Listopad 24, 2020, 05:02:39 am

Autor Wątek: Robland hx 260  (Przeczytany 847 razy)

Offline methods6

• Newbie
  • *
Robland hx 260
« dnia: Październik 24, 2018, 22:06:20 pm »
Cześć mam problem z ustawieniem wyrównywarki w moim combo. Mianowice po przestruganiu i przyłożeniu do siebie przestruganych elementów deski nie są proste,   wychodzą  banany. Męczę się od kilku dni z ustawieniem jej ale niestety cały czas jest to samo (zdjęcie nr 1 ). Ustawiłem blat odbiorczy względem wału  oraz noże mam natomiast problem z ustawieniem blatu podawczego.  Po położeniu poziomicy na całej długości blatów jest idealnie prosto. Gdy mierzę poszczególne blaty poziomicą , liniałem też są proste obojętnie jakbym przyłożył. Widzę natomiast że blat podawczy jest jakby pochylony w dół względem wału i nie mam pojęcia jak to wyregulować ( zdjęcie nr 2 ).  Podejrzewam , że to jest powód krzywego strugania ( chyba,że się mylę ).
W maszynie jest oczywiście możliwość ustawiania położenia blatów ale widzę regulację tylko jakby po jednej  stronie ( zdjęcie nr 3 ).  Po drugiej niestety nie ( zdjęcie nr 4). Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś ma jakikolwiek pomysł jak rozwiązać mój problem będę wdzięczny.

Offline TadP

• Newbie
  • *
Odp: Robland hx 260
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2020, 11:37:13 am »
Czy masz jeszcze tego Roblanda HX 260 ?
Przymierzam się do zakupu i miałbym kilka pytań.