Maj 20, 2024, 21:46:39 pm

Autor Wątek: Odciąg wiórów do 1000zł  (Przeczytany 29703 razy)

Offline cezar_mj

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 13, 2016, 14:21:31 pm »
Witam

Mam pytanko bo zastanawiam się nad zakupem odciągu lub odkurzacza przemysłowego (najlepiej w okolicach 500 zł) do mojego garażo-warsztatu domowego.
Miałby zastosowanie do piły (Makita MLT100) i innych elektronarzędzi jak frezarka, wyrzynarka itp. Nie planuje posiadania sprzętu typu heblarka, grubościówka które produkują duże wióry. Czy jest  sens stawiać odciąg (np. HD12 SCHEPPACH) czy wystarczy odkurzacz (np. HD040 SCHEPPACH). Jeżeli odciąg to czytałem że jakiś procent pyłu przedostaje się przez filtr. Czy to prawda jeśli tak to jak mocno pyli to cudo, czy nie będzie to uciążliwe w takim domowym warsztacie.
Może polecicie mi jakiś tani i dobry :) odciąg lub odkurzacz wystarczający do moich potrzeb.

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 13, 2016, 15:23:52 pm »
No cóż,znowu ja,już sam siebie nie lubię za to co napiszę  :P
Zapraszam do działu
http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/
Pozdrawiam ;)

Offline vitter

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 483
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 13, 2016, 17:06:59 pm »
Niestety tańsze odkurzacze często przepuszczają syf ,po jakimś czasie zaczynają "dymić :-\"
Warto zastaniowić się nad używanym np.festoolkiem można wyrwać sensowny w granicach 800-1000 zł
Ja troszkę festulnięty jestem  ;) ,ale mam też starszego  SPARKY VC 1431MS z castoramki od paru latek(ponad 5-6)
Sąsiad ma młodszego, wyższy model i na orginalnych filterkach także kiszka :(
Filterki szybko zaczęły puszczać "kurzyć" przy drobniutkim pyle czy gładzi masakra, czały silnik zasyfiony.
Oryginalne worki papierowe troszkę lepiej ale nie wychodzą tanio i szybko się drą (nieraz 1/3 wroka i pęka)
Teraz założony  Worek filtrujący SELFCLEAN SC FIS-CT 26/5 z festoola  ;D
Nie kurzy, Nie syfi, Nie pyli- inna bajka polecam wszystkim podmianę worka na porządny (dociągniety opaską plastykową "zgrzytem")
Po pierwszym użyciu (napełnieniu) mała przeróbka  ;D worek rozcięty z dołu i opróżniony ,
rozcięcie skręcone dwoma listewkami i mamy wielokrotnego użytku  ;D
Można zgrzać . Sąsiad już popełnił plagiat ;)
I działa prawie jak nowy brat Festulek