kilka lat i nie ma bata
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 26 Maja 2017, 09:11:49 czas Polski
w środę przy montażu kuchni  klient robi pokrycia dachowe,  i ostatnio  cały dzień kręcił  płyty  osb na  dach  i używał erbauera 18v http://www.screwfix.eu/erbauer-eri692ipd-18v-2-0ah-li-ion-brushless-cordless-impact-driver.html
lub na allegro http://allegro.pl/klucz-udarowy-erbauer-18v-eri604ipd-2-aku-bonus-i6824933157.html
mówił że  ręka  w ogóle się nie męczy , lekka, poręczna.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: L4 w 26 Maja 2017, 15:05:29 czas Polski
Na oko to prawie 1kg różnic (może z baterią?) względem jakiejś 12V.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 26 Maja 2017, 16:38:39 czas Polski
te klucze z klinkow ponizej to dwa rozne klucze, jeden jest bezszczotkowy drugi szczotkowy. Mam wersje szczotkowa i jestem zadowolony. Wazy tyle co wkretarka 12v parkside a mocniejszy i bateria dluzej trzyma. Bardzo ja lubie. Szczegolnie ze za komplet wkretarka, klucz  i 2x aku dalem 350 pln :)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: L4 w 26 Maja 2017, 17:33:59 czas Polski
Moja Boschowska 12V wkrętarka waży ~800gram z aku, Parkside taki gruby?
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 29 Maja 2017, 10:05:15 czas Polski
Ja osobiscie uzywam Dewalt i jestem bardzo zadowolony.

Wkretarka udarowa 18V: DCF886: http://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DCF886N/info/specifications/
I wiertarko-wkretarka 18V: DCD790: http://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DCD790M2/

Kupuje zawsze narzedzia bez akumlatorow, a akumlatory kupuje na wyprzedazach w Polsce albo w USA.
Ja ostatnio wylicytowałem sobie Dewalt DCF886N za dobre pieniążki.
http://allegro.pl/dewalt-dcf886n-klucz-udarowy-brushless-18v-body-y-i6799022441.html
Dokupiłem sobie ładowarkę i dwie baterie 1,3Ah także w dobrej cenie i jestem mega zadowolony.
Od jakiegoś też czasu mam wkrętarkę Metabo Powermaxx SB, mała lekka poręczna daje radę.
I takim zestawem pracuję na co dzień.
Rozglądam się za wkrętarką Dewalt 18V, jak trafi się okazja, to na pewno kupię. 
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: truman20 w 02 Października 2017, 09:45:06 czas Polski
A co sądzicie o BS 12C2 LI-X02B AEG POWERTOOLS? Można ją już kupić za 499zł z akumulatorem 4Ah i właśnie ten akumulator mnie zachęca. Miał ktoś styczność z AEG, jak z awaryjnością i trzymaniem parametrów po czasie? Zastanawiam się też nad Metabo BS, która jest stówkę droższa. Niby niewiele, bo 100zł różnicy, ale czy warto dopłacać? Nie potrzebuję wkrętarki do zadań specjalnych, tylko nieco mocniejszej do prac domowych i pracy przy stolarce meblowej. Od 3 lat używam małą wkrętarkę Niteo Tools i nazywam ją "małym szatanem", bo sprawuje się bardzo fajnie w zadaniach, które wykonuję, tylko pracy przybywa i czasem już brakuje mocy i ma tylko jeden akku.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Października 2017, 09:48:12 czas Polski
Ja mam (ale już nie używam) wkrętarkę AEG jakiś stary model. Nie używam bo baterie Ni-Cd padły dawno temu. Gdyby nie to to złego słowa powiedzieć nie mogę.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 02 Października 2017, 10:04:47 czas Polski
A co sądzicie o BS 12C2 LI-X02B AEG POWERTOOLS? Można ją już kupić za 499zł z akumulatorem 4Ah


Na pewno ma 4 Ah bo jak patrzyłem to są 1.5-2 Ah ( albo coś źle patrzyłem )
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: truman20 w 02 Października 2017, 10:19:48 czas Polski
MChObi - przykładowy numer aukcji 6962887965.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: truman20 w 21 Października 2017, 19:53:57 czas Polski
Biedronka ma jednak nowego kolegę. AEG jakoś mnie nie przekonało. Praca na dwie wkrętarki jest jednak sporo szybsza i wygodniejsza.
(http://i66.tinypic.com/v58qb6.jpg)
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: pkvv w 22 Października 2017, 13:31:52 czas Polski


A co sądzicie o BS 12C2 LI-X02B AEG POWERTOOLS? Można ją już kupić za 499zł z akumulatorem 4Ah i właśnie ten akumulator mnie zachęca. Miał ktoś styczność z AEG, jak z awaryjnością i trzymaniem parametrów po czasie?

