Maj 21, 2024, 00:13:52 am

Autor Wątek: Odkurzacz Festool CTL 26 E  (Przeczytany 12304 razy)

Offline mariusz_m1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odkurzacz Festool CTL 26 E
« dnia: Grudzień 19, 2020, 19:43:55 pm »
Witam wszystkich serdecznie!
Kończę wyposażać swój warsztat i ostatnimi moimi zakupami są Domino 500, szlifierka mimośrodowa, frezarka i odkurzacz do tych narzędzi. Jestem prawie zdecydowany na szlifierkę Rotex RO 150 FEQ Plus a skoro chce kupić i Domino więc myśle o odkurzaczu Festool. Patrzyłem na CTL 26 E i chciałbym usłyszeć co o nim sądzicie, czy jest odpowiedni do tych narzędzi i czy ewentualnie nie powinienem kupić jakiś inny model. Mam odciąg do maszyn więc odkurzacz będzie tylko do elektronarzędzi.
Przy okazji jaką frezarkę byście polecali, czy tez Festool i jeśli tak to jaki model a może coś innego.
Dziękuje serdecznie!
Mariusz

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2020, 02:10:08 am »
To bardzo dobry odkurzacz. Mam.
Ale.
Zależy co robisz. Jeśli planujesz jakiekolwiek kiedykolwiek  prace remontowe zrobić samamu do dopłać do opcji z otrząszaczem. Wersja  AC.
Mnie to niedopatrzenie kosztowało kwotę zakupu nowego odkurzacza.
A odnośnie frezarki to festool jest świetny. Mam dwie i pewnie kupię najmocniejszą też z racji tego że czasem jednak trzeba tej mocy. Wszystko zależy od tego co będziesz robił i jakimi frezami (średnica i waga).

Offline mariusz_m1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2021, 10:52:44 am »
Dziękuje bardzo za odpowiedź i wskazówki!
Kupiłem ten odkurzacz, zmieniłem jedynie zdanie co do Domino - kupiłem 700 - zamówiłem adapter ze stopką z Seneca żeby używać frezy z 500. 700 jest większa i cięższa ale z adapterem da mi pełny zakres kołków.
Jeszcze raz dziękuje, pozdrawiam i życzę zdrowia i samych sukcesów w Nowym Roku!

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2021, 12:46:13 pm »
Fajny prezent noworoczny.
Kupiłeś AC?

Offline mariusz_m1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2021, 13:56:14 pm »
Nie, kupiłem bez automatycznego czyszczenia, mam nadzieje, że nie będę później żałował ale wydałem kupę kasy, bo kupiłem jeszcze Rotexa 150 i frezarkę OF 1400 - więc nie ma co wybrzydzać. :-)

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2021, 17:33:20 pm »
Milej zabawy.
Odwiedź dzial Przedstaw się.
Takie tu mamy zasady.
Pozdrawiam.

Offline ricco102

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2021, 09:02:58 am »
Witam, podpowiedzcie mi, czy warto kupić odkurzacz MAKITA VC2512L czy też jakiś inny tańszy? Będzie mi potrzeby głównie jako odciąg do wiórów ze struga oraz grubościówki dewalt DW733. Oczywiście pracuję amatarsko i coś tam sobie robię na działce i dookoła domu, ale jednak tych wiórów to się sporo robi jak się struga. Warto dać za niego 600 zł czy też o podobnych gabarytach wziąć jakiś sporo tańszy.....np Scheppach AS50-ES 1400 W (większa pojemność i moc)

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2021, 10:22:21 am »
Do grubościówki odkurzacz słabo się sprawdzi ze względu na małą pojemność. A jeśli w ogóle to trzeba by mieć od razu worek wielorazowy do opróżniania. Może się okazać, że będziesz połowę czasu czyścił odkurzacz, zamiast pracować w drewnie.

Offline marian was12

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2021, 16:30:50 pm »
Też zastanawiam się nad zakupem takiego odkurzacza budowlanego znalazłem Festool CTL 26E ale zastanawiam się również nad Flex S44 nie wiem na który się zdecydować te dwa modele widziałem na tej stronie https://hitnarzedzia.pl/odkurzacz-budowlany co sądzicie który odkurzacz będzie lepszy? a może coś innego jest również dobre i tańsze?
Marian

Offline mariusz_m1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2021, 20:00:36 pm »
Festoola mogę polecić, tylko jeśli do budowlanki to tak jak powyżej wypowiedział się Lirorobert weź wersję AC! Co do tego drugiego to nie mam pojęcia

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1786
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2022, 18:52:34 pm »
Sam zaczynam się zastanawiać nad zakupem odkurzacza CTL 26e. Mam inny ale trafia mnie jak mam używać z Rotexem,wyrzynarką czy innym narzędziem z fikuśna końcówka festool. Odkurzacz posiada w  zestawie końcówki do narzędzi Festool?
Pozdrawiam

Offline mariusz_m1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2022, 19:08:10 pm »
Wąż który dostajesz wraz z odkurzaczem pasuje do do wszyskich narzędzi Frstoola - nie potrzeba adapterów czy dodatkowych końcówek.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2022, 20:13:04 pm »
Standardowo w zestawie jest wąż o śr 27mm.
Osobiście zastąpiłem go wężem 36 mm. Do podłączenia maszy używam reduktora 768135.
Msm wrażenie że lepiej zasysa.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1786
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2022, 22:41:34 pm »
Wąż który dostajesz wraz z odkurzaczem pasuje do do wszyskich narzędzi Frstoola - nie potrzeba adapterów czy dodatkowych końcówek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Do wszystkich?

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Odkurzacz Festool CTL 26 E
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2022, 02:00:34 am »
W przypadku wąskich końcówek na urządzeniu wchodzą one do wewnątrz końcówki węża. W przypadku szerokich końcówek  na  urządzeniu to wąż jest wsuwany do środka.