Jednym ze sposobów jest zrobienie tzw , przecierki. Umyć dobrze drewno ,lekki szlif i pomalować ( akryl ) emulsją białą ( krem itp) Malowanie nie musi być staranne i farba za gęsta ,tak by drewno prze świtało , Jak jeszcze nie doschnie , po wierzchu robimy twardą szczotką ( szmatką ) w wzdłuż rysy .