Widzę, że zapóźno zauważyłem Twoje pytanie ale może się przyda potomnym.

Ja używam amatorsko AEG BS12C2 od 4 lat bez najmniejszych problemów.
Mój tata ma ten sam model od 3lat i przeżyła a raczej umożliwił odbudowę drewnianego domu i budowę dwu-kondygnacyjnej  aktyny. Wkrętów 6 i 8 powyżej 160 nie brakowało. Nadal działa bez zarzutów.

Cała historia z wkrętarki AEG u nas w rodzinie zaczęła się od budowy domu przez mojego przyjaciela który przetrenował BS12C1 (nadal działa mimo przeszło 5lat na karku). Ekipa od dachu nie mogła uwierzyć w możliwość tego maleństwa.

Tyle ode mnie.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: truman20 w 30 Października 2017, 11:43:24 czas Polski
Już zauważyłem pewną niedogodność w pracy z wkrętarką Metabo. Wkrętarka biedronkowa po przyciśnięciu spustu włącza się niezwłocznie, natomiast wkrętarka Metabo po przyciśnięciu spustu ma niewielką zwłokę w działaniu. Nie wiem czy jest to przypadłość tylko w sprzęcie tej firmy czy inne firmy też tak mają. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia, ale na razie trochę mi to przeszkadza. Inne firmy też tak mają?
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 02 Listopada 2017, 09:38:58 czas Polski
Mam metabo, muszę sprawdzić i dam znać.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: truman20 w 18 Listopada 2017, 11:35:04 czas Polski
Kolejny niuans, który ostatnio rzucił mi się w oczy. Lampka doświetlająca w Metabo świeci słabiej niż w Niteo.......... Wyraźnie słabiej.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 18 Listopada 2017, 12:39:15 czas Polski
Orb, w Metabo delikatne naciśnięcie spustu włącza samą lampkę, mocniejsze dołącza napęd.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 18 Listopada 2017, 14:00:02 czas Polski
Metabo delikatne naciśnięcie spustu włącza samą lampkę,
w mojej świeci tylko słabo we  wkręt
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: L4 w 18 Listopada 2017, 23:04:27 czas Polski
We wszystkich które mam z lampką z tego co kojarzę, lampka działa jeszcze jakiś czas od odpuszczenia, więc można tyknąć na oświetlenie, przymierzyć i wkręcać.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: gebek w 19 Listopada 2017, 00:34:38 czas Polski
Z ciekawości sprawdziłem swoją wiertarko-wkrętarkę. Delikatne (ok 2mm) wciśnięcie spustu włącza oświetlenie. Do włączenia napędu muszę wcisnąć dalej, następne 3 mm
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 19 Listopada 2017, 10:19:20 czas Polski
U mnie w metabo i makitach też tak jest. Nawet mój meec tak ma.
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 19 Listopada 2017, 10:23:38 czas Polski
lampka działa jeszcze jakiś czas od odpuszczenia, więc można tyknąć na oświetlenie, przymierzyć i wkręcać.
No własnie...ja mam chyba nerwowy tik,bo kilka razy naciskam zanim wkręcę  :o
Ale wy... to sknerusy jesteście,i szkoda wam prądu na takie klikanie* :P
 ;D ;)
żarcik*
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: SlickKriss94 w 22 Listopada 2017, 00:29:31 czas Polski
Witam
Z racji tego że nie chcę pisać nowego tematu zapytam tutaj.
Na dniach ma być w lidlu wkrętarka Park side Niby do 20V za 200zł i tak się zastanawiam czy zakupić takie dwie (jedna do wkrecania druga wiercenia) czy troszkę dołożyć (250zl) i zakupić zestaw boscha 12V  GSR 120-LI + klucz udarowy GDR 120-LI. Może ktoś pracuje zestawem boscha i mógł by się wypowiedzieć na jego temat.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - do pracy z drewnem
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 22 Listopada 2017, 12:29:05 czas Polski
Ja bym postawił na Metabo i będziesz zadowolony