Kostka to za mało . Musisz wiedzieć ,że zimą ziemia się podnosi .Dlatego musi być łukowaty fundament wylany i na to płaskownik .A i tak upierdliwe jest otwieranie jak sa opady śniegu ,i kółko wchodzi wyżej co blokuje zawiasy . Rura zawiasowa mogła być dłuższa i do niej założony odciąg na śrubie rzymskiej . Odciąg ten ( lub zastrzał ) jednocześnie zapobiegł by osiadania ( ugięcia ) się bramy pod własnym ciężarem w części środkowej.