Witam .
Nie sądzę , aby stolarze sami sobie robili dłuta .
Jest to skomplikowany i trudny proces, wymagający maszyn i wiedzy.
Co do drewna myślę ,ze jest to ,któryś z Cedrów .
Cedr jest przyjemny w obróbce i,co najważniejsze wieczny .
W starożytności ,pomiędzy ,,plastry" kolumn umieszczano
dla stabilności klocki z drewna cedrowego . Podczas remontu
Partenonu klocki te były jak nowe i nadal pięknie pachniały.
(trochę odbiegłem od tematu ,ale jako ciekawostka).
Pozdrawiam.