23 Czerwca 2026, 21:09:26 czas Polski

Autor Wątek: lakierowanie przy ujemnych temperaturach  (Przeczytany 5762 razy)

Offline kuń

lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« dnia: 03 Grudnia 2017, 21:21:18 czas Polski »
Jak w temacie:
Kończę tą moją zabudowę kawiarni mobilnej:
drewno świerk,  bejca rustykalna  bartek palisander.
Wiadomo świerk miękki, muszę lakierować.
Cały problem polega na tym ze dysponuje tylko nieogrzewanym poddaszem, i tam chciałbym lakierować.
Ogrzanie  odpada, nie mam opcji takiej.
Wyniesienie gdzieś indziej  zabudowy również odpada.
Jak i czym i czy w ogóle można to lakierować?
Dodatkowo chciałbym by lakier  porządnie i głęboko wniknął w drewno,niejako utwardzając je .
Robiłem próby z dużym rozcieńczeniem lakieru i kładzenie kilku warstw, fajny efekt ale robiłem to jak było ciepło a nie zimą, jakieś podpowiedzi?
Lakieru uretanowy

Offline Jureq

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudnia 2017, 21:42:28 czas Polski »
jak masz dużą wilgotność i mniej niż 10-15st to szkoda roboty i materiału
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję

Qiub

  • Gość
Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudnia 2017, 22:12:45 czas Polski »
Kazdy lakier ma swoja temp pracy. Temat przeskoczysz o 5 st max. ale nie o 10 czy 15 bo juz cos bedzie nie tak!

Offline draax

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Ocena +0/-0
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
  • View Gallery
    • Zobacz profil

Offline Jureq

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudnia 2017, 22:22:21 czas Polski »
obawiam się że takim grzejniczkiem nieogrzewane poddasze przy ujemnych temperaturach rozgrzewałby tydzień o ile nie byłoby wiatru - chyba że poddasze ma mniej 20m2 i dobrą izolację
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję

Offline Jakacor

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudnia 2017, 22:29:17 czas Polski »
Dzis takim nagrzalem do 15 st nieogrzewany warsztat 3,5x4,5m. Pytanie jaka powierzchnia strychu.

Offline draax

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Ocena +0/-0
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
  • View Gallery
    • Zobacz profil
Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudnia 2017, 22:55:19 czas Polski »
tez czyms takim sobie Nore ogrzewam. Przeciez nie chodzi o grzanie calego poddasza, wydzielasz czymkolwiek (chocby przescieradlem) miejsce gdzie bedziesz malowal i odpalasz konwektora, niech sobie chodzi.

Offline kuń

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudnia 2017, 23:22:30 czas Polski »
powierzchnia poddasza:) 85 m2  przy wysokości w szczycie 5m :)  grzanie czymkolwiek odpada, tm prędzej śnieg sie pojawi:) bo przy wietrze i drobnym igiełkowatym śniegu to mam cały strych zasypany:) takie życie:) Obcnie troche lepiej jest bo dodawaliśmy jętki i na jętkach zrobiłem aktresole więc  część opadu leżeć bęzie na antresoli:)
Jak mam się bawić w wydzielanie części i grzanie to ja już wolę czekać albo wziąć 4 silnych, znieść  zabudowę strychu a przedtem gdzieś ugadać jakiś ogrzewany garaż, to już łatwiej wygrzać .
 Czyli tak jak myślałem, lakierowanie w ujemnych temp odpada.

Offline kipi

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudnia 2017, 19:39:24 czas Polski »
Ten sam problem u mnie. Za duża i zbyt nieszczelna bryła do ogrzania, ale dzisiaj problem rozwiązałem namiotem... z folii....  :D
Folia izolatorem nie jest zbyt dobrym  ;) ale przynajmniej szczelnie i mała kubatura.

Wstawiłem grzejnik elektryczny i w 10 minut zrobiło się ciepło.

daka

  • Gość
Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudnia 2017, 21:28:58 czas Polski »
na 1 fotce jak w przymierzalni :D

Offline kuń

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudnia 2017, 16:58:01 czas Polski »
 Sama buda drewniana ma 90/60 .190 cm to jakbym wygrodził folią to i tak wyjdzie mały pokój a i tak nie nagrzeje. no pomyśle jak to zrobić.

Offline kipi

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Grudnia 2017, 17:41:02 czas Polski »
mój "namiot" ma 1,7m * 2m * 2,5 m wysokości  i grzejniczek 2 kw chodzi na 3 z 5 poziomów a w środku jest gorąco.

Offline kuń

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Grudnia 2017, 21:51:08 czas Polski »
Może to i jakiś pomysł.... pociągnę bejcą  alkoholowa,  nich schnie kilka dni , w między czasie przygotować tą folie i konstrukcie namiotu ,  rozcieńczony porządnie lakier i  szybko pociągnąć budę, przykryć to  po lakierowaniu, grzejnik do środka i siedzę obok czytając książkę i patrze jak schnie lakier:)
Przeschnie trochę, pociągnę kolejną warstwę rozcieńczonym -  niech wnika głęboko,  i kolejną już mniej rozcieńczonym.
Ma to chyba sens:) dzięki za podpowiedzi.

Offline swfr

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Grudnia 2017, 12:53:47 czas Polski »
Jak lakier rozpuszczalnikowy to książki nie poczytasz. Za to będziesz miał wizję  ;D

Offline Jureq

Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Grudnia 2017, 22:30:01 czas Polski »
Za to będziesz miał wizję 

i to nie jedną bo cały czas ciągnie i rozcieńcza :)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję