Na zewnątrz wystarczy jak najbardziej gniazdo IP44, bo przecież takie gniazdo nie znajdzie się pod wodą.
30PLN to nie jest tak dużo, a gniazda natynkowe są jeszcze tańsze - w cenie 15zł.
Najprostsze rozwiązanie dla Ciebie to tak jak koledzy mówią. Zrób na scianie elewacyjnej gniazdo silowe i tyle. Potem zdemontujesz.