Prawdę mówiąc to w/g im prostsza konstrukcja tym dokładniejszy przyrząd. Wszystkie te uniwersalne-skomplikowane co to wszystko robią , mierzą ,dzielą obarczone są skumulowanym błędem wykonania i pomiaru. Prosty kątomierz , prosty kątownik i prosty przymiar liniowy - dokładnie wykonane - zaczynam w to coraz bardziej wierzyć .