Wydaje mi się niemożliwe abyś po zbrzegowaniu tak krzywych desek jak zrobiłeś to na filmie uzyskał dobre powierzchnie do klejenia (zwłaszcza, że masz wyrówniarkę). Jak ułożyłeś słoje w klejonce? Co do wklejania kołków to nie musiałeś się tak bawić z tym klejem - te kołki i tak za wiele nie pomagają jako elementy wzmacniające połączenie. Są tylko po to aby elementy możliwie nie klawiszowały przy ściskaniu.
Nigdy nie rozumiałem szlifowania mebli (a pod nie podciągam Twoją deskę) szlifierką kątową - nie robiły Ci się kółka które później szlifowałeś oscylacyjną? Szlifierki mimośrodowe (chińskie - ale da się nimi pracować) nie są drogie a dają o niebo lepsze rezultaty niż "kątówka".
Zanim kupisz piłę dorób klin do tej co masz (są różne patenty na YT).
Albo to u mnie albo pod koniec filmu jest lichy obraz.
Nie pomyśl że się czepiam bo sama deska finalnie wyszła super!
Brzegi musiałem jeszcze lekko wyszlifować, żeby były dobre do sklejenia. Co do ułożenia słoi, to już nie pamiętam. Niestety deski już nie mam, bo była robiona dla kogoś, więc nie mam teraz jak sprawdzić. Kołków właśnie użyłem do wyprostowania deski podczas sklejania.
Co do szlifowania całej deski szlifierką kątową i strugania. Ta część robienia deski jest w największym stopniu wycięta, ze względu tego, że moja heblarka ma krzywo ustawione noże, które przy okazji są tępe. Jest to bardziej heblarka do strugania większych elementów, w których nie trzeba zwracać uwagi na szczegóły. Nigdy tej heblarki nie ustawiałem, ponieważ wcześniej używałem heblarki z obrabiarki do drewna.
Szlifierki kątowej używałem do wyrównania tej powierzchni. Szlifierka mimośrodowa nie poradziłaby sobie tak szybko według mnie, ponieważ było dość dużo do wyrównania.
Przy papierze o gradacji 100 na szlifierce kątowej kółka nie były tak bardzo widoczne, lecz i tak musiałem wyszlifować deskę szlifierką oscylacyjną.
Wszystko co robię z drewna szlifuję ze względu na gładkość.

Chyba, że coś źle zrozumiałem.
Koniec filmu był nagrywany niestety innym telefonem, bo mój niestety wtedy się zepsuł. Mam już nowy telefon, z nową kamerą, więc następne filmiki będą mieć lepszą jakość.

Dziękuję za radę jak i opinie na temat deski!