Witam.
Wyrównywałem w taki sposób, ponieważ tarcica jest skręcona i w taki sposób jest szybciej. Posiadam marketową wyrówniarkę która daje radę ale mój sposób jest super wygodny i szybki.
Frez to super ostry i dokładny i drogi ..... frez firmy DEDRA za 20zł

Zamierzam kupić globusa 50mm długi 30mm szeroki do tego celu.
Ostatnio myślałem nad imadłem i być może zainstaluję Moxon Vise.
Dzisiaj miałem nieprzyjemną przygodę z grubościówka Makita 2012nbx i muszę szybko sobie z tym poradzić bo chciałem w przyszłym tygodniu zakończyć podstawę. Po niecałych 8 godzinach (od nowości) pracy uszczerbił się nóż.
Prawdopodobnie będę wyrównywał i poczekam aż grubościówka będzie ok.
Strugnica to dopiero początek. Zamierzam zrobić bardzo dużą szafkę na narzędzia nad strugnicą z miejscem na narzędzia drzwiczkach.
Mam nadzieję, że niedługo będę mógł wrzucić jakieś fotki. Obiecuję
kozio krótki filmik jak wyrównuję tarcicę.