Z wiertarką bym uważał. Wiertarka jest przystosowana do obciążania głównie w osi wiertła a podczas takiego szczotkowania przychodzą duże obciążenia boczne, tym większe im większa szczotka i im dłuższy pręt na którym jest zamocowana. Jakaś mała praca to ok, ale prze dłuższej pracy będzie się grzało łożysko.
Zajechałem w ten sposób całkiem solidny model hitachi z udarem pneumatycznym, czyszcząc belki więźby przed malowaniem.