Marzec 29, 2024, 06:30:11 am

Autor Wątek: Jaka piła włosowa  (Przeczytany 15491 razy)

Offline Mariany

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 31, 2020, 20:37:30 pm »
Mam Hegnera  Multicut  2s  od 7 lat. Powiem tak. Im więcej  będziesz miał rodzajów brzeszczotów tym lepiej. Do litego jedne do sklejki drugie, Każdy projekt wymaga prób jak dla mnie. Chodzi przecież o szybkość pracy i dokładność cięcia. Trzeba próbować. Nie ma lekko :D i o to chodzi.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 01, 2020, 07:41:21 am »
Masz sprawdzone brzeszczoty które Tobie akurat pasują? Firma,rodzaj? Jesteś zadowolony z Multicut 2s? Tu na forum jeszcze raczej tak teoretycznie jestem bo póki co muszę się postarać zeby podnieść pełną szklankę za ucho ;)rozwinięcie cukierka to już jest sztuka ;) Mam obawy jak to będzie z pracą na włosówce bo dopiero co zacząłem na niej pracować a tu takie zmieny ;) Będzie nauka od nowa z przystosowaniem do moich nowych warunków. Multicut 1 jest cały czas w pudełku,tylko sprawdzony na sucho,nic jeszcze od wypadku nie próbowałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2020, 08:02:39 am wysłana przez mario78 »

Offline Mariany

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 01, 2020, 18:35:06 pm »
Moja przygoda z włosówką zaczęła się po wakacjach w Szklarskiej Porębie gdzie w starej willi przedwojennego fabrykanta, który miał w Szklarskiej  fabrykę szkła dojrzałem ciekawy motyw drewnianej balustrady. Tak chciałem go zastosować w naszym domu na wsi że poprosiłem nowego właściciela o zgodę na obfotografowanie balustrad, okien drzwi. Problem się zaczął ze sposobem wykonania. Taśmówką robota nie szła. Zakupiłem einhella czerwonego  z żeliwnym blatem. Super sprzęt do wyrzynania. Służy mi nadal - fakt że obecnie sporadycznie. Wykonałem nim około 240 elementów balustrad w naszym domu. W międzyczasie nabyłem proxxona - którego uważam za równie udany model na potrzeby amatorskie. Byłem tak zapalony do dalszego  wyrzynania  że H. 2s kupiłem w Niemczech internetowo  w 2013r. Zmotywowałeś mnie Mario i odgrzebałem zasoby  piłek z tamtych lat, bo obecnie  bawię się  wyrzynaniem sporadycznie.  Uzywałem takie jak: Blitz nr 9, NiQua speed nr. 12,  Goliath nr 11, wszystkie proxxona o których mam dobre mniemanie bo to woły do cięcia deseczek do 1,5- do 2cm. po łagodnych łukach. . Przetestowałem  firmowe OBI. Ponadto używałem ze względu na extra cięcie w ciasnych zakrętach brzeszczoty Pinquin -  różne jak pamiętam.  Generalnie. spiralne mnie nie powalały.  Oczywiście firmowe Hegnera  o których nie mam dobrego zdania.  Co do jakości pracy H2s to  w porównaniu do opisanych einhella i Proxxona DSH to mercedes i pewnie się będę powtarzał głównie ze względu na brak drgań , mocowanie brzeszczotów, cicha praca o czym wszyscy piszą co pracowali bądź pracują wyrzynarkami Hegnera.   Trzymam  kciuki za Twój powrót do zdrowia. Wiem że nie jest łatwo z takimi  obrażeniami Jak u Ciebie bo z zawodu jestem ortopedą i trochę operowałem poszkodowanych pracą przy piłach stolarskich. Pozdrawiam Jacek

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 01, 2020, 19:36:52 pm »
Dziękuję. To prawda,nie takie proste jak myslałem na początku kiedy zacząłem wykonywać takie proste domowe obowiązki. Czesto wypada mi coś z rąk a wziąść coś małego do tej dłoni wymaga skupienia. Jako cała dłoń nie jest tak źle ale ból przy lekkim otarciu czy uderzeniu jest dość silny żeby odechciało się wszystkiego.Może trochę wyprzedziłem fakty z kupnem Hegner 2s ale będę próbował coś robić jak trochę czucie wróci i ból minie. Dzięki za informację,choć trochę się obawiałem że może źle Ci się pracowało na Hegber 2s. Mi udało się zamowić i kupić piłę bezposrednio od producenta ale to już dlugo by o tym opowiadać ;) Na pewno spróbuję pracy na wymienionych przez Ciebie brzeszczorach bo swojego zdania jeszcze nie mam gdyż znam tylko brzeszczoty firmowe Hegner.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2020, 19:46:08 pm wysłana przez mario78 »

Offline Mariany

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 01, 2020, 20:27:30 pm »
Ma być dobrze i tego się trzymaj. Grunt że kciuk cały jeśli dobrze pamiętam ze zdjęć. Mogło  być gorzej.  Młody jesteś. Przyczyną tych silnych nagłych bólów po otarciu szczytem palca czy dotknięciu końcem kikuta mogą być nerwiaki. Trzeba poczekać, czasami zanikają. Medycyna  teraz  czyni cuda ;D Niebywały postęp jest w ortopedii. Wracając do tematu H2s to super sprzęt marzenie wielu i moje. To profesjonalna zabawka.   Konstrukcyjnie dopracowany przez lata. Na forach w USA jest uznawany za kultowy. Sklep w którym kupowałem był przedstawicielstwem Hegnera.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 18, 2020, 10:59:23 am »
Dziś przyjechała Hegner Multicut 2s :) Jest trochę większa od Multicut 1praca będzie wygodniejsza,pracuje super. Na palecie był gratis,brzeszczoty z ostatniego zdjecia :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2020, 11:05:18 am wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 27, 2020, 13:00:42 pm »
Zaczynam znów bawić  sie z azurami. Nie mam wyczutych odpowiednich brzeszczotów,Hegnera nr. 1 ,nr.5 zrywają mi się w locie ;) przy cięciu jesionu 10mm. Pebeco 0,38×1,20×130mm są  ok ale i grubsze wizualnie wiec trudniej wycinać nimi detale. Być może  za bardzo napinam brzeszczoty lub drewno za twarde na cienkie Hegnery. Szukałem polecanych przez  Mariany i jestem ciekawy brzeszczotów pinquin,kupię i sprawdzę. To co wycinam szkicuję sam na drewnie wiec wychodzi jak wychodzi,juz na etapie szkicowania ma niedociągnięcia
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2020, 13:03:29 pm wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 07, 2021, 06:17:36 am »
Nic się nie odzywałem w sprawie pierwszego Multicut 1. Sprawę wygrałem,wiec warto walczyć o swoje.

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 07, 2021, 20:12:45 pm »
Sprawdź Pegaza i niemieckie od J&H

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 07, 2021, 20:21:48 pm »
Zostały mi jeszcze inne Hegnery ;)  Teraz nie ma szans na zakupy; ) Zadatkowałem busa no i warsztat trzeba dalej kończyć.  Jeśli bedzie trochę luźnej kasy odwiedzę wątek. Dzięki 

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 09, 2021, 13:13:30 pm »
Sprawdź Pegaza i niemieckie od J&H

To było do brzeszczotów czy pił włosowych?  Zrozumiałem to jako polecenie przez Ciebie wyrzynarek Pegaz i J&H ;)

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 09, 2021, 14:24:13 pm »
Brzeszczoty. Nigdy nie pamiętam i nie mogę znaleźć jak one się nazywają. A na nich głównie robię.
Próbowałem też pegaza ale na JH jest najlepsza powierzchnia.
1:38
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2021, 14:25:51 pm wysłana przez Koala »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 09, 2021, 18:56:34 pm »
Dzięki, zapisałem. Musze spróbować bo moje bardzo szybko rwie,zakladam i po chwiki potrafi zerwać. 

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 10, 2021, 06:57:12 am »
Oglądając nagranie doszedłem do wniosku ze  "Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy". Sprzęt jest ważny ale co z tego jesli nie ma do niego ręki i wiedzy,umiejętnosci żeby wszystko dobrze zgrać. Zamówiłem brzeszczoty JH.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2021, 11:25:14 am »
Sprawdź Pegaza i niemieckie od J&H

Te z ząbkami naprzemiennie,chodziło o takie? W wolnej chwiki sprawdzę ;)
Dzięki