Maj 20, 2024, 21:46:54 pm

Autor Wątek: odciąg czy nie...  (Przeczytany 3605 razy)

Offline TomaszLas

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
  • czasami lubię pstrykać...
    • Zobacz profil
odciąg czy nie...
« dnia: Kwiecień 24, 2016, 21:08:22 pm »
Witam , z racji tego że zaczynam odczuwać braki odciągu ,przeszukałem internety i znalazłem taki oto filmik ::


wybór padł na taki sposób,bo raczej wszystko będę miał z tego co ten Pan robił  , odkurzacz do liści mam Tryton-a z Proline 1600Waat,  czy to zda egzamin czy raczej olać temat... i poszukać jakiegoś używanego odciagu co by bardzo mnie po kieszenie nie łypneło ?/

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
odciąg czy nie...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2016, 11:52:38 am »
Nic Cie w sumie to nie kosztuje spróbować skoro masz odkurzacz i tak. A może wystarczy Cie taki sposób.

Koniecznie zdaj relacje bo ja tez juz nad tym myślałem tyle ze mam mocniejszy odkurzacz 2400w lub 2800w :) ciąg ma konkretny na 2m rurze. Porównywałem  w leroyu ciąg na sheepahu polecanym na forum i porównania nie ma wogóle -- oczywiście na korzyść ogrodowca wiec jest potencjał :)

Ja tak czy tak to u siebie sprobuje. Tyle ze trochę inny będzie sposób montażu niż na filmie.


Dzialaj :)

Offline TomaszLas

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
  • czasami lubię pstrykać...
    • Zobacz profil
Odp: odciąg czy nie...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2016, 18:30:18 pm »
Nic Cie w sumie to nie kosztuje spróbować skoro masz odkurzacz i tak. A może wystarczy Cie taki sposób.

Koniecznie zdaj relacje bo ja tez juz nad tym myślałem tyle ze mam mocniejszy odkurzacz 2400w lub 2800w :) ciąg ma konkretny na 2m rurze. Porównywałem  w leroyu ciąg na sheepahu polecanym na forum i porównania nie ma wogóle -- oczywiście na korzyść ogrodowca wiec jest potencjał :)

Ja tak czy tak to u siebie sprobuje. Tyle ze trochę inny będzie sposób montażu niż na filmie.


Dzialaj :)
A jaki planujesz?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: odciąg czy nie...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2016, 19:06:25 pm »
Trochę za dużo żeby słowami opisać.

U mnie na obecna chwile odkurzacz jest i tak wykorzystywany do innych celów jak był stworzony :)
Służy obecnie do osuszania samochodu :)
A ze do tego i tak będzie musiał służyć wiec musze zrobić 2in1 :)  z przełączanymi "śluzami"

Poza tym fajna opcja jako odciag do grubszych wiórow ze ma rozdrabniacz wiec jak niektórzy mieli problem z zapychaniem przez grube wióry z strugarki to tutaj nie będzie to problemem bo zostaną zmielone na drobne trociny :)

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Robię co mogę...
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Odp: odciąg czy nie...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2016, 11:10:36 am »
U mnie w tym momencie odciąg wygląda tak jak na zdjęciu poniżej, stworzony był zanim obejrzałem ten film co przedstawiłeś.
Na grubych wiórach nie próbowałem bo za pewne będzie za słaby - nie ma co wymagać, stary odkurzacz Predom który już po woli siada.
Ale najważniejsze czyli pył zbiera elegancko, podłączony mam do pilarki, i zrobiłem zasuwy, że jak przełączę to mam na rurze jakieś 6 metrów do dyspozycji w każdym miejscu w warsztacie.
Podłączałem go również (na tej długiej rurze) do struga elektrycznego, "samoróbka" sprawdziła się bardzo dobrze :)
Mam nadzieję że w końcu opiszę co i jak na forum (lub u mnie na blogu) bo wile osób już mnie pytało o ten wyciąg.
Reasumując: polecam, praktycznie nic cię nie kosztuje, oprócz czasu
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline terminux

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: odciąg czy nie...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2016, 21:46:22 pm »
A czy ktoś używa gotowego odciągu "made in czaina" ze znanego portalu aukcyjnego?

Offline 91az

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: odciąg czy nie...
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2016, 08:54:35 am »
Dedra7724 - coś tam ciągnie i zbiera, ale to maszyna 1:1, na trójniku 100/35mm raczej brakuje mocy: silnik 750 W i 6m przewód 35 mm nie dają rady zebrać pyłu ze szlifierki oscylacyjnej (tutaj odkurzacz Pansam sprawuje się o niebo lepiej). Na redukcji 100/60mm strugarka potrafi się zapchać i trzeba co jakiś czas sprawdzać czy urobek nie wypełnia pojemnika. Taki sprzęt na początek, żeby amator kupił w przyszłości coś lepszego ;-)

Offline TomaszLas

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
  • czasami lubię pstrykać...
    • Zobacz profil
Odp: odciąg czy nie...
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2016, 21:37:19 pm »
moj w/g filmiku się produkuje utknałem z powodu braku rury tej zasysającej, wiec na tą chwile mamy PAT , popytam jednego znajomego co prowadzi myjnie i odkurzacze przemysłowe  czy czasem gdzieś nie ma takiej rury i płaskiej końcówki :D ale byłaby jazda jakbym to dorwał :D

Offline TomaszLas

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
  • czasami lubię pstrykać...
    • Zobacz profil
Odp: odciąg czy nie...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2016, 13:12:02 pm »
Próba była, ssanie do bani, produkcja pyłu dużo większa, temat wykluczony

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